Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Се мувам со една девојка и не сум со план да се фаќам, само поради тоа што другарките ги става пред мене. Неможам да се фатам со нејзе а да не знам што е излагање со неа, сами. Со нејзините другарки кои воедно се и мои, не прави никогаш муабет за мене, ако не дознаат од некој друг нешто интересно она нема шанси да им каже. Не знам.. Се муваме 2 месеца
Знам дека чувствува нешто за мене, и јас за неа.
Сеа сум со намера некако да ја изладам , да ја натерам да ме бара и со тоа да ме засака некако повеќе, а и сакам да ме стави нормално барем на исто рамниште со другарките. Помош?
Имате секс? Ако не, наведи ја да имате. Само така може да те стави на повисоко рамниште од другарките.
Значи, побарај и`. Ако одбие, почни да бараш од друга. Ако другарките се ангажираат, кажи им дека си и` побарал секс и не ти дала. И потоа остави ги жените да си ја сторат својата работа. Или ќе и` советуваат да те откачи, по што ќе можеш да си бараш секс од друга, или ќе и` советуваат да ти даде секс, за да се зближите повеќе.
Немој да и` бараш „да те сака повеќе“. Не постои такво нешто. Сега за сега барај и` секс. Ако добиеш, *ти* ќе почнеш неа „да ја сакаш повеќе“.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Абе шо стори колку сум баксуз.Само што сакам да и се пуштам на некоја девојка која ми се допаѓа подолго време таа си фаќа друг. Јас сум малку срамежлив и ми треба повеќе време да соберам храброст и да и се пуштам. Ова неколку пати ми се има случено. Изгледа среќата ме има напуштено. ДА ТИ Е*АМ ЖИВОТОТ БЕЗ СРЕЌА:zid::cry:
Па да ти казам и јас се препознав во ова хехе едно време и јас бев таков ама сеа НЕЕЕ:baeh:
Ина4и го свакаш којзнае колку сериозно тоа ако и понудиш да се мувате, свати го како од сала,па и ако добиес корпа големо чудо не е само една женска на светот што ти се свига:D:smir:
 

Снајпериста

несреќник
Член од
20 ноември 2008
Мислења
293
Поени од реакции
4
Па да ти казам и јас се препознав во ова хехе едно време и јас бев таков ама сеа НЕЕЕ:baeh:
Ина4и го свакаш којзнае колку сериозно тоа ако и понудиш да се мувате, свати го како од сала,па и ако добиес корпа големо чудо не е само една женска на светот што ти се свига:D:smir:
Абе јас сум таков кога ќе се затрескам во една и само таа ми е во умот, ама изгледа треба да барам утеха во некој други
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Абе шо стори колку сум баксуз.Само што сакам да и се пуштам на некоја девојка која ми се допаѓа подолго време таа си фаќа друг. Јас сум малку срамежлив и ми треба повеќе време да соберам храброст и да и се пуштам. Ова неколку пати ми се има случено. Изгледа среќата ме има напуштено. ДА ТИ Е*АМ ЖИВОТОТ БЕЗ СРЕЌА:zid::cry:
Тотално те разбирам. И јас сум минувал ноз тоа.

Совет: ако таа што ти се бендисува си фатила друг, сеедно кажи и` дека ја бендисуваш. И кажи и` дека ти е жал што не е со тебе и честитај му на типот со кого таа е. И потоа тотално оддалечи се од неа, за да не им пречиш и почни да бараш друга.
Ако барем малку зачкрипи во нивната врска, таа ќе посака да контактира со тебе, зашто ќе цени искреност. Тоа ти остава шанса нешто да биде меѓу вас во иднина.

А што се однесува до другите девојки, принципот е следен: „Здраво. Знам дека ќе ме одбиеш, па да не ти го земам многу времето: многу ми се допаѓаш и би сакал да излеземе/се измуваме/се дружиме во кревет/________ (дополни по свој избор). Но, бидејќи знам дека ако ти го кажам ова, некој друг ќе те ќари, се надевам дека тој следниот ќе биде човекот на твојот живот. Поздрав и со среќа.“

Кога ова ќе им го кажеш (или покажеш) на доволен број на девојки, веќе ќе створиш доволно маркетинг за да почнат да те препознаваат. Па од чист интерес ќе почнат да се приближуваат што повеќе кон тебе, бидејќи, нели, колку повеќе ти се допаѓаат, толку повеќе има шанси некој друг да ги ќари. Ако па се заљубиш во нив, загарантирано некој ќе ги ќари. Затоа, почни со секоја да одиш подалеку: со една излези, со друга измувај се, со трета испофаќај се, со четврта посексај се итн. Онаа со која ќе отидеш најдалеку има најголеми шанси да биде ќарена од најдобар човек.

И, верувал или не, ако е паметна, онаа што отишла најдалеку со тебе ќе сфати дека најдобриот човек за неа, т.е. ти, веќе ја ќарил.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Кога ке се облечам Топ и идам у Coloseum нема која женска не ми се свига :pos2:
Па така и ти другар пробај на4укај се и да видис дали ке ти е незгодно да и се пустис на зенска :smir:
 

Снајпериста

несреќник
Член од
20 ноември 2008
Мислења
293
Поени од реакции
4
Ќе ги послушам советиве ваши, за викендов ке се очукам вкрај :party1:и ќе и кажам дека ми се допаѓа. Фала ви многу за советите
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
212
Поени од реакции
12
Се мувам со една девојка и не сум со план да се фаќам, само поради тоа што другарките ги става пред мене. Неможам да се фатам со нејзе а да не знам што е излагање со неа, сами. Со нејзините другарки кои воедно се и мои, не прави никогаш муабет за мене, ако не дознаат од некој друг нешто интересно она нема шанси да им каже. Не знам.. Се муваме 2 месеца
Знам дека чувствува нешто за мене, и јас за неа.
Сеа сум со намера некако да ја изладам , да ја натерам да ме бара и со тоа да ме засака некако повеќе, а и сакам да ме стави нормално барем на исто рамниште со другарките. Помош?

Ако веќе се мувате ти си во многу добра позиција да го постигнеш тоа што го сакаш.Викај ја повеќе сами да искачате по кафиња,вечери и најважното БАРАЈ И.
А за другарките лесна работа ,собери ги ти другарите и нека ги “нападнат“ као гладни вци.
 

Малата

Smile..It Confuses People
Член од
2 јуни 2009
Мислења
40
Поени од реакции
3
Се мувам со една девојка и не сум со план да се фаќам, само поради тоа што другарките ги става пред мене. Неможам да се фатам со нејзе а да не знам што е излагање со неа, сами. Со нејзините другарки кои воедно се и мои, не прави никогаш муабет за мене, ако не дознаат од некој друг нешто интересно она нема шанси да им каже. Не знам.. Се муваме 2 месеца
Знам дека чувствува нешто за мене, и јас за неа.
Сеа сум со намера некако да ја изладам , да ја натерам да ме бара и со тоа да ме засака некако повеќе, а и сакам да ме стави нормално барем на исто рамниште со другарките. Помош?

А ти што мислиш дека они би ти кажале ако прави она за тебе муабет?Девојката може да зборува за тебе цели денови а другарките да не ти кажат .. не дирај у женски муабетчиња :)

Другарките нема да ги остави затоа што не сте во врска нема некои големи чувства за тебе .. не очекувај да те сака по два месеци мување љубовта доаѓа со тек на време (излегувања бакнежи романтики) и немој да се осудиш да и кажеш дека си запоставен затоа што веднаш ќе си ги одбере другарките.. Можеш да и правиш топло ладно на пр денес и се јавуваш да се видите утре искачаш некаде не и кажуваш каде да се замислува и слично .. И немој многу да трчаш по неа сеуште е рано!

Без разлика што не личиш на 18 годишна...однесувај се како таква :)
Имаш 13 години...би те шмекнал ама ќе се воздржам. Шмек кон малолетнички е казна од 50 евра!
:)

да а? па можам да си почнам бизнис јас а? :p
 
Х

Ханзо

Гостин
Ќе ги послушам советиве ваши, за викендов ке се очукам вкрај :party1:и ќе и кажам дека ми се допаѓа. Фала ви многу за советите
Каков совет, какво слушање! Што убаво им е на девојкиве кога ќе видат некој како се клати пред нив и се сељачи со „ми се допаѓаш...“ Ако си таков каков што викаш дека си, „само таа и никоја друга“, не би ти ги препорачал советите на Крусер, ќе се чувствуваш како тежок серко после тоа, верувај ми. :wink: Бонус прашање: каква девојка можеш да фатиш со тие финти? Одговор: Девојка која се фаќа на финти. Последица: Многу брзо друг ќе ја исфинта. Па и да сфати после дека си бил најдобар, ќе си останеш со прстот што викаше една моја професорка.

За vmd-makso, оди пред МТВ и немаш гајле. Они на лесни финти паѓаат...на хартиени. :pos:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Абе шо стори колку сум баксуз.Само што сакам да и се пуштам на некоја девојка која ми се допаѓа подолго време таа си фаќа друг. Јас сум малку срамежлив и ми треба повеќе време да соберам храброст и да и се пуштам. Ова неколку пати ми се има случено. Изгледа среќата ме има напуштено. ДА ТИ Е*АМ ЖИВОТОТ БЕЗ СРЕЌА:zid::cry:
Тотално те разбирам. И јас сум минувал ноз тоа.

Совет: ако таа што ти се бендисува си фатила друг, сеедно кажи и` дека ја бендисуваш. И кажи и` дека ти е жал што не е со тебе и честитај му на типот со кого таа е. И потоа тотално оддалечи се од неа, за да не им пречиш и почни да бараш друга.
Ако барем малку зачкрипи во нивната врска, таа ќе посака да контактира со тебе, зашто ќе цени искреност. Тоа ти остава шанса нешто да биде меѓу вас во иднина.

А што се однесува до другите девојки, принципот е следен: „Здраво. Знам дека ќе ме одбиеш, па да не ти го земам многу времето: многу ми се допаѓаш и би сакал да излеземе/се измуваме/се дружиме во кревет/________ (дополни по свој избор). Но, бидејќи знам дека ако ти го кажам ова, некој друг ќе те ќари, се надевам дека тој следниот ќе биде човекот на твојот живот. Поздрав и со среќа.“

Кога ова ќе им го кажеш (или покажеш) на доволен број на девојки, веќе ќе створиш доволно маркетинг за да почнат да те препознаваат. Па од чист интерес ќе почнат да се приближуваат што повеќе кон тебе, бидејќи, нели, колку повеќе ти се допаѓаат, толку повеќе има шанси некој друг да ги ќари. Ако па се заљубиш во нив, загарантирано некој ќе ги ќари. Затоа, почни со секоја да одиш подалеку: со една излези, со друга измувај се, со трета испофаќај се, со четврта посексај се итн. Онаа со која ќе отидеш најдалеку има најголеми шанси да биде ќарена од најдобар човек.

И, верувал или не, ако е паметна, онаа што отишла најдалеку со тебе ќе сфати дека најдобриот човек за неа, т.е. ти, веќе ја ќарил.
Ќе ги послушам советиве ваши, за викендов ке се очукам вкрај :party1:и ќе и кажам дека ми се допаѓа. Фала ви многу за советите
Каков совет, какво слушање! Што убаво им е на девојкиве кога ќе видат некој како се клати пред нив и се сељачи со „ми се допаѓаш...“ Ако си таков каков што викаш дека си, „само таа и никоја друга“, не би ти ги препорачал советите на Крусер, ќе се чувствуваш како тежок серко после тоа, верувај ми. :wink: Бонус прашање: каква девојка можеш да фатиш со тие финти? Одговор: Девојка која се фаќа на финти. Последица: Многу брзо друг ќе ја исфинта. Па и да сфати после дека си бил најдобар, ќе си останеш со прстот што викаше една моја професорка.
Ханзо, а твојот совет е...?
 
Х

Ханзо

Гостин
Ханзо, а твојот совет е...?
Да си најде девојка која одговара на неговиот карактер, самиот рече дека е срамежлив тип, па шарање по „отворени“ девојки за експрес забава не би му лежело баш. А алкохолот кој му е потребен за опуштање може да биде и веројатно ќе биде контрапродуктивен. Не викам дека тоа што го кажа ти ќе му наштети, ама голема е веројатноста на крај да си рече „чекај...што правам, ова не сум јас“ и да заврши со уште поголема несигурност во себе...не е се во броење женски, привлекување внимание на што поголем број од истите и полнење его.
Додуша, ако не му се чека соодветната, нека започне со операцијата. Have fun.
 
D

devojcence

Гостин
letri4e ako si sramezliv ke se opustis ako se druzis povekje so zenski so drugarki znaci da imas i ke vidis so kako sakaat tie i kako razmisluvaat.pa ke znaes i da se ponasas i ke se opustis malce.vo megjuvreme koga ke vidis nekoja devojka so ti se svigja eptenski ke se smiris i ke prijdes nomalno i normalno ponasanje znaci normalen muabet ke i pravis so si kako si i bla bla. pijancenja i pravenje opusten nemoj.lesno e da bides los i glup rabotata e da bides kakov sto si,dobar...i normalno e nekoj koga epten ti se svigja da se sramis i da ti se presekuvaat nozete i da si skocanet. so tek na vreme se ke si dojde na svoe mesto ne si nikakov baksuz.i opusteno malce, i da ti izreagira loso zdravje golemo cudo :helou:
 
Член од
15 јуни 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
nema sto da praves ako ja sakas ti neja i ona tebe ke se slusate telefonski nekoe vreme pa ako ima vistinska ljubov na krajot ke bide zaedno.ljubovta sekogas pobeduva:back:
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
одам веќе година и пол.Се е супер....досега.Ама последниве два месеци ми се случуваат некои работи кои ме прават несигурен.Мојата девојка почна да се однесува некако чудно.На пример секогаш се лути за некои глупости или пак кога сакам да и дадам некој совет таа брзо ми возвраќа дека не е глупава и дека знае што прави.Јас се грижам за неа...А и плус вчера ми кажува дека другарите (посебно еден другар од кој СЛУЧАЈНО не се одделува) ја правеле многу среќна и за нив би дала се.Другарството е ОК, ама јас не сум баш во најдобри односи со нив заради мн причини или муабети кои ги прават со неа, а не се баш другарски...знаете на што мислам:vozbud:И на сето тоа таа е рамнодушна.А јас пак не можам да издржам некој да зборува така со мојата девојка...Плус тоа на училиште ретко ме гледа иако сме во иста смена,само ме одминува.Често ја гледам како со едниот од нив оди некаде.Можеби ова е само глупава лубомора, но доста сум загрижен за мојата следна постапка.Дополнително ме загрижува и фактот што кога сме сами само ми зборува за него, и дека сите комплименти што ги добивав некогаш, сега се на негова сметка...Се обидов да разговарам ама залудно.Можеби грешам што се грижам....но тоа го чувствувам.Па СОВЕТ што понатаму...ПС. тие демек се другари нецели 5 месеци:uvo:ФАЛА ОДАНПРЕД
Под итна постапка остави ја.. таа не вреди да ја глеаш а не па да идеш со неа.. ако е со тебе во врска што кур ти збори за него? демек и е другар? жими мајка о леле.. НЕ ПОСТОИ ДРУГАРСТВО ПОМЕЃУ МАШКО И ЖЕНСКО!!
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Дали од Толку голема љубов може да прерасне во омраза
 

Kajgana Shop

На врв Bottom