Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
јас имам проблем, не сум сигурна дали уште го сакам, што да правам?:vozbud:
Добар ли ви е сексот?

Ако да, има причина да се потрудиш повеќе со него.

Ако не, веднаш остави го и барај друг.
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
јас имам проблем, не сум сигурна дали уште го сакам, што да правам?:vozbud:
Ако се двоумиш дали го сакаш или не , јас ке ти кажам дека сеуште чуствуваш нешто за него но има друг тип во твојот живот што дава шлаг на твојата двоумица... Како што кажа членот погоре , во љубовта нема двоумица , или го сакам или не , така само се измачуваш и со тек на време ке ви здосади од вашата т.е твојата депресивност и незаинтересираност кон него .. ке доведе вашата врска да дојде до дното , и да се разделите , а послем тоа да сватиш дека ти значел многу и вредел многу во твојот живот ... Според мене твојот проблем се вика НАВИКА ВО ЉУБОВТА ... изгледа од навика идеш со типот... Ако си сигурна дека те сака и дека би го дал и животот за тебе , потруди се да му возвратиш , а ако тогаш пак не иде подобро да го оставиш одколку типот да има лажна надеж во врската... Во љубовта не е само сексот со партнерот... треба да имате и разбирање и почит еден према друг ... мислам дека свати што сакав да ти кажам .. одлучи се ДА или НЕ ... ако мислиш дека вреди да си со него добро , ама те предупредувам да размилиш оти послем можеш да се каеш и тоа многу бидејки ако типот биде многу повреден од тебе , тешко верувам дека ке сака да ти се врати . поздрав и со срека ... :smir:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
91
Поени од реакции
0
Jas imam problem a sakam vas odgovor...Raskinavme...t.e. me terase da se stavime na pauza a kolko procenti mozam da bidam jas siguren deka taa me saka i nema da me klocne?poprvo bi pretpocital mislenje od nekoe zensko a ne go isfrlam faktot i na maskoto tnx aliiiiiiii HITNO EEEE PLS
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.388
Поени од реакции
25.169
Jas imam problem a sakam vas odgovor...Raskinavme...t.e. me terase da se stavime na pauza a kolko procenti mozam da bidam jas siguren deka taa me saka i nema da me klocne?poprvo bi pretpocital mislenje od nekoe zensko a ne go isfrlam faktot i na maskoto tnx aliiiiiiii HITNO EEEE PLS
Ако ти рекла да одите на пауза - има најдено друг да го шмека. Или со друг пиши на мсн а ти незнаеш.
Ако те сакала немаше да ти рече да се ставите на пауза, ако те сакаше се ке си течеше нормално.
 
D

devojcence

Гостин
brka drug najverovatno u megju vreme.da i reces pauza nema ako sakas prekin oki ako ne prodolzuvame.ne se soglasuvaj na pauzi i takvi raboti.i stavi ja malce i ti na ignore da ke vidis kako ke reagira.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
47
Поени од реакции
1
Ако ти рекла да одите на пауза - има најдено друг да го шмека. Или со друг пиши на мсн а ти незнаеш.
Ако те сакала немаше да ти рече да се ставите на пауза, ако те сакаше се ке си течеше нормално.

Ne mora sekogash da bide taka....Ako sepak se odlu4ila na pauza mora da ima pri4ina za toa...ne vikam deka so sigurnost ne postoi nekoj drug zs ako e taka treba da ja ostavish i ti(kako shto pro4itav podole"probaj i ti so *Ignore* i vidi shto ke se desi")

A ako te saka ostavi ja sama da svati deka mozebi napravila greshka shto voopshto ti rekla da se stavite na pauza...:)
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Jas imam problem a sakam vas odgovor...Raskinavme...t.e. me terase da se stavime na pauza a kolko procenti mozam da bidam jas siguren deka taa me saka i nema da me klocne?poprvo bi pretpocital mislenje od nekoe zensko a ne go isfrlam faktot i na maskoto tnx aliiiiiiii HITNO EEEE PLS
Те терала да ставите на пауза?

Овде нема ни љубов ни бутур... Си ја брка работата. Веројатно има друг, па сака да се обиде со него. А ако не ѝ успее, да ти се врати (тоа значи „пауза“).

Веднаш почни да бараш други девојки. Немој ни секунда да оставиш. Ако таа ти се врати, види дали ти било поубаво со неа или со другите девојки. Така и ти ќе имаш избор, не само таа.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
91
Поени од реакции
0
da ama luge i nejzinata majka i veli sega za sega taa na majkata i rekla deka saka da bide sama potoa ke vidime a na toa sto ke kazete?
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Хмм.. и реков дека ми се допага подолго време и ми вели и ти си убаво дете но не верувам нешто да се случи мегу нас шо мислите во што е проблемот овде O=?
Мораш да ја заборавиш останете другари затоа што ако некоја девојка ти рекла тоа тогаш ке биде тешко да ја предомислиш најдобро нешто е да бараш други девојки.
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
јас имам проблем, не сум сигурна дали уште го сакам, што да правам?:vozbud:
Ако се двоумиш тогаш вистина не го сакаш и би требало да му раскинеш и да останете само другари.

Jas imam problem a sakam vas odgovor...Raskinavme...t.e. me terase da se stavime na pauza a kolko procenti mozam da bidam jas siguren deka taa me saka i nema da me klocne?poprvo bi pretpocital mislenje od nekoe zensko a ne go isfrlam faktot i na maskoto tnx aliiiiiiii HITNO EEEE PLS
Ако тоа ти рекла тогаш заврши емисијата ако ти рекла да се ставиме на пауза сигурно е дека сега е со некој друг во моментов може да се случи ако не и се допаѓа тој со кого што е сега да ти се врати, иначе ќе ти раскине. Додека сте на "pauza" излези и ти со некоја друга, ако случајно те види само одговори и па на пауза сме нели. И не и се јавувај често.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Jas imam problem a sakam vas odgovor...Raskinavme...t.e. me terase da se stavime na pauza a kolko procenti mozam da bidam jas siguren deka taa me saka i nema da me klocne?poprvo bi pretpocital mislenje od nekoe zensko a ne go isfrlam faktot i na maskoto tnx aliiiiiiii HITNO EEEE PLS
Јас мразам паузи, тоа ми е предфаза на раскинување.
Мислам дека девојката сака слобода или има некоја нова љубов на повидок.

i luge godina i 8 meseci malku li se?
Не се малку. Но раскинуваат и луѓе што оделе и 5-10 години, така што ништо чудно.

Треба да разговараш со девојката за која е причината за пауза.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
91
Поени од реакции
0
Јас мразам паузи, тоа ми е предфаза на раскинување.
Мислам дека девојката сака слобода или има некоја нова љубов на повидок.



Не се малку. Но раскинуваат и луѓе што оделе и 5-10 години, така што ништо чудно.

Треба да разговараш со девојката за која е причината за пауза.
Rabotata e vo toa sto taa mi rece deka ja sum ja gusil no potoa mi rece a taa vo posledno vreme kako da se odalecuva od mene i nejzinata majka a rabotata e vo toa sto taa saka so svoite drugarki da izleguva... sakam mislenje i ke vi zablagodaram pak
 

Kajgana Shop

На врв Bottom