Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

kat

Член од
23 јануари 2009
Мислења
26
Поени од реакции
0
koj ke mi kaze kako da doznam dali ima druga nie sekoj den se slusame od drugu doznav deka ima druga go videle:toe::toe:
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
koj ke mi kaze kako da doznam dali ima druga nie sekoj den se slusame od drugu doznav deka ima druga go videle:toe::toe:
Прво ако се слушате секој ден не значи дека ти е верен ( иако не кажа колку време сте заедно и колку сериозна ви е врската) може и да сте секој ден заедно па да те изневерува нели?
Второ не значи дека ако тие што наводно ти кажале дека го виделе со друга ти ја кажуваат вистината, можеби стои некоја друга намера во позадина на пример љубомора , завист и можност да ти наштетат на табе и твојата врска.
Трето нема дефиниција за тоа како ке дознаеш дали те изневерува, ке забележиш можеби по однесувањето иако и тоа не е правило.:smir:
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
309
Ок,фала за помошта,ама ја не сваќам...
Што е одговорот????
Премногу посветен сум бил????
Брат како да ти кажам... Многу папучарски си се однесувал :) Не е она све во животот, има и другари, и компјутер и све :) На женските им доаѓа преку глава ако некој нон-стоп е со нив, им се јавува и такви работи:)
 

Пуци

Somewhere in time
Член од
16 август 2008
Мислења
571
Поени од реакции
13
Брат како да ти кажам... Многу папучарски си се однесувал :) Не е она све во животот, има и другари, и компјутер и све :) На женските им доаѓа преку глава ако некој нон-стоп е со нив, им се јавува и такви работи:)
Значи од тоа немаше ништо...не и се јавував уопште,небевме нон-стоп заедно,и така...
И ок знам дека не е се,ама мене ми беше...

Али да не ве замарам денес се смиривме:):):)
 
P

Psy

Гостин
ajde luge pomosssss :pipi:imam de4ko ideme 2 god.On e onoj istiot kako porano a jas ne...imam 18 a on 22 i imam custvo kako najubavite godini da mi pominuvaat tuku taka.Veke i custvuvam nesigurnost za toa dali nego jas go sakam ,ili samo sum se naviknala na nego_Od edna strana mislam deka sum mn.mlada za dolga vrska,a pak od druga nezz kako bi bilo koga ne bi bila so nego.:(:toe:
ако чуствуваш дека не ви оди... дека не е исто или дека не го сакаш, збори со него и направете мала пауза, не да раскинете ама бидете малку поодалечени едно време, ќе видиш како одма се ке ти се среди, одма ќе знаеш дали стварно више не е истото и дека не го сакаш више....или едвај ќе чекаш да го видиш...
гуд лак:smir:
 

kat

Член од
23 јануари 2009
Мислења
26
Поени од реакции
0
zosto mislis deka se izmenila mozebi saka da vidi sto saka dali go custvoto deka ste razdeleni ne e nisto ostavi kako sto e ne bidi mnogu uporen mozebi so toa ja nerviras:back:

:vozbud:imam eden proglem
kako da go nateram pak da me vikne na kafe ednas koga me vikna jas imav ispit i nemozev da izlezam pomosssssss
 

LiGLaTa

PartY AnimaL =)
Член од
10 јуни 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
zosto mislis deka se izmenila mozebi saka da vidi sto saka dali go custvoto deka ste razdeleni ne e nisto ostavi kako sto e ne bidi mnogu uporen mozebi so toa ja nerviras:back:

:vozbud:imam eden proglem
kako da go nateram pak da me vikne na kafe ednas koga me vikna jas imav ispit i nemozev da izlezam pomosssssss
Тоа е бар лесноо... Ќе му се јавиш и ќе го викнеш ти на кафе.. Шо мора он да те вика... Собери малце храброст и јави му се.. нема што да чекаш.. И сега ко во стилот.. ми беше незгодно кога те одбив тој ден но еве за да надокнадам сега јас те канам на кафе.. и решен проб.. :smir::wink::pipi:
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
zosto mislis deka se izmenila mozebi saka da vidi sto saka dali go custvoto deka ste razdeleni ne e nisto ostavi kako sto e ne bidi mnogu uporen mozebi so toa ja nerviras:back:

:vozbud:imam eden proglem
kako da go nateram pak da me vikne na kafe ednas koga me vikna jas imav ispit i nemozev da izlezam pomosssssss
Аман де Kat. Само прати му СМС.

Еј немам сега испити и можеме да појдемо на кафето што ми го предложи претходниот пат :)
Ако си женско, ние машкиве многу цениме кога ќе ни се јави или пише девојката за промена.
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
309
Значи од тоа немаше ништо...не и се јавував уопште,небевме нон-стоп заедно,и така...
И ок знам дека не е се,ама мене ми беше...

Али да не ве замарам денес се смиривме:):):)
Еее добро, мило ми е. :)

И запамти советите што ти ги дадов, сепак ти си знаеш:)

Со среќа:smir:
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
zosto mislis deka se izmenila mozebi saka da vidi sto saka dali go custvoto deka ste razdeleni ne e nisto ostavi kako sto e ne bidi mnogu uporen mozebi so toa ja nerviras:back:

:vozbud:imam eden proglem
kako da go nateram pak da me vikne na kafe ednas koga me vikna jas imav ispit i nemozev da izlezam pomosssssss
Немој така директно како што рече Raperce туку пши му:
Леле колку ми е досадно немам за учење,немам испити...
И тој ќе ти пиши епа ај на кафе
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Немој така директно како што рече Raperce туку пши му:
Леле колку ми е досадно немам за учење,немам испити...
И тој ќе ти пиши епа ај на кафе
Јас сум повеке за дирекно да му пише вака ке изгледа , и освен што ке изгледа тукуу и така е дека не сака таа да го покани туку го врти муабетот за да му текне на него да ја викне.
Дирекно подобро пиши му , јави му се и покани го.:pipi:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.453
Поени од реакции
7.949
zosto mislis deka se izmenila mozebi saka da vidi sto saka dali go custvoto deka ste razdeleni ne e nisto ostavi kako sto e ne bidi mnogu uporen mozebi so toa ja nerviras:back:

:vozbud:imam eden proglem
kako da go nateram pak da me vikne na kafe ednas koga me vikna jas imav ispit i nemozev da izlezam pomosssssss
значи какви се девојкиве овие години, невероватно...
па пиши му смс, штом те викнал претходно, знај дека има симпатии спрема тебе и сака да излезе нешто меѓу вас... т.е има тензија...
како што рекоа погоре, на машките им се допаѓа кога девојката ке им пише да излезат на кафе...
така да, на тебе оставаме ти сама да одлучиш дали ке уживаш у кафето со него, или ке трупиш памет гледајќи го со некоја друга цура....
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
значи какви се девојкиве овие години, невероватно...
па пиши му смс, штом те викнал претходно, знај дека има симпатии спрема тебе и сака да излезе нешто меѓу вас... т.е има тензија...
како што рекоа погоре, на машките им се допаѓа кога девојката ке им пише да излезат на кафе...
така да, на тебе оставаме ти сама да одлучиш дали ке уживаш у кафето со него, или ке трупиш памет гледајќи го со некоја друга цура....
Точно :smir: Само не сум за СМС...ЈАВИ МУ СЕ :) подобро е :wink:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Немој така директно како што рече Raperce туку пши му:
Леле колку ми е досадно немам за учење,немам испити...
И тој ќе ти пиши епа ај на кафе
Боље директно, зашо може да се погоди некој ко мене, и коа знам дека ми врти за тоа, не ја викам. Побогу ако сака да излезе со мене нека ми каже, шо има да ме наведува мене да и речам. Мене да ми врти би ја млател.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom