Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Напротив, очигледно е дека планира, ама мене уопште не ми се допаѓа начинот на нејзиното планирање... Еј, да ти знае скоро се, па да те дискутира дома со нејзините, а не ни одеме. Луда...
Да де, батти викам и јас. Затоа, ич нека не ти чуе што муабети си прави она со мајка и`, терај си.

aj nekoj neka mi kazi dokolku se nasol vo mojava situacia kako postapil.idev so edno devojce 15 meseci se bese ok.ja sakav premnogu a sega ustepoveke,se sluci odreden period da ne se vidime i taka nastaanaa problemite,se skarafme no seuste befme vo kontakt,i edna vecer ona se ispijanala i se izmuvala so bifsiot,i mi se javi mi kaza deka ne sakala dek bilo od alkoholot,seto toa jas go pominvam se so fakt deka jas i taa ne odefmetogas i sega sme seuste vo kontakt i jas sm toj sto faakticki ja moli za da se smirime,a ona sekoj odgovor i e neznam,dali sakam sakam fak.da zavrsam i jas sum nnstop pod nervoza,i sam neznam so da pram,kako da ja zaboravam ili so da prammmmmmmmmmmmmmmm:uvo::uvo:
Уф, обратна ситуација е, она треба да те моли, зошто она се измувала со бившиот, а ти не си бил со друга.
Е сега, и ти не кажуваш кој згрешил и предизвикал да се скарате, а и тоа сигурно има влијание.
Што да ти кажам, освен ако ти не си кривиот за скарувањето, измувај се и ти со некоја и види нејзина реакција. Ако ти не си крив, не мувај, ама не ја ни моли. Сама ќе се врати ако и` значиш.
 

KeleS

insolitus res
Член од
22 јануари 2008
Мислења
734
Поени од реакции
57
aj nekoj neka mi kazi dokolku se nasol vo mojava situacia kako postapil.idev so edno devojce 15 meseci se bese ok.ja sakav premnogu a sega ustepoveke,se sluci odreden period da ne se vidime i taka nastaanaa problemite,se skarafme no seuste befme vo kontakt,i edna vecer ona se ispijanala i se izmuvala so bifsiot,i mi se javi mi kaza deka ne sakala dek bilo od alkoholot,seto toa jas go pominvam se so fakt deka jas i taa ne odefmetogas i sega sme seuste vo kontakt i jas sm toj sto faakticki ja moli za da se smirime,a ona sekoj odgovor i e neznam,dali sakam sakam fak.da zavrsam i jas sum nnstop pod nervoza,i sam neznam so da pram,kako da ja zaboravam ili so da prammmmmmmmmmmmmmmm:uvo::uvo:
Бра , мој совет . Удираш на бинџ алкохолизам и легнување со кое е на две нозе и не му се мафта ништо мегу нив . Ем полесно ке ја забораиш ем ке си поминваш супер ... Жена шо вели незнам обично многу точно знаи ама се труди да те поштеди од нешто . Или во превод нема да сте пак заедно ... трк по алкохол сега .
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
aj nekoj neka mi kazi dokolku se nasol vo mojava situacia kako postapil.idev so edno devojce 15 meseci se bese ok.ja sakav premnogu a sega ustepoveke,se sluci odreden period da ne se vidime i taka nastaanaa problemite,se skarafme no seuste befme vo kontakt,i edna vecer ona se ispijanala i se izmuvala so bifsiot,i mi se javi mi kaza deka ne sakala dek bilo od alkoholot,seto toa jas go pominvam se so fakt deka jas i taa ne odefmetogas i sega sme seuste vo kontakt i jas sm toj sto faakticki ja moli za da se smirime,a ona sekoj odgovor i e neznam,dali sakam sakam fak.da zavrsam i jas sum nnstop pod nervoza,i sam neznam so da pram,kako da ja zaboravam ili so da prammmmmmmmmmmmmmmm:uvo::uvo:
Убо ти кажа KeLeS... знае онаа што сака многу добро.

Само тебе ти треба да ја помножиш со 0, и да си продолжиш со животот, бидејки таква не ти треба. Кој ти гарантира дека по 3 недели пак нема да се измува со бившиот?
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
aj nekoj neka mi kazi dokolku se nasol vo mojava situacia kako postapil.idev so edno devojce 15 meseci se bese ok.ja sakav premnogu a sega ustepoveke,se sluci odreden period da ne se vidime i taka nastaanaa problemite,se skarafme no seuste befme vo kontakt,i edna vecer ona se ispijanala i se izmuvala so bifsiot,i mi se javi mi kaza deka ne sakala dek bilo od alkoholot,seto toa jas go pominvam se so fakt deka jas i taa ne odefmetogas i sega sme seuste vo kontakt i jas sm toj sto faakticki ja moli za da se smirime,a ona sekoj odgovor i e neznam,dali sakam sakam fak.da zavrsam i jas sum nnstop pod nervoza,i sam neznam so da pram,kako da ja zaboravam ili so da prammmmmmmmmmmmmmmm:uvo::uvo:
Батали ја бе, очи да не и видиш више. Ке ти биде тешко првиот месец до два, после ке ја заборавиш и ке немаш гајле. Мора да пробаш со некоја друга која повеќе ке те цени и сака. Чим ти вика незнам или да размислам одговорот е јасен. Ке треба да пресечеш еднаш за секогаш. Плус она чим те изварала сигурно не и е до тебе. Секој барем еднаш се затрескал во некој погрешен, но со тек на време ке избледат чуствата, за почеток повеќе шетај, излагај, журкај се и запознавај нови женски фаци. ке ја преболиш дури и побрзо од што мислиш:sekss:
И уште еднаш ти кажувам, штом ти рекла Незнам што сакам. Турии пепел.
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
aj nekoj neka mi kazi dokolku se nasol vo mojava situacia kako postapil.idev so edno devojce 15 meseci se bese ok.ja sakav premnogu a sega ustepoveke,se sluci odreden period da ne se vidime i taka nastaanaa problemite,se skarafme no seuste befme vo kontakt,i edna vecer ona se ispijanala i se izmuvala so bifsiot,i mi se javi mi kaza deka ne sakala dek bilo od alkoholot,seto toa jas go pominvam se so fakt deka jas i taa ne odefmetogas i sega sme seuste vo kontakt i jas sm toj sto faakticki ja moli za da se smirime,a ona sekoj odgovor i e neznam,dali sakam sakam fak.da zavrsam i jas sum nnstop pod nervoza,i sam neznam so da pram,kako da ja zaboravam ili so da prammmmmmmmmmmmmmmm:uvo::uvo:

Се согласувам со другите.Заборави ја и немој веќе да ја молиш!
Кога женско вика “Незнам“ тоа значи дека можеби несака да биде директна,можеби несака да повреди некој со тоа,а можеби и сака само во секое време [кога ќе и текне] да може да ти се врати.
Самото тоа што се смувала со некој без разлика на тоа дека била под дејство на алкохол кажува дека и баш незнае да те цени.
Не се нервирај,едноставно за такви “фраерки“ воопшто не ни вреди.
Покажи и каде и е местото,покажи и дека неможе да си игра со тебе како што ќе посака и дека имаш свое јас,кое што нема да и дозволиш да го згази.Знам дека не е лесно,ама има многу подобри девојчиња од ова.На крај краева верувај,времето лечи се.
Гуд лак.:helou:
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
aj nekoj neka mi kazi dokolku se nasol vo mojava situacia kako postapil.idev so edno devojce 15 meseci se bese ok.ja sakav premnogu a sega ustepoveke,se sluci odreden period da ne se vidime i taka nastaanaa problemite,se skarafme no seuste befme vo kontakt,i edna vecer ona se ispijanala i se izmuvala so bifsiot,i mi se javi mi kaza deka ne sakala dek bilo od alkoholot,seto toa jas go pominvam se so fakt deka jas i taa ne odefmetogas i sega sme seuste vo kontakt i jas sm toj sto faakticki ja moli za da se smirime,a ona sekoj odgovor i e neznam,dali sakam sakam fak.da zavrsam i jas sum nnstop pod nervoza,i sam neznam so da pram,kako da ja zaboravam ili so da prammmmmmmmmmmmmmmm:uvo::uvo:


Тоа што било твое ќе ти се врати, а ако не ти се врати никогаш не ни било твое!

Како што ти рекоа погоре .... чим ти вика не знам или такви срања ... мани ја ... знае она што сака али не ти кажува затоа што или нејќе да те повреди или пробува нешо со некој, па ако и успее ќе те шутне а ако не и излезе нишо ќе ти се врати само колку да има со кој да се занимава ..
Така да одма барај си нова :pipi:
 
Член од
25 мај 2009
Мислења
19
Поени од реакции
2
aj nekoj neka mi kazi dokolku se nasol vo mojava situacia kako postapil.idev so edno devojce 15 meseci se bese ok.ja sakav premnogu a sega ustepoveke,se sluci odreden period da ne se vidime i taka nastaanaa problemite,se skarafme no seuste befme vo kontakt,i edna vecer ona se ispijanala i se izmuvala so bifsiot,i mi se javi mi kaza deka ne sakala dek bilo od alkoholot,seto toa jas go pominvam se so fakt deka jas i taa ne odefmetogas i sega sme seuste vo kontakt i jas sm toj sto faakticki ja moli za da se smirime,a ona sekoj odgovor i e neznam,dali sakam sakam fak.da zavrsam i jas sum nnstop pod nervoza,i sam neznam so da pram,kako da ja zaboravam ili so da prammmmmmmmmmmmmmmm:uvo::uvo:

site ti kazvat da ja manis a nikoj ne ti kazva kako da ja zaborajs... e pa nemoj da ja baras poke po4ni da izlegvas so poke so drugarie na zurki edno drugo... i baraj drugo 4upe mislam posveti so na ti so pokje da zapoznavas novi li4nosti... ke vidis deka za mn brzo vreme ke se 4udis kako stigna i do to cela nedela da ne ti tekni na nea
 
В

Вори

Гостин
Сакам едно девојче,а таа одеше со мој добар другар...и не ме сака.Чаре?Напомена...ја сакам една година(али у меѓувреме не седам со ....в раце)
 
Член од
25 мај 2009
Мислења
19
Поени од реакции
2
Сакам едно девојче,а таа одеше со мој добар другар...и не ме сака.Чаре?Напомена...ја сакам една година(али у меѓувреме не седам со ....в раце)


4areeeee.... prvo napraj si muabet so drugar ti dali ke mu pre4i ako ti i se pustis nejze ili ako naprajte nesto seedno... a za zasakvanje, e pa prvo priblizi se so nejze ko drugar pa posle so ke se desi neka se desi ;) mislam spored mene to e najubav na4in kako da pridobijas nekoe 4upe
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Сакам едно девојче,а таа одеше со мој добар другар...и не ме сака.Чаре?Напомена...ја сакам една година(али у меѓувреме не седам со ....в раце)
Заборави ја и move on со твојот живот. Штом одела со твој другар, назгора на се и нема интерес за тебе, продолжи понатаму. Ќе најдеш девојка која ќе ја сакаш и којашто ќе ти ги возврати чувствата.:wink:
 
Последно уредено:
Член од
25 мај 2009
Мислења
19
Поени од реакции
2
Заборави ја и move on со твојот живот. Штом одела со твој другар, назгора од се нема интерес за тебе, продолжи понатаму. Ќе најдеш девојка што ја сакаш и која што ќе ти ги возврати чувствата.:wink:

ej pa jas mislam i ne e bas taka lesno da se zaboraj nekoj...so si go sakal EDNA GOD i kako so gledam toj bara sovet kako da ja fati a ne sto da napraj... toj sigurno vo edna godina ima probano da ja zaboraj pa ne mu uspealo...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
ej pa jas mislam i ne e bas taka lesno da se zaboraj nekoj...so si go sakal EDNA GOD i kako so gledam toj bara sovet kako da ja fati a ne sto da napraj... toj sigurno vo edna godina ima probano da ja zaboraj pa ne mu uspealo...
Кога ќе најде девојка којашто ќе му ги возврати чувствата, ќе ја заборави оваа. Самиот тој е свесен дека девојката не го сака, а штом за година дена не го засакала, тешко дека ќе го засака.
Најдобро би било да си продолжи по патот, а и искрено и сам кажува дека си правел и со други девојки работа, така да очигледно не е работата толку озбилна за да не може да ја заборави.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Сакам едно девојче,а таа одеше со мој добар другар...и не ме сака.Чаре?Напомена...ја сакам една година(али у меѓувреме не седам со ....в раце)
Кажи и` дека ја сакаш. Со самиот факт дека не седиш со ... в раце тешко дека ќе ти поверува, ама барем ќе се ослободиш од тоа чувство што те притиска. А плус тоа, ќе си оставиш простор и нејзе да и` го внесеш ... во иднина, ако по некоја случајност нешто бидне.

Нормално, биди спремен дека иницијално ќе ти каже не. Но тоа не би требало да ти биде проблем, бидејќи сигурно ќе имаш каде да го вдомиш ....
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Сакам едно девојче,а таа одеше со мој добар другар...и не ме сака.Чаре?Напомена...ја сакам една година(али у меѓувреме не седам со ....в раце)
Брат ако не те сака :toe: нема тука помош,сепак кажи и...првин види со неа,па после и со другарот да не излезе да ги загубиш и двајцата,со среќа :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom