Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.558
Поени од реакции
33.809
Aко е глупаво да пријдеш да се запознаете, чекај да ти пријде. :))))


Сериозно сега, ако ептен имаш трема. Разбери другари/ки, нека ве запознаат. Just like highschool.
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Абе знајш ти дека од чекање некој умрел:icon_bigg
Ама ако нема врска ќе си почекам јас можи ќе падни таванот во кафичот и ќе ја спасам и оп...:pos2:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Абе знајш ти дека од чекање некој умрел:icon_bigg
Ама ако нема врска ќе си почекам јас можи ќе падни таванот во кафичот и ќе ја спасам и оп...:pos2:

ej nemoj so vakvi zelbi moze i da ne ja spais i so ke pravis pozle :nenene::pos2:
 

GoKo}sBePoT

Опасниот Буцко
Член од
27 јули 2007
Мислења
582
Поени од реакции
5
Да чекаа сите ко тебе таванот да падне,никој женска немаше да има :vozbud:
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Епа ко не даваш совет ќе чекам шо да прам:pos2:
Добро де еве една сијалица нека падни поголема е веројатноста да ја фатам.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Абе има едно девојче шо ептен ми се допаѓа а мислам дека и јас неа,ама мислам.
Ама проблемот е шо не се познаваме воопшто и не знам како да и пријдам и шо да и речам,еве не мора за врска за еднаш нека биди. Ми останува само директен да бидам и да му речам ама ми е страв да не е шах мат тоа.Ај помагајте ако сте биле во таква ситуација.
Пронајди некој заеднички пријател и излезете ,,случајно" сите тројца на кафе. Понатаму е лесно, ќе видиш како ќе се одвиваат работите.
 

GoKo}sBePoT

Опасниот Буцко
Член од
27 јули 2007
Мислења
582
Поени од реакции
5
Епа ко не даваш совет ќе чекам шо да прам:pos2:
Добро де еве една сијалица нека падни поголема е веројатноста да ја фатам.

Како рекле? кој се срами гладен останал...
Иди дечко на све или нишо,ако не пробаш нема да знаеш,не чекај сијалици и глупости да паѓаат и девојчињава сакаат поише коа сам ќе и пријдеш...
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
Абе има едно девојче шо ептен ми се допаѓа а мислам дека и јас неа,ама мислам.
Ама проблемот е шо не се познаваме воопшто и не знам како да и пријдам и шо да и речам,еве не мора за врска за еднаш нека биди. Ми останува само директен да бидам и да му речам ама ми е страв да не е шах мат тоа.Ај помагајте ако сте биле во таква ситуација.
најди некако нејзино бројче, и пушти и СМС да и пренесе на секретарката нејзина да ти најде некое слободно терминче кое ке го искористиш со неа на некое кафенце :toe:
 

Cak

Член од
22 април 2009
Мислења
212
Поени од реакции
18
Абе има едно девојче шо ептен ми се допаѓа а мислам дека и јас неа,ама мислам.
Ама проблемот е шо не се познаваме воопшто и не знам како да и пријдам и шо да и речам,еве не мора за врска за еднаш нека биди. Ми останува само директен да бидам и да му речам ама ми е страв да не е шах мат тоа.Ај помагајте ако сте биле во таква ситуација.
Druze samo bidi svoj i iskren toa ke ti go kazam drugo e se ne vazno. I fala bogu malce hrabros na po edno kafe ti nekoj tvoj drugar i ona i nekoja nejzina drugarka za da ne se seti deka nesto e vo plan (mislam da se opusti situacijata zasto dvajca i se e mozno). Posle se znae sami i si znaes natamu
 
Член од
24 мај 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
Абе има едно девојче шо ептен ми се допаѓа а мислам дека и јас неа,ама мислам.
Ама проблемот е шо не се познаваме воопшто и не знам како да и пријдам и шо да и речам,еве не мора за врска за еднаш нека биди. Ми останува само директен да бидам и да му речам ама ми е страв да не е шах мат тоа.Ај помагајте ако сте биле во таква ситуација.
Сигурно знаеш некој од нејзиното друштво, излези со нив, нека те забележи. НЕ биди срамежлив пред се, започни муабет со неа, ќе дојде и прашањето имаш дечко? или слично и едноставно работите ќе одат сами.....
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
хммм,и јас имам сличен проблем,ај сериозно некој ако има некој совет нека го сподели.Проблемот е што јас не ја познавам девојката ниту таа мене,само ја видувам понекогаш во студентскиов и не сум ја видел со никој што го познавам у пм...е сега глупаво ми е да ја застанам на сред пат и да и речам нешто,таа обично е секогаш со некоја другарка.прашав дали ја знае некој ама ништо мајка му стара...и сеа браќа и сестри шо да праам а..би сакал да слушнам мисленје и од женска страна ,што ако некој сред бел ден ве застане,додека вие сте со некоја другарка,да се запознае со вас како би реагирале..ај плис :nesvest:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
хммм,и јас имам сличен проблем,ај сериозно некој ако има некој совет нека го сподели.Проблемот е што јас не ја познавам девојката ниту таа мене,само ја видувам понекогаш во студентскиов и не сум ја видел со никој што го познавам у пм...е сега глупаво ми е да ја застанам на сред пат и да и речам нешто,таа обично е секогаш со некоја другарка.прашав дали ја знае некој ама ништо мајка му стара...и сеа браќа и сестри шо да праам а..би сакал да слушнам мисленје и од женска страна ,што ако некој сред бел ден ве застане,додека вие сте со некоја другарка,да се запознае со вас како би реагирале..ај плис :nesvest:
Искрено....Ако ми се допаѓа дечкото ќе се запознам па дури и ќе го поканам да седне со нас.
Ако воопшто не ми се свиѓа можно е само да го кажам името и мило ми беше па толку од бизнисот да си фурам одма напред.
Види прво прошетај се околу неа,упати и некој поглед,види таа како ќе реагира.
Не да и појш од нигде никаде ај да се запознајме.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
И шо требало толку думање шо да се напрај мене не ми е јасно. Едноставно здраво јас сум Гоце Делчев седам тука и сум имал прилика да те гледам често па јасно и гласно речи и дека ја свиѓаш ама баш онака без чуства. Некој така да ми речи јес дека ќе паднам на г`з од смеење ама знам и дека ќе ми остави ама бас впечаток
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
хммм,и јас имам сличен проблем,ај сериозно некој ако има некој совет нека го сподели.Проблемот е што јас не ја познавам девојката ниту таа мене,само ја видувам понекогаш во студентскиов и не сум ја видел со никој што го познавам у пм...е сега глупаво ми е да ја застанам на сред пат и да и речам нешто,таа обично е секогаш со некоја другарка.прашав дали ја знае некој ама ништо мајка му стара...и сеа браќа и сестри шо да праам а..би сакал да слушнам мисленје и од женска страна ,што ако некој сред бел ден ве застане,додека вие сте со некоја другарка,да се запознае со вас како би реагирале..ај плис :nesvest:
Ставив макарони да си праам ама неам кечап :pos2: стварно има милион и едно оправдување за да почнеш муабет,а чим си студент мислам дека време е да почнеш похрабро да делуваш...со среќа :smir:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
хммм,и јас имам сличен проблем,ај сериозно некој ако има некој совет нека го сподели.Проблемот е што јас не ја познавам девојката ниту таа мене,само ја видувам понекогаш во студентскиов и не сум ја видел со никој што го познавам у пм...е сега глупаво ми е да ја застанам на сред пат и да и речам нешто,таа обично е секогаш со некоја другарка.прашав дали ја знае некој ама ништо мајка му стара...и сеа браќа и сестри шо да праам а..би сакал да слушнам мисленје и од женска страна ,што ако некој сред бел ден ве застане,додека вие сте со некоја другарка,да се запознае со вас како би реагирале..ај плис :nesvest:
Јас би се однесувала многу друштвено и по реакцијата на оној кој ме сретнал и според неговите знаци, би сфатила колку е саат и какви му се намерите. Пробај со ,, Извини девојко колку е саат?"(*без да и кажеш дека е време да се запознаете:pos2:) или пак кажувај и ,,здраво" низ ходник, ама тоа прави го на начин најприроден на свет, како цел живот да ја познаваш. Со среќа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom