Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
:tapp: ме интересира зашто? Имаш високо мислење за себе? Замисли тој што најмногу ти се свиѓа не доаѓа и? Така лесно се откажуваш од нешто што го сакаш? И не зборам само за љубовта,општо и во животот ако си ваква без правец којашто сама ќе си го одредиш...:toe:
Zatoa so imam gledano kako stoat rabotite koa devojce prvo priogja na masko, zatoa so kaj nas sakale nie da priznaeme ili ne lugjeto seuste se so zaostanati svaknaja. Site maski velat bas sakam da mi priogja devojce, a istite tie koa ce mu prijde nekoa si ja krevat cenata i velat: curata sama mi se ponudi daj da ja probam, pa posle pocnuvaat da se falat kako nekoa pi**a imala mnogu hrabrost da im se pusta.
Visoko mislenje za sebe nemam, naprotiv patam od kompleks na poniska vrednost.
Ako toj so mi se svigja ne doagja gajle mi e, se moze bez sekoj - se moze i bez nego. Ali da dozvolam za mene nekoj da vika ovaa mi se pusta, znaci lesna e, epa ne dozvoluvam
I da ne se otkazuvam od se taka lesno, zatoa sto jas mislam deka vredi da se boram, se boram, ama po nekoj da trcam i toj da mi lepi etiketa k***a nema sansi. Po maz i po avtobus ne se trca, sekogas doagja nov
 
Член од
25 мај 2009
Мислења
19
Поени од реакции
2
Одговорот нејзин во никот ти стои.


А јас би рекол дека жените оставаат впечаток на кукавици чекајќи на првиот чекор од машкото, бидејќи полесно е нели да одбиеш некого отколку да бидеш одбиен.

Најчесто самите провоцираат, а потоа одбиват, се со цел да испадне муабетов дека од нив зависи, не од нас.

Тоа мене ми е ептен ниско.

e da mozi ti e nisko ama pa aj razmisli poubo... poke ke te zainteresira zenskoto ako ne ti obrnuva na po4etokot vnimanie p ti stanva pointeresna znajs deka e poteska za fakjanje? a ako ti se pusti taa prva resen e problemot rabotata e sakas ili nekis znajs deka e tvoja i ne e poke interesno... dobivas mislenje za nea deka e lesna itn.... mislam znajs deka to so go nemas e sekogas pointeresno... i vo toa sto si vlozil trud poke ti vredi....
a to deka zenskite sme kukavici ili taka nesto... :nenene:
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
lele jas mn se nerviram poso nekoas mi izgleda kako da me saka toolku mn a nekogas me zaborava na cisto i mn se nerviram taka i nz so da praaam ???
heeeeeeeeeeeeeeeeeelp :tapp:
Де де... па види некад ви покажуеме колку ве сакаме и се, ама некад сакаме да оладиме малце, да идеме на пиво со другари без вас, да изиграме партија кантер па и да титнеш нема да ти вратам, пукам да го ебам :) Значи шом бар некоаш ти покажуе дека те сака, ондак ваљда го мисли тоа! Не се замарај тоа ти е мој совет.
 

ForMyLove

Don
Член од
7 октомври 2008
Мислења
54
Поени од реакции
1
Епа другар - Малдини.....
Како што прочитав овде сите даваат совети да си направиш добар и отворен муабет со девојкати.
И кај мене беше исто како и ти што велиш не и се зборуваше на таа тема или пак сексото го одвегнуваше како од ѓавол да бега, но позади нивното 'невино' лице се крие нешто друго.
Прашај ја отворено од што се плаши или која е причината за која што несака да има односи со тебе. ------->>>>> ПЛУС како што прочитав во текстот што си го напишал после твојата операција ти си и кажал > пред операцијата си и кажал дека треба да те оперираат. Можеби и тоа е причината што таа чуствува некоја ОДБИВНОСТ. Колку и да и објаснуваш поради што си правел операција таа нема да те свати и ќе мисли дека си имал некој фатален проблем....... АКО НИШТО ДРУГО НЕ БИВА ИМАШ ПИЧКИ 1,000,000 ОД СИТЕ ТИЕ АКО НЕ МОЖЕШ СО ЕДНА ДА СИ ГО НАПРАВИШ ЌЕФОТ ТОГАШ НЕ ЗНАМ ШТО ДА ТО КАЖАМ!!!!!
т.е кажи и на твојата цура ако не сака да има однос сега за сега со тебе или ако се плаши дека ти имаш потреба и ако не со неа со друга ќе си ја извршиш, но пак ќе си продолжиш со неа и пак ќе си ја сакаш....:smir:



ПРОБАЈ ПА ПИШИ ПОЗЗ:....... СО СРЕЌА
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
212
Поени од реакции
12
Малдини,вашава ситуација е многу ненормална и треба да си најдеш друга девојка.Оваа е нешто со фабричка мана.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
vo pravo si toa se onie vecni fraeri nedozreani... i posle zenska da prioga na masko! ne vredi!
Точно во право си, само кажи ми каде работиш, дали си ти онаа тетка што работи во поштата која е цел живот нервозна и ми вика на сиот глас бидејќи немам ситно?! Да се запознаеме конечно како луѓе.
idiotka90 напиша:
Zatoa so imam gledano kako stoat rabotite koa devojce prvo priogja na masko, zatoa so kaj nas sakale nie da priznaeme ili ne lugjeto seuste se so zaostanati svaknaja. Site maski velat bas sakam da mi priogja devojce, a istite tie koa ce mu prijde nekoa si ja krevat cenata i velat: curata sama mi se ponudi daj da ja probam, pa posle pocnuvaat da se falat kako nekoa pi**a imala mnogu hrabrost da im se pusta.
Visoko mislenje za sebe nemam, naprotiv patam od kompleks na poniska vrednost.
Идиотке, разбирам дека си девојка и од старт ги осудуваш мажите за сите свои љубовни неснаоѓања. Но, мораш да сфатиш дека разлика помеѓу половите во поглед на егоизам и фалбаџиство речиси и да нема. Па помисли само како звучиш ти следното утро кога на другарка ти и раскажуваш за сите детали и ситници за типот од претходната ноќ. По ѓаволите, одите до таму што цртежите на долната облека на момците ја опишувате, а ако не сте стигнале до еротиката, на другарката и го опишувате секој ебан потег кој типот го направил додека бил на вечера со вас.
Ни девојките ни машките никогаш не се криви за нашите глупави сфаќања и гледања на светот... само ние самите сме.
Maldini напиша:
Помагајте! Срцето ми се крши кога помислувам на тоа, понекогаш мислам оти не ја сакам веќе затоа што толку многу време се одлага тоа 1 пат.
Како ќе го решиш тоа не знам, ама чоече ти си страшно упорен тип ако три ипол години сакаш секс а не го добиваш и сеуште си со неа. :cuc:

Инаку, следново го гарантирам. Ако ја оставиш, таа ќе има секс во рок од две недели со друг тип, ако досега веќе и го немала. Вие двајца од друга страна, полесно ќе ги решите работите ако една вечер ја убедиш да се напраите летви. Водка е добар избор. Од почеток со мраз, подоцна без. Алкохолот е секогаш решение за сите сексуални проблеми. Само не претерујте да не можете да се најдете у соба, или уште полошо, малиот да одбие да соработува. :helou:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Zatoa so imam gledano kako stoat rabotite koa devojce prvo priogja na masko, zatoa so kaj nas sakale nie da priznaeme ili ne lugjeto seuste se so zaostanati svaknaja. Site maski velat bas sakam da mi priogja devojce, a istite tie koa ce mu prijde nekoa si ja krevat cenata i velat: curata sama mi se ponudi daj da ja probam, pa posle pocnuvaat da se falat kako nekoa pi**a imala mnogu hrabrost da im se pusta.
Visoko mislenje za sebe nemam, naprotiv patam od kompleks na poniska vrednost.
Ako toj so mi se svigja ne doagja gajle mi e, se moze bez sekoj - se moze i bez nego. Ali da dozvolam za mene nekoj da vika ovaa mi se pusta, znaci lesna e, epa ne dozvoluvam
I da ne se otkazuvam od se taka lesno, zatoa sto jas mislam deka vredi da se boram, se boram, ama po nekoj da trcam i toj da mi lepi etiketa k***a nema sansi. Po maz i po avtobus ne se trca, sekogas doagja nov
Комплетно те сфаќам :smir: но дали ти живееш за другите што ќе речат? Дали се покоруваш на општеството? Треба да живееш по твои правила,точно е дека можеби и повеќе од пола ќе речат дека си лесна женска но сите тие освен дркање и развивање на најмалиот мускул на палецот ништо друго не знаат :toe: затоа пробај,бори се за нешто што го сакаш сега и одма,не чекај да дојде само по себе,никогаш нема да знаеш на кого ќе налеташ а времето нема да можеш да го вратиш :smir:
 

KeleS

insolitus res
Член од
22 јануари 2008
Мислења
734
Поени од реакции
57
@ Idiotka90 : Оти за бога уште се мачиме со такви размислувања ... Демек машко кога и приоѓа на девојка то е ок а девојка ако пријде е лесна ???

Да ама кога машкото пријде и бидне нешто на девојката и се дига самодовербата и си дава право дасе изживува со него како си сака ( вистинито во 80 % од случаите )

А уствари машко повеке ке се попали ако некоја ја има храброста да појди самата кај него . ( мажите се кукајци невидени во 80 % од случаите )

Од ова горе наведеното идиме до заклучок дека девојките треба да ги земат уздите во свои раце и конечно еднаш да престанеме да живееме со морални норми од 18 век :helou:
 
Член од
16 април 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
ke skrenam

aj nekoj neka mi kazi dokolku se nasol vo mojava situacia kako postapil.idev so edno devojce 15 meseci se bese ok.ja sakav premnogu a sega ustepoveke,se sluci odreden period da ne se vidime i taka nastaanaa problemite,se skarafme no seuste befme vo kontakt,i edna vecer ona se ispijanala i se izmuvala so bifsiot,i mi se javi mi kaza deka ne sakala dek bilo od alkoholot,seto toa jas go pominvam se so fakt deka jas i taa ne odefmetogas i sega sme seuste vo kontakt i jas sm toj sto faakticki ja moli za da se smirime,a ona sekoj odgovor i e neznam,dali sakam sakam fak.da zavrsam i jas sum nnstop pod nervoza,i sam neznam so da pram,kako da ja zaboravam ili so da prammmmmmmmmmmmmmmm:uvo::uvo:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
aj nekoj neka mi kazi dokolku se nasol vo mojava situacia kako postapil.idev so edno devojce 15 meseci se bese ok.ja sakav premnogu a sega ustepoveke,se sluci odreden period da ne se vidime i taka nastaanaa problemite,se skarafme no seuste befme vo kontakt,i edna vecer ona se ispijanala i se izmuvala so bifsiot,i mi se javi mi kaza deka ne sakala dek bilo od alkoholot,seto toa jas go pominvam se so fakt deka jas i taa ne odefmetogas i sega sme seuste vo kontakt i jas sm toj sto faakticki ja moli za da se smirime,a ona sekoj odgovor i e neznam,dali sakam sakam fak.da zavrsam i jas sum nnstop pod nervoza,i sam neznam so da pram,kako da ja zaboravam ili so da prammmmmmmmmmmmmmmm:uvo::uvo:
Девојчето очигледно не знае што сака. Мое мислење е дека треба да ја седнеш да ја прашаш што сака, дали сака да биде со тебе. Ако постојано се вади со изговори не знам, можда, не знам, не знам. ондак поубаво ќе биде да си продолжиш понатаму затоа што не ти требаат луѓе што не знаат што сакаат.:smir:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
aj nekoj neka mi kazi dokolku se nasol vo mojava situacia kako postapil.idev so edno devojce 15 meseci se bese ok.ja sakav premnogu a sega ustepoveke,se sluci odreden period da ne se vidime i taka nastaanaa problemite,se skarafme no seuste befme vo kontakt,i edna vecer ona se ispijanala i se izmuvala so bifsiot,i mi se javi mi kaza deka ne sakala dek bilo od alkoholot,seto toa jas go pominvam se so fakt deka jas i taa ne odefmetogas i sega sme seuste vo kontakt i jas sm toj sto faakticki ja moli za da se smirime,a ona sekoj odgovor i e neznam,dali sakam sakam fak.da zavrsam i jas sum nnstop pod nervoza,i sam neznam so da pram,kako da ja zaboravam ili so da prammmmmmmmmmmmmmmm:uvo::uvo:
Една вечер и ти испијани се и измувај се со некоја бивша или некоја нова, бидејќи, нели, фактички уште не сте заедно. Па ти види за себе дали сакаш да бидеш пак со неа или ќе ти се бендиса со другата повеќе.

