Пивофест 2016

E

Epsilon

Гостин


Таман тогаш че бидам ќофте, ќе ја искршам кичмата, пичке хаос лудило[DOUBLEPOST=1466790317][/DOUBLEPOST]@Sungerot Bob ако идиш ПП, обавезно пиши ми, единствен си шо сакам да те запознам од форумов, дури и би те честел сладолед, а ако си женско можеби и една бомбица во алфа. ;)
 
M

Moon Child

Гостин
па шо знам дали не е така
Дали не е како?
Сакаш да кажеш дека Хари е турбофолк? Најди ми еден елемент на турбофолк во негова песна. Во било која, каде завива трилери или има иритантна ала гранд музика.
Едно е Хари, друго е на пример Митар Мирич. Едното е поп музика, балади, другото е чист турбофолк, немаат никаква допирна точка освен јазикот.
Тоа е како да речеш дека Каролина Гочева и сузана Гавазова се исто затоа што на ист јазик пејат.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.299
Поени од реакции
78.975
Дали не е како?
Сакаш да кажеш дека Хари е турбофолк? Најди ми еден елемент на турбофолк во негова песна. Во било која, каде завива трилери или има иритантна ала гранд музика.
Едно е Хари, друго е на пример Митар Мирич. Едното е поп музика, балади, другото е чист турбофолк, немаат никаква допирна точка освен јазикот.
Тоа е како да речеш дека Каролина Гочева и сузана Гавазова се исто затоа што на ист јазик пејат.
Не е ХариМатаХари турбо-фолк, но неговите песни имаат речиси иста уметничка вредност како турбо-фолк песните.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Ова ќе ми е најок за слушање. Онака лајт.

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.679
Поени од реакции
38.864

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
а на рада манојлович ќе одиш?
На сите ваљда ќе сум излезен, али понастрана, в парк, со друштво, зато шо муабетите се побитни од музиката (освен ако не идат пример Radiohead, тогаш не се побитни) :D
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Ајааа ми се оди четвртоок тока тока бе мераци..
Инаку да ве потсетам дека за лица до 26год. е фри возење во воз :D
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
до каде ќе биди затворен центарот за паркирање?
дали од ова тркалото после мак куќа натаму ќе биди затворено? мислам дека лани така беше...

upload_2016-7-12_23-52-52.png
 
Член од
22 септември 2015
Мислења
170
Поени од реакции
65

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Ако има собиранка нешто да го зберам Раде и идиме :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Искрено никогаш не сум бил на Пиво Фест а и немам некој мерак но според мое мислење е дека треба да направат една вечер да биде само македонско друга вечер да е странско, третата да е изведувачи од бивша југославија и четврта да има некој концерт целовечерен. Или нека направат како на Eгзит повеќе стејџови па нека има секој стејџ свој жарн на музика кој ќе се фура.

Овака испомешано тотално е глупо. Не личи, викнале регејанец и после него Тropico bend.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom