Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
309
Па вака мене ова ме мачи долго време...

Кога бев втора година гимназија имаше едно момче од прва на кое многу му се допагав...со текот на времето и јас го засакав...бевме во иста смена на школо...цели 9 месеци тој не ми прозбори,туку само ми се насмевнуваше или ме гледаше тајно...но не ми призна дека ме сака
Мина таа година започнав трета а тој втора...еднаш со две другарки требаше да одиме во соседниот град на шопинг и го видов него ама не му "обрнав"внимание...

Тој другиот ден ја праша мојата другарка која му е комшика нему зашто јас не сум му обрнала внимание...јас и кажав да му врати дека не се врте целиот свет околу него и дека демек сум го заборавила...но тој на тоа вратил дека нема врска и дека јас сум гго сакала исто како него...

Одам со другарките во неговиот град(не сме од исто место)и го видов него ама тој само пак ме погледнуваше додека беше со другарите и пак не ми прозбори...и пак ја прашала другарката зашто сум го игнорирала...

Помина и таа година станав четврта год.и се случуваше истото,прашуваше за мене...не го бев видела осум месеци и го бев заборавила сосема...кога отидовме во неговиот град на излегување повторно го видов и пак се вратија старите чуства,тој ме само гледаше и јас него...но на следното излегување го видов со една другарка како стоеја блиску...ни тогаш ништо...завршив 4 год и од една моја комшика дознав дека додека трчал по мене имал девојка со која одел кратко време но раскинал...тоа ме многу болеше...кога дознав дека бил со друга додека зборел дека ме сака мене...незнам дали да го заборавам или постои друга опција?

Ако е он толку срамежлив, како што кажаа другите, пријди му ти, почни некаков муабет. Иначе вака од гледање не ја бива работава. Среќно:oeoeoe:
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
delite soveti,a?
aj eden dajte mi i mene
sega te sakam,posle 2 dena ne,sega sakam da sum so tebe,posle kuso vreme ne.so e problemot?do mene e,taka?ako e do mene kako li jas da si pomognam sebesi?
Ти си како ветерот кога се во прашање твоите чувства и страсти. Како дувне така. Нема совет тука...сеуште си немал прилика да те освои некоја девојка до тој степен шо ќе паднеш на гз и ќе мислиш малку повеќе и чувствуваш малку повеќе!
 

Пуци

Somewhere in time
Член од
16 август 2008
Мислења
571
Поени од реакции
13
delite soveti,a?
aj eden dajte mi i mene
sega te sakam,posle 2 dena ne,sega sakam da sum so tebe,posle kuso vreme ne.so e problemot?do mene e,taka?ako e do mene kako li jas da si pomognam sebesi?
Онака сличен проблем:

Све супер идеше,месец пројде.Све беше ко од приказните!!!
Ама после неколку дена ми вика ај само да се муваме,да не идеме веќе!!!!Ок,се согласив а после еден ден раскинавме...Образложение:Сакам да сум сама,да не ти трошам време и лажна надеж да ти давам.

Се консултирав со друштво(скршени срца и они)и еден другар ми вика:Брат не е до тебе,и мене така ми раскина.Мора да е некоја нова фора за раскинување...

А онака врската беше така-така.Чат пат се глеавме пошо живеевме доста далеку(шо се однесува до мене не ми пречеше секој ден да се глеаме {период распуст}ама она заебаваше работа)

И пробав да се смириме,а она ми вика:Не,неможам пак...

Што да помислам од тоа????
Напомена:И бев посветен 100000000000%(верувајте така е)
 

kat

Член од
23 јануари 2009
Мислења
26
Поени од реакции
0
sto ne zboris so nego

sto ne zboris so nego najdi sekoj izgovor nesto da go prasas:back:

pomos sega od tebe kako da doznam dali ima devojka ili samo e prijatelka:vozbud:
pomos od site
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.453
Поени од реакции
7.949
Па вака мене ова ме мачи долго време...

Кога бев втора година гимназија имаше едно момче од прва на кое многу му се допагав...со текот на времето и јас го засакав...бевме во иста смена на школо...цели 9 месеци тој не ми прозбори,туку само ми се насмевнуваше или ме гледаше тајно...но не ми призна дека ме сака
Мина таа година започнав трета а тој втора...еднаш со две другарки требаше да одиме во соседниот град на шопинг и го видов него ама не му "обрнав"внимание...

Тој другиот ден ја праша мојата другарка која му е комшика нему зашто јас не сум му обрнала внимание...јас и кажав да му врати дека не се врте целиот свет околу него и дека демек сум го заборавила...но тој на тоа вратил дека нема врска и дека јас сум гго сакала исто како него...

Одам со другарките во неговиот град(не сме од исто место)и го видов него ама тој само пак ме погледнуваше додека беше со другарите и пак не ми прозбори...и пак ја прашала другарката зашто сум го игнорирала...

Помина и таа година станав четврта год.и се случуваше истото,прашуваше за мене...не го бев видела осум месеци и го бев заборавила сосема...кога отидовме во неговиот град на излегување повторно го видов и пак се вратија старите чуства,тој ме само гледаше и јас него...но на следното излегување го видов со една другарка како стоеја блиску...ни тогаш ништо...завршив 4 год и од една моја комшика дознав дека додека трчал по мене имал девојка со која одел кратко време но раскинал...тоа ме многу болеше...кога дознав дека бил со друга додека зборел дека ме сака мене...незнам дали да го заборавам или постои друга опција?

еми незнам дали толку лесно ке го заборавиш...штом 3-4 години имаш чувства спрема него, тешка работа...
незнам така кога видам срамежливци ми доаѓа да им треснам по една,две,три,5-6... епа ке го плаќаш сеа цехот од тоа што си се срамела, или што не си го направила првиот чекор...
не се машките секогаш оние што треба прв чекор да напраат, да скршат ледот...си требала да се обидеш у тоа...
не секој има стрпление, и арно дечково издржил толку време да му се свиѓаш, затоа тој си фатил девојка(или мувачица што и да е) бидејки преку глава му е било да чека...
друга кочница е тоа што не живеете на исто место... немаш доволно информации што,како,каДе прави...
така да иако ке биде тешко, гледај да го заборавиш....
 

kat

Член од
23 јануари 2009
Мислења
26
Поени од реакции
0
kako nekogo da zaboravis koga srceto go saka
a imaj na um deka ima ljuge sto nemislat dobro kat:pipi:
bararem jas imam takvo iskustvo
 
N

navivacka

Гостин
еми незнам дали толку лесно ке го заборавиш...штом 3-4 години имаш чувства спрема него, тешка работа...
незнам така кога видам срамежливци ми доаѓа да им треснам по една,две,три,5-6... епа ке го плаќаш сеа цехот од тоа што си се срамела, или што не си го направила првиот чекор...
не се машките секогаш оние што треба прв чекор да напраат, да скршат ледот...си требала да се обидеш у тоа...
не секој има стрпление, и арно дечково издржил толку време да му се свиѓаш, затоа тој си фатил девојка(или мувачица што и да е) бидејки преку глава му е било да чека...
друга кочница е тоа што не живеете на исто место... немаш доволно информации што,како,каДе прави...
така да иако ке биде тешко, гледај да го заборавиш....
И двајцата сме си криви ама мислам дека тој повеке е крив...се срамел да ми каже мене дека ме сака а можел да оди со други...па можел само да ме поздрави...тој и таа не ја сакал баш ја користел само од чиста забава да му помине време ама сите знаеја дека мене ме сака...има и друго нешто...кога одев на неговото место на излавање слушнав многу работи?дечкото на другарка ми ме праша?

"Го познаваш ли Горан"...

Од други случајно слушнав:Ова девојка го сака него...


Цело време зборел за мене наоколу и тоа ме повреди многу...

сега полека се обидувам да го заборавам ама тешко оди...не се 3 години малку за заборавање...многу страдав за него,ептен ми беше тешко кога дознав дека ме "заменил"со друга...
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Заљубен сум во една што ми се појави на сон, секоја вечер ја сонувам (не постои во реалноста , а можеби и постои). Дајте ми совет дали да и раскинам и да си фатам некоја во реален живот? :))
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Заљубен сум во една што ми се појави на сон, секоја вечер ја сонувам (не постои во реалноста , а можеби и постои). Дајте ми совет дали да и раскинам и да си фатам некоја во реален живот? :))
треба полека да стекнеш репутација како смешен тип...ако ова беше шала онак не беше смешна....а ако не е шала...:pop:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Заљубен сум во една што ми се појави на сон, секоја вечер ја сонувам (не постои во реалноста , а можеби и постои). Дајте ми совет дали да и раскинам и да си фатам некоја во реален живот? :))
Пробај да легнеш на грб...ако пак ти се појави земи до кревет метла и мафтај во воздухот,зашто тоа е сатаната претворена во девојка!!!
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
54
Поени од реакции
1
ajde luge pomosssss :pipi:imam de4ko ideme 2 god.On e onoj istiot kako porano a jas ne...imam 18 a on 22 i imam custvo kako najubavite godini da mi pominuvaat tuku taka.Veke i custvuvam nesigurnost za toa dali nego jas go sakam ,ili samo sum se naviknala na nego_Od edna strana mislam deka sum mn.mlada za dolga vrska,a pak od druga nezz kako bi bilo koga ne bi bila so nego.:(:toe:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
ajde luge pomosssss :pipi:imam de4ko ideme 2 god.On e onoj istiot kako porano a jas ne...imam 18 a on 22 i imam custvo kako najubavite godini da mi pominuvaat tuku taka.Veke i custvuvam nesigurnost za toa dali nego jas go sakam ,ili samo sum se naviknala na nego_Od edna strana mislam deka sum mn.mlada za dolga vrska,a pak od druga nezz kako bi bilo koga ne bi bila so nego.:(:toe:
Ако нешто ти пречи сфаќам ама само така да раскинеш :toe: од каде знаеш дека ќе најдеш некој што ќе то одговара како овој дечко? Незнам расчисти си во главата но доколку нема причина за прекин остани со него...со среќа :smir:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
ajde luge pomosssss :pipi:imam de4ko ideme 2 god.On e onoj istiot kako porano a jas ne...imam 18 a on 22 i imam custvo kako najubavite godini da mi pominuvaat tuku taka.Veke i custvuvam nesigurnost za toa dali nego jas go sakam ,ili samo sum se naviknala na nego_Od edna strana mislam deka sum mn.mlada za dolga vrska,a pak od druga nezz kako bi bilo koga ne bi bila so nego.:(:toe:
пробај со него да разговараш во врска со ова...ако тој те сака, ќе те сослуша...иначе, или ви фали динамичност и спонтаност, или не си загреана толку по него како порано...нз...

п.с. може не си стрејт? :):)
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
54
Поени од реакции
1
Lugje gledam davate dobri soveti pa da si go kazam jas i mojot problem pa ako mozete pomagajte.
Vaka:
Problemot e mojata bivsa.Odevme pola godina i na kraj jas so taa moja glupa ljubomora se izglupirav i taa mi raskina.Kako i da e taa posle nekolu dena si fakja nov i mi prakja poraka da mi kaze,bozem da ne slusnam od drugi podobro e taa samata da mi kazala za toa.I mene toa nenormalno me iznervira sto na eden nacin bese i dobro barem ja zaboraviv po malku. Kako i da e celo vreme sam se ubeduvav deka vekje e zavrseno deka vekje nema da ja poglednam celo vreme begav od nea samo za da mozam da ja zaboravam no ne mi uspea toa pominaa 2 meseci jas postojano mislam na nea. Inace taa raskina so toj za 1 nedela i pred edno mesec dena za prv pat ja gledam i onaka pocnavme da pravime muabet i taa mi vika deka ne mozela da me zabravi deka me sakala...
Rabotata e toa sto i jas luduvam po nea a site mi kazaa deka ne e za mene a i samiot ne i veruvam mnogu i se plasam da ne se zatreskam uste povekje vo nea a na kraj pak isto kako i pred toa. I sega od edna strana sakam ama od druga strana si mislam ako tolku me sakala zosto vednas posle mene fakja nov zarem ne mozese da me sedne i da napravime muabet vo 4 oci da mi kaze sto ja nervira kaj mene a ne vednas da mi raskine i da fakja drug.
Pa sto mislite da i veruvam deka me saka i da probam pak ili da prodolzam i da probam da ja zaboravam.
Pomagajte!!!
sepak ste odele pola godina i sigurno barem del od nejziniot karakter go poznavas...i samiot bi mozel do nekade da pretpostavis dali e takov tip na devoj4e sto bi te povredilo_Ona sto bilo nemoze da se vrati.Vo idnina ako prodolzite ke bide podobro ili polaoso_Ostavi malku vremeto da pokaze kako ke se odvivaat vasite odnosi,i zboruvaj so nea i kazi i gi svoite nameri,samo taka ke vidis na sto si.

пробај со него да разговараш во врска со ова...ако тој те сака, ќе те сослуша...иначе, или ви фали динамичност и спонтаност, или не си загреана толку по него како порано...нз...

п.с. може не си стрејт? :):)[/quote

da da spontanost fali mn.Znaes povozrasen poozbilen e..da ke razgovaram zosto vaka samata se izma4uvam.
p.s definitivno sum po maskite :):)

Ако нешто ти пречи сфаќам ама само така да раскинеш :toe: од каде знаеш дека ќе најдеш некој што ќе то одговара како овој дечко? Незнам расчисти си во главата но доколку нема причина за прекин остани со него...со среќа :smir:
se nadevam deka so razgovor ke ja razresam dilemava...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom