Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

В

Вори

Гостин
И да не седиш со ... у раце ич. Озбилно.

Него, за да дадеме бољи одговор, битно е да ни кажеш како знаеш дека не те сака?
Преку суптилни хинтови као, НЕ те сакам...или?

Јас сум приметила дека на букет од пари паѓаат. Со таков флорално-хартиен аранжман, фидбекот е загарантиран за највише 5 дена.

А, ако сакаш инстант реакција, може и парите на чело да си ги залепиш.
Абе уште го сака тој нејзиниот..иако раскинаа сеа.Ама осеќам дека не ме сака..нема везе...ја како и да е со ....в раце не остануам:baeh:
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Кај кого може да пали покажување на својата недефинирана личност..кај друга недефинирана личност :)
Овој совет ме потсеќа на еден од тин магазиниве кој одеше вака: И купуваш аквариум со риба, и го оставаш пред врата да не знае кој и го купил. И после два-три дена и ѕвониш и и викаш сакаш да одиме заедно да купиме храна за рибата:pos2::tapp::pos2::tapp:
Цвеќе се купува за да ја покажеш својата наклонетост кон веќе блиска личност, и е акт на интимност. Така да после играње ладно само ќе и каже дека врска немаш што сакаш или си играш со неа, или можеби си изгубил кладба:pos2:.
Најголема грешка во случајов што може да ја направиш е да се спријателиш премногу, немој да се поставуваш како прв другар со надеж да се зближиш со неа. А најдобра работа е да изиграваш малку мистичен(по некој комплимент, па поглед, па игнор, па ја браниш пред другите итн, креативност не е на одмет), па кога ќе видиш дека се заинтересирала викни ја на кафе.
Викаш дека треба да изиграва мистичен и да ја става малце на игнор, а не ти се свиѓа планов.
Дури и да е изваден од "How to knock her on her feet and make her become hyper-interested", мене ми се свиѓа идејата. Ружата е совршена, јесда нормално, може да се модифицира, на пример, наместо цвеќе, да и` прати чоколадна бонбониера, или да и` прати нешто што таа го сакала, нешто ситно сепак. Али, ако и` купи нешто што не подразбира цвеќе или срце или нешто друго љубовно, она може да мисли дека се работи само за другарски поклон.
Само немој да се оддалечуваш 2 недели, тоа е премногу.
Ќe и` здосади на типката од чекање. Ама дефинитивно мора да чека. Дури и да те викне на искачање дур ти се заблагодарува за поклонот по телефон, ти речи дека си ептен у фрки сега или сл. и дека можеш да искочиш следната недела.
 

KeleS

insolitus res
Член од
22 јануари 2008
Мислења
734
Поени од реакции
57
Мене ако ме прашаш како да те запримети ( И сега ке ви прозвучам малце познато )... земаш некој бум бокс ( подвижен систем ) со асална ватажа . и застанваш под џам и одкачваш WhiteSnake до максимум ... и ко ке излези со насолзени очи и пејш . Гарант ке те запримети .
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Јас сум приметила дека на букет од пари паѓаат. Со таков флорално-хартиен аранжман, фидбекот е загарантиран за највише 5 дена.

А, ако сакаш инстант реакција, може и парите на чело да си ги залепиш.
Нема потреба од толку креативност, и кредитни примаат, само пинот напиши и го...
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Никаде не напомена дека ТОЈ неа ја остава, па да дојдеш до таков заклучок =). Како и да е, горенаведената песна е добра, а ако таа тебе те остава, од DHT - Listen to Yor Heart (спората верзија).
има таков момент кој го има написано кога вика да се збогувам со најдрагата личност:helou:
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
има таков момент кој го има написано кога вика да се збогувам со најдрагата личност:helou:
Да го оставиш партнерот е еднострано;
Да се збогуваш со партнерот, или како што рече тој, да се поздрави, може да биде двотстрано. На пример, девојката нема да е тука подолго време, или пак тој ќе оди некаде и нема да се видат, или нешто сосема трето...
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
aj nekoj neka mi kazi dokolku se nasol vo mojava situacia kako postapil.idev so edno devojce 15 meseci se bese ok.ja sakav premnogu a sega ustepoveke,se sluci odreden period da ne se vidime i taka nastaanaa problemite,se skarafme no seuste befme vo kontakt,i edna vecer ona se ispijanala i se izmuvala so bifsiot,i mi se javi mi kaza deka ne sakala dek bilo od alkoholot,seto toa jas go pominvam se so fakt deka jas i taa ne odefmetogas i sega sme seuste vo kontakt i jas sm toj sto faakticki ja moli za da se smirime,a ona sekoj odgovor i e neznam,dali sakam sakam fak.da zavrsam i jas sum nnstop pod nervoza,i sam neznam so da pram,kako da ja zaboravam ili so da prammmmmmmmmmmmmmmm:uvo::uvo:
Другар да ти кажам нешто од искусво имав баш исто како твото дури и јас се препознав во ова хехе:vozbud:
Ина4и да знаеш чим почна со нејзините глупости, со кавги чуствуваш дека те одбегнува батали ја одма стај и бан на 1-2 недели...пак прави муабет со неа ако успее успее а ако НЕ:nenene: јбг тогаш и маваш Permanent Ban и си наогаш некоја што ке те сака а ке ја засакаш и ке ти биде многу поубаво со нејзе
HAPPY:helou:

Ај ако може и на мене малце помош ке ми биде од голема корист:kesa:
Идам со девојка доста време во и во последно време имам доста проблеми, мегу нив еден е и проблемот околу sex-от! Се вади со тоа демек имало добиено, а за да несватиш дека те лаже дека те мота треба да си дрво:baeh:; А за тоа време имам "другарка" која ме свига и која е убава ама не ја сакам неа си ја сакам зенска ми и сеа стварно незнам сто да правам се ставам у дилема :toe:
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Ај ако може и на мене малце помош ке ми биде од голема корист:kesa:
Идам со девојка доста време во и во последно време имам доста проблеми, мегу нив еден е и проблемот околу sex-от! Се вади со тоа демек имало добиено, а за да несватиш дека те лаже дека те мота треба да си дрво:baeh:; А за тоа време имам "другарка" која ме свига и која е убава ама не ја сакам неа си ја сакам зенска ми и сеа стварно незнам сто да правам се ставам у дилема :toe:
Сепак, прво и основно, иако сексот е важен дел од секоја врска, сексот НЕ ЈА ПРАВИ врската... Ако сметаш дека има друга причина ради која не сака, пробај со разговор одоколу, а потоа и директно да ја отвориш таа тема, да дознаеш што/дали има нешто што ја измачува околу тоа... И ако ја сакаш и сакаш да си со неа, не ни го споменувај веќе тоа со "другарката" на која и' се допаѓаш, посвети се на девојка ти...:smir:
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
Luge potreben mi e sovet :(((((((((((((
Vaka imam golem drustvo da recam ama poslednov preiod rabotite ne odat kako sto treba:S vo drustvoto ima edno momce koe postojano e so mene i sl,
postojano samo me guska,no posledniov period site se zafrkavaa na smetka moja i negova no nekako rabotive gi preminuva granicite na drugarstvoto,a jas nz sto da pravam.posledniov period i negovite drugari postojano mi vikaat deka sne bile mn ubav par i takvi slicni komplimenti.No jas mislam deka seto ova e samo zafrkancija od nivna strana,a nz so koja cel go pravat seto ova:S:S:S:S::Ss
nz kaj mi e umo sega,ve molam kazete nesto sto mislite za ova vie.
:nesvest:
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Luge potreben mi e sovet :(((((((((((((
Vaka imam golem drustvo da recam ama poslednov preiod rabotite ne odat kako sto treba:S vo drustvoto ima edno momce koe postojano e so mene i sl,
postojano samo me guska,no posledniov period site se zafrkavaa na smetka moja i negova no nekako rabotive gi preminuva granicite na drugarstvoto,a jas nz sto da pravam.posledniov period i negovite drugari postojano mi vikaat deka sne bile mn ubav par i takvi slicni komplimenti.No jas mislam deka seto ova e samo zafrkancija od nivna strana,a nz so koja cel go pravat seto ova:S:S:S:S::Ss
nz kaj mi e umo sega,ve molam kazete nesto sto mislite za ova vie.
:nesvest:
Sinolicke spored ova sto mozam da go procitam ti si vo ranite teen godini i veruvaj deka na tvojot drugar mu e neprijatno isto kolku i na tebe.