Ако таа не знае што сака, не знај и ти и почни да бараш што сакаш. Ако нејзе ѝ позначи барем малку што си се измувал со другата, тогаш има смисла да размислуваш за смирување. Ако ѝ чуе со која правиш што, одма заборави ја, бидејќи не те сака. А во тој случај ќе имаш и доста мувачици за да си го пополниш времето, па технички ќе имаш решение на проблемот.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Прво, не сум заљубен.
Второ, само сакам да ви кажам една за мене прилично интересна ситуација.
Со една девојка одржуваме некаков контакт, другарски што викаат. Е денес и се пуштив, ама добив одговор: „Има време.“ Е јас баш и немам време. Плус тоа, девојката знае се за мене, родители, живеалиште, се, како УДБА да е! Си правела муабет за мене со нејзините родители, абе како озбилна врска да е! Највеќе се изнервирав кога ме пита: „Абе која ти е мајка?“ Јас почнав да и објаснувам, и она ми вика: „Знам, мајка ми ми` ја покажа денеска! Во тој момент бааги се изнервирав, ама не покажав никаков знак...
Од ова излегува дека сум печен за свадба! :) Ебати простата, ебати...
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Прво, не сум заљубен.
Второ, само сакам да ви кажам една за мене прилично интересна ситуација.
Со една девојка одржуваме некаков контакт, другарски што викаат. Е денес и се пуштив, ама добив одговор: „Има време.“ Е јас баш и немам време. Плус тоа, девојката знае се за мене, родители, живеалиште, се, како УДБА да е! Си правела муабет за мене со нејзините родители, абе како озбилна врска да е! Највеќе се изнервирав кога ме пита: „Абе која ти е мајка?“ Јас почнав да и објаснувам, и она ми вика: „Знам, мајка ми ми` ја покажа денеска! Во тој момент бааги се изнервирав, ама не покажав никаков знак...
Од ова излегува дека сум печен за свадба! :) Ебати простата, ебати...
Хаха, печен, богами.:) Ништо, најди друга, остави ја да брка друг, очигледно не те планира. Бар засега.:)
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Хаха, печен, богами.:) Ништо, најди друга, остави ја да брка друг, очигледно не те планира. Бар засега.:)
Напротив, очигледно е дека планира, ама мене уопште не ми се допаѓа начинот на нејзиното планирање... Еј, да ти знае скоро се, па да те дискутира дома со нејзините, а не ни одеме. Луда...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom