Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
25 јануари 2013
Мислења
202
Поени од реакции
94
^
Паметна нормално.
1.год гаранција ако не се лажам.
(цените се такви пошто е без фиск.сметка,
Ако сакаш сметка, плаќаш уште 18% данок на сумата)

Слична-иста цена имаш и во iButik и Mobelix

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
5 јули 2016
Мислења
3
Поени од реакции
1
^
Паметна нормално.
1.год гаранција ако не се лажам.
(цените се такви пошто е без фиск.сметка,
Ако сакаш сметка, плаќаш уште 18% данок на сумата)

Слична-иста цена имаш и во iButik и Mobelix
a dali telefonite im se orginalni i ne koristeni ?
 
Член од
25 јануари 2013
Мислења
202
Поени од реакции
94
^
Оригинал, некористени.
Имам купено 7-8 уреди можда и повеќе, секоаш се било у најдобар ред.

(се вртат муабети дека не е така како и за многу други мобилари)

Ако ти е шубе иди у iButik до броз кафе кај krale,
побарај s7/s7-edge ќе завршиш работа 100%,
Ќе добиеш-целофан/нов уред.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
8 јуни 2010
Мислења
105
Поени од реакции
261
Совет за иабор на телефон: Xiaomi Redmi 3 или Huawei Y6 PRO?

Барам телефонче до 10.000 и овие два имаат по 2 гига рам и 16 гига простор, и што ми најважно, и двата имаат по 4000 mah батерија. Бев спремен да го земам Redmi 3ката, од тоа што читав на интернет критики, а и од коментари на форумов, телефонот е 10ка за парите. Ама во последен момент го видов Huaweiто и малку ме замисли. Huawei кај нас се попознати од Xiaomi, ама од корисници на Xiaomi сум чул дека се презадоволни од телефоните. Ваш совет?

Инаку немам користено телефон со Android до сега, претпоставувам ке игра улога и кој кориснички интерфејс е полесен за управување.
 
Член од
25 јануари 2013
Мислења
202
Поени од реакции
94
Redmi 3
Не му ја мисли.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Баш убаво што на некој му текнало да отвори ваква тема, браво. Инаку мојот проблем е во тоа што телефонот се нормално си работеше 6, 7 месеци и од нигде никаде почна да ми исклучува т.е. стискам на месинџер, се отвара и за пола секунда ја исклучува апликацијата (ова не само со месинџерот туку со се, календар, камера и сл.) и ме враќа на почетен екран и така постојано буквално не можам ни да го користам тел, пробав и со мастер ресет, пак исто.....некој предлог од што можи да се случува ова?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Баш убаво што на некој му текнало да отвори ваква тема, браво. Инаку мојот проблем е во тоа што телефонот се нормално си работеше 6, 7 месеци и од нигде никаде почна да ми исклучува т.е. стискам на месинџер, се отвара и за пола секунда ја исклучува апликацијата (ова не само со месинџерот туку со се, календар, камера и сл.) и ме враќа на почетен екран и така постојано буквално не можам ни да го користам тел, пробав и со мастер ресет, пак исто.....некој предлог од што можи да се случува ова?
Се убаво уште да кажеше на кој телефон? слободна меморија?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.824
Поени од реакции
2.914
Совет за иабор на телефон: Xiaomi Redmi 3 или Huawei Y6 PRO?

Барам телефонче до 10.000 и овие два имаат по 2 гига рам и 16 гига простор, и што ми најважно, и двата имаат по 4000 mah батерија. Бев спремен да го земам Redmi 3ката, од тоа што читав на интернет критики, а и од коментари на форумов, телефонот е 10ка за парите. Ама во последен момент го видов Huaweiто и малку ме замисли. Huawei кај нас се попознати од Xiaomi, ама од корисници на Xiaomi сум чул дека се презадоволни од телефоните. Ваш совет?

Инаку немам користено телефон со Android до сега, претпоставувам ке игра улога и кој кориснички интерфејс е полесен за управување.
Земај Redmi 3 и ич не се замарај за другите .


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.333
Поени од реакции
11.176
Redmi 3
Не му ја мисли.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
кај ги има овие?
јас го најдов у Анхоч али ги немаат на залиха и ко шо приметив за некои си 700ден плус има Редми 3 про, овој иѓа подобар рам и некои финеси плус



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
25 јануари 2013
Мислења
202
Поени од реакции
94
кај ги има овие?
јас го најдов у Анхоч али ги немаат на залиха и ко шо приметив за некои си 700ден плус има Редми 3 про, овој иѓа подобар рам и некои финеси плус



Sent from my iPhone using Tapatalk
Ако зимаш Xiaomi зимај исклучиво од
www.hi.mk
Официјален Дистрибутер и сервис за xiaomi се они,
плус од кај нив добиваш софтвер/фирмвер со МК подршка.
Anhoch,Amc и компанија ако не се лажам увезуваат(или увезуваа) xiaomi преку hi.mk.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
6 мај 2015
Мислења
26
Поени од реакции
5
Zdravo ,

Dali nekoj od vas ima Samsung s7 edge ? Kupiv pred 1 nedela s7 edge , no zaprimetiv deka mn se zagreva telefonot . Aplikacija da simnam od play store i da ja install , telefonov se vzestuva mnogu.
Го имам телефонот 2 месеци и нема никакво греење,освен малку кога е ставен на брзо полнење.
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
Zdravo ,

Dali nekoj od vas ima Samsung s7 edge ? Kupiv pred 1 nedela s7 edge , no zaprimetiv deka mn se zagreva telefonot . Aplikacija da simnam od play store i da ja install , telefonov se vzestuva mnogu.
od t-mobile ti e?

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
[DOUBLEPOST=1467930616][/DOUBLEPOST]
Cubot Note s5 кинески е, а меморија па околу 12 гига имам, само 1 имам зафатен
Тогаш имаш недостаток на рам меморија ... Пробај преку хром оди на фб
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Луѓе има 4-5 дена, GPS само ми се приклучува, јас го гасам и во сетингс наместено ми е да биди исклучен. По некој сат пак ке се активира, најмногу ми се случува при разговори, после секој разговор мора да биди уклучен. Што можи да биди? и како да го решам овај проблем, дека премн ме нервира
 

Kajgana Shop

На врв Bottom