Najverovatno ti potporasnale cicinata od lani i na tvojot drugar nekako toa mu se zapnalo za oko i saka za prv pat vo zivotot da go iskusi toa zadovolstvo da fati cice na golo.

Znaci ako ne se raboti za blaga retardacija i ne si postara od 17 godini bidi malku pretpazliva vo vrska so toa,znaci ako ti se dopadza drugarot ne gledam pricina da nemate nekakva vrska koja bi se svela na platonska ljubov i baknezi barem na pocetokot.
Segite na drustvoto ke prestanat po 2-ot den odkako ke ja oficijalizirata vrskata i ke bide normalno da ve prifatat kako par.
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Luge potreben mi e sovet :(((((((((((((
Vaka imam golem drustvo da recam ama poslednov preiod rabotite ne odat kako sto treba:S vo drustvoto ima edno momce koe postojano e so mene i sl,
postojano samo me guska,no posledniov period site se zafrkavaa na smetka moja i negova no nekako rabotive gi preminuva granicite na drugarstvoto,a jas nz sto da pravam.posledniov period i negovite drugari postojano mi vikaat deka sne bile mn ubav par i takvi slicni komplimenti.No jas mislam deka seto ova e samo zafrkancija od nivna strana,a nz so koja cel go pravat seto ova:S:S:S:S::Ss
nz kaj mi e umo sega,ve molam kazete nesto sto mislite za ova vie.
:nesvest:
Епа другарке, знаеш и самата, за љубовна приказна се потребни двајца, а не повеќе. Значи, што ти е важна нивната зафрканција, зборувања и слично? Важно е да дознаеш што мисли дечкото за вас двајца, па ако и тој ги дели истите чувства како и ти, само храбро напред. А за друштвото и околината, нека се зезаат де, затоа имат усти, за да зборуваат. :helou:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Luge potreben mi e sovet :(((((((((((((
Vaka imam golem drustvo da recam ama poslednov preiod rabotite ne odat kako sto treba:S vo drustvoto ima edno momce koe postojano e so mene i sl,
postojano samo me guska,no posledniov period site se zafrkavaa na smetka moja i negova no nekako rabotive gi preminuva granicite na drugarstvoto,a jas nz sto da pravam.posledniov period i negovite drugari postojano mi vikaat deka sne bile mn ubav par i takvi slicni komplimenti.No jas mislam deka seto ova e samo zafrkancija od nivna strana,a nz so koja cel go pravat seto ova:S:S:S:S::Ss
nz kaj mi e umo sega,ve molam kazete nesto sto mislite za ova vie.
:nesvest:
Значи ако има интерес од твоја страна зашто да не го прифатиш предизвикот :toe: сепак чинам дека си млада така да уживај во животот и не се замарај,доколку биде нешто одлично,ако не животот продолжува,со среќа :smir:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Нема потреба од толку креативност, и кредитни примаат, само пинот напиши и го...
Као, место број на телефон и call me, и пишуеш пин и Потроши ме...
Добра идеја колега:star:

Абе уште го сака тој нејзиниот..иако раскинаа сеа.Ама осеќам дека не ме сака..нема везе...ја како и да е со ....в раце не остануам:baeh:
И пак не го даваш одговорот...Значи, дали некогаш самата ти рекла дека не те сака, односно нејќе да има ништо со тебе, или све се тоа твои претпоставки?

Luge potreben mi e sovet :(((((((((((((
Vaka imam golem drustvo da recam ama poslednov preiod rabotite ne odat kako sto treba:S vo drustvoto ima edno momce koe postojano e so mene i sl,
postojano samo me guska,no posledniov period site se zafrkavaa na smetka moja i negova no nekako rabotive gi preminuva granicite na drugarstvoto,a jas nz sto da pravam.posledniov period i negovite drugari postojano mi vikaat deka sne bile mn ubav par i takvi slicni komplimenti.No jas mislam deka seto ova e samo zafrkancija od nivna strana,a nz so koja cel go pravat seto ova:S:S:S:S::Ss
nz kaj mi e umo sega,ve molam kazete nesto sto mislite za ova vie.
:nesvest:
Би сакала ли ти нивните муабети да станат реалност, т.е би сакала ли стварно да бидете пар?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom