Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
27 јуни 2008
Мислења
53
Поени од реакции
5
Lugje gledam davate dobri soveti pa da si go kazam jas i mojot problem pa ako mozete pomagajte.
Vaka:
Problemot e mojata bivsa.Odevme pola godina i na kraj jas so taa moja glupa ljubomora se izglupirav i taa mi raskina.Kako i da e taa posle nekolu dena si fakja nov i mi prakja poraka da mi kaze,bozem da ne slusnam od drugi podobro e taa samata da mi kazala za toa.I mene toa nenormalno me iznervira sto na eden nacin bese i dobro barem ja zaboraviv po malku. Kako i da e celo vreme sam se ubeduvav deka vekje e zavrseno deka vekje nema da ja poglednam celo vreme begav od nea samo za da mozam da ja zaboravam no ne mi uspea toa pominaa 2 meseci jas postojano mislam na nea. Inace taa raskina so toj za 1 nedela i pred edno mesec dena za prv pat ja gledam i onaka pocnavme da pravime muabet i taa mi vika deka ne mozela da me zabravi deka me sakala...
Rabotata e toa sto i jas luduvam po nea a site mi kazaa deka ne e za mene a i samiot ne i veruvam mnogu i se plasam da ne se zatreskam uste povekje vo nea a na kraj pak isto kako i pred toa. I sega od edna strana sakam ama od druga strana si mislam ako tolku me sakala zosto vednas posle mene fakja nov zarem ne mozese da me sedne i da napravime muabet vo 4 oci da mi kaze sto ja nervira kaj mene a ne vednas da mi raskine i da fakja drug.
Pa sto mislite da i veruvam deka me saka i da probam pak ili da prodolzam i da probam da ja zaboravam.
Pomagajte!!!
Батулец се за лубов, шо да ти кажам. Јас викам чекор два назад, пак на старото само со нови сваќања и немој да си љубоморен, пошо и мене така ми викаат и јас сум. И да знаеш ништо нее совршено па ни љубовта ама со труд и со разбирање може далеку да се стигне. GOOD LUCK

kikich напиша:
ok...samo sakav da slusnam povekje mislenja..pa mislev deka na ovoj nacin..preku da otvoram tema...i vekje vo otvorenata tema da pobaram pomos...
mislev deka kje imam povekje mislenja..vo sekoj slucaj...fala...i ti mi pomogna mng vo vrska so moevo problemce;)
Извини може ќе е глуаво прашањево ама те молам да ми одговориш: од каде си?

Vaka....znaci se zapoznav so edno dete..prvo na msn pa u zivo...i do sea imame iskoceno preku 10 pati!!!i prviot pat koga se vidovme....pa nataka detevo pocnuvase se povekje i povekje da mi se svigja.....ama istoto go primetiv i kaj nego...i si priznavme i 2cata deka se svigjame...i mi rece preku msn deka saka da pocne vrska so mene...i jas onaka bas se izraduvav...arno ama toa mi go kaza koa iskocivme 3tiot pat zaedno...so drugari i drugarki negovi...a se razbira i jas ja zermav mojata bff...i sega znaci detevo mi priznava deka me saka...ama ko da mu e sram da mi prijde...i konecno me vika na kafe....bevme na kafe....i nishto ne se sluci...:((( od edna strana vika deka me saka...a od druga ne napravivme nishto....:( site mi vikaat sram mu e....ama pred mene on e mng otvoren i iskren...so ne veruvam da e toa....p.s nema devojka 100% provereno....Moze da mi dadete vase mislenje vo vrska so ovoj mal problem?????Kje vi bidam blagodarna:):smir:
Проблемчево ти е интересно, имам една добра шема само треба да имаш дома нет и колку може повеќе да си он лајн и.... ај прво прашањето па после шемата УЖИВАЈ СИ.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Vaka....znaci se zapoznav so edno dete..prvo na msn pa u zivo...i do sea imame iskoceno preku 10 pati!!!i prviot pat koga se vidovme....pa nataka detevo pocnuvase se povekje i povekje da mi se svigja.....ama istoto go primetiv i kaj nego...i si priznavme i 2cata deka se svigjame...i mi rece preku msn deka saka da pocne vrska so mene...i jas onaka bas se izraduvav...arno ama toa mi go kaza koa iskocivme 3tiot pat zaedno...so drugari i drugarki negovi...a se razbira i jas ja zermav mojata bff...i sega znaci detevo mi priznava deka me saka...ama ko da mu e sram da mi prijde...i konecno me vika na kafe....bevme na kafe....i nishto ne se sluci...:((( od edna strana vika deka me saka...a od druga ne napravivme nishto....:( site mi vikaat sram mu e....ama pred mene on e mng otvoren i iskren...so ne veruvam da e toa....p.s nema devojka 100% provereno....Moze da mi dadete vase mislenje vo vrska so ovoj mal problem?????Kje vi bidam blagodarna:):smir:
inace jas imam 15 a on 16 godini...:wub:
Имате толку години, сте искочиле нешто повеќе од 10 пати, а ти си се засекирала зошто не ти направил ништо? Зарем не мислиш дека треба многу повеќе време на ваши години, за да детето се пресрами за да направи нешто? Барем во мое време така беше ... ќе дознаеш дека те сака, па ќе си фрлате погледи, па може ќе излезите и може таа врска ќе заврши со по некој бакнеж, а може и само со држење за рака. Јас незнам што ви е на вас, денешните девојчиња.

kikich напиша:
e sea eve uste 1 malo problemce....dokolku dobro go procitavte mojot problem...kazav deka nema devojka....megjutoa ima bivsa..i ima ideno so nea 8 meseci...i ona uste go saka nego..i pravi SE da ne skara nas..on ne i obvrnuva vnimanie....a sega oni se na odmor...i se celo vreme zaedno....a nivnite drugari u drugarki se obiduvaat da gi smirat....so nadez deka pak kje bidat zaedno....on vika deka ne ja saka....ama....ne sum bas sigurna u toa!!!ponekogas si razmisluvam dali e toa problemot shto seuste ne sme se fatile....:((((aj help:(
Дечкото што те сака има бивша со која е на одмор и која прави се да ве скара вас? А вие сте заедно уствари? Неколку пати сте излегле! Мене не ми изгледа ни возможно дека таа те знае.
Со едно морам да се сложам ... тука има проблем, ама проблемот е во тебе. Премногу лажиш.

На вакви постови не би се ни потрудила да им дадам можност да ги прочитам, но се потрудив поради тоа што лично ми побара совет. Сега се каам за потрошеното време. Најди си занимација девојче, поинаква од таа чекај да седнам на форум и да се заебавам со кој стигнам. Или па, смисли некоја подобра лага, која нема да ти ја почувствува никој.
Поздрав.:nesvest:
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
Батулец се за лубов, шо да ти кажам. Јас викам чекор два назад, пак на старото само со нови сваќања и немој да си љубоморен, пошо и мене така ми викаат и јас сум. И да знаеш ништо нее совршено па ни љубовта ама со труд и со разбирање може далеку да се стигне. GOOD LUCK
Абе да све е тој уреду,само што она е таква особа на која што неможе да и се верува и за време на врската јас се трудев и многу сакав да и верувам но едноставно неможев.И многу пати се расправавме за тоа а и знам дека не е врска ако нема меѓусебна доверба ама едноставно неможев и сеуште неможам да и верувам иако многу сакам.Сега незнам дали уопште да и верувам дека стварно ме сака или само сака да има некој што ке трчи по неа. А се покажа и со тоа што веднаш после мене фати нов а никогаш не сум мислел дека баш таа ке ми го направи тоа затоа што таа секогаш се правеше дека не е од тој тип и дека не сака никого да повреди,а изгеда со тоа што фати нов и раскина за една недела сакаше само да ме изнервира и да ме повреди што и успеа.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
53
Поени од реакции
5
Абе да све е тој уреду,само што она е таква особа на која што неможе да и се верува и за време на врската јас се трудев и многу сакав да и верувам но едноставно неможев.И многу пати се расправавме за тоа а и знам дека не е врска ако нема меѓусебна доверба ама едноставно неможев и сеуште неможам да и верувам иако многу сакам.Сега незнам дали уопште да и верувам дека стварно ме сака или само сака да има некој што ке трчи по неа. А се покажа и со тоа што веднаш после мене фати нов а никогаш не сум мислел дека баш таа ке ми го направи тоа затоа што таа секогаш се правеше дека не е од тој тип и дека не сака никого да повреди,а изгеда со тоа што фати нов и раскина за една недела сакаше само да ме изнервира и да ме повреди што и успеа.
А бе друже како ти реков, нишо не е совршено, и еве се потврди ти си ја сакаш, ја цениш(барем си ја ценел) таа не е за верување ама тоа тебе така ти изгледа, пошо и јас го имам истото проблемче ама јас како така си балансирам, а и ти би требало, така да почни да некако да ја освојуваш и научи ја да е верна, човек на се се учи дури е жив.
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Abe ne e taka sve ko so mislite... naucija da e verna...
Da sum iskren, ama zena ako te saka i te ceni ke ti bide verna , a ako i setkaat ocite znaci ti si i samo igracka so koja momentalno se igra...
Tipicen profil na "popularna srednoskolka so plitok um", za takvite ima fora... ignoriraj ja za da dojde po tebe... tie se zavisni od potrebata za vnimanie...
Ako si miren i ja titresh ke te izede ziv, ako ne ja fermash 2% ke dojde sama....
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
E Orion тука си во право на почетокот додека трчев по неа таа како воопшто да не е заинтересирана а потоа се завртев јас малку и таа веднаш дојде.
Мене тоа ми беше проблемот дали да и верувам па мислам дека ке го послушам советот на MrFresh. Nobody is perfect јбг
фала на советиве и мислам дека ке биде решен проблемот.
Поздрав
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Имате толку години, сте искочиле нешто повеќе од 10 пати, а ти си се засекирала зошто не ти направил ништо? Зарем не мислиш дека треба многу повеќе време на ваши години, за да детето се пресрами за да направи нешто? Барем во мое време така беше ... ќе дознаеш дека те сака, па ќе си фрлате погледи, па може ќе излезите и може таа врска ќе заврши со по некој бакнеж, а може и само со држење за рака. Јас незнам што ви е на вас, денешните девојчиња.
е ајде де...јас ко што сум повлечен, пример ми треба многу време за да “дејствувам“...сеа тој временски период не е многу сменет...само малце е намален....
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
53
Поени од реакции
5
е ајде де...јас ко што сум повлечен, пример ми треба многу време за да “дејствувам“...сеа тој временски период не е многу сменет...само малце е намален....
Не, не си ти повлечен туку таква ти е психата а и кој не е таков?
Само ти си мислиш демек леле сега шо ке кажам, шо да речам, како да се изјаснам и то само те збунува, остај то сигурно и пред да дојт моментот на средба а и цел ден си опседнат со тоа, што ти а зголемува несигурноста во себе, а ти ја намалува психичката моќ на рзмислување и ко ке сумираш на крај, секако дека резултира со колапс, и понатака не бидува ништо.
Така да еве ти еден совет од мене: гледај да бидеш сосема опуштен, ама она скроз шо се викат (нормално во границите на дозволеното), и сконцентрирај се длабоко на тоа шо треба да го сработиш и после тоа се си иде само по себе УЖИВАЈ СИ не мојш да згрешиш.:salut:.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
е ајде де...јас ко што сум повлечен, пример ми треба многу време за да “дејствувам“...сеа тој временски период не е многу сменет...само малце е намален....
Ако ти е срам дека ќе те одбие, можеш секогаш да настапиш на тој начин: „Здраво. Сакам да те поканам да излеземе. Мерам време за кое ќе ме одбиеш. Рекордот ми е 10 секунди. Почнувам... СЕГА!“

И ако се прави фраер и чека да помине времето, за тоа време можеш да и` се приближуваш и да и` се пушташ отворено и физички, зашто, нели, уште не те одбила. Што значи: обид за гушкање, бакнеж, итн.

Ако се тргне (може да следи шлаканица; биди спремен на тоа), го запишуваш времето и одиш на следната. Ако не се тргне, го мериш времето сè уште и се надеваш дека нема да прекинеш со мерењето цел живот.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Не, не си ти повлечен туку таква ти е психата а и кој не е таков?
Само ти си мислиш демек леле сега шо ке кажам, шо да речам, како да се изјаснам и то само те збунува, остај то сигурно и пред да дојт моментот на средба а и цел ден си опседнат со тоа, што ти а зголемува несигурноста во себе, а ти ја намалува психичката моќ на рзмислување и ко ке сумираш на крај, секако дека резултира со колапс, и понатака не бидува ништо.
Така да еве ти еден совет од мене: гледај да бидеш сосема опуштен, ама она скроз шо се викат (нормално во границите на дозволеното), и сконцентрирај се длабоко на тоа шо треба да го сработиш и после тоа се си иде само по себе УЖИВАЈ СИ не мојш да згрешиш.:salut:.
абе во почеток на врска јас така правев, и ѓи мував само кога доаѓаше време за good night kiss и заради тоа ме откачуваа, многу сум бил пријателски расположен....:nesvest:
Ако ти е срам дека ќе те одбие, можеш секогаш да настапиш на тој начин: „Здраво. Сакам да те поканам да излеземе. Мерам време за кое ќе ме одбиеш. Рекордот ми е 10 секунди. Почнувам... СЕГА!“

И ако се прави фраер и чека да помине времето, за тоа време можеш да и` се приближуваш и да и` се пушташ отворено и физички, зашто, нели, уште не те одбила. Што значи: обид за гушкање, бакнеж, итн.

Ако се тргне (може да следи шлаканица; биди спремен на тоа), го запишуваш времето и одиш на следната. Ако не се тргне, го мериш времето сè уште и се надеваш дека нема да прекинеш со мерењето цел живот.
ти на оваа фора ѓи факаш а? иначе добра е....тенкс...
 
Член од
27 јули 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
Поздрав до БејбиГрл,елен4е и маарко...
Ви благодарам што се потрудивте да ми помогнете,и на овој или оној начин го сторивте истото..како и да е, јас сепак мислам дка овој проблем не е за тука (без навреда на гореспомнатите)...

со среќа, на сите вие тука, во љубовта а посебно во животот (тоа е побитно)..

CHIDIMMA
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
27
Поени од реакции
0
lugje pomagajte pak...
Ako se sekavata jas sum toj sto barav sovet za taa devojkata sto ja zapoznav preku internet...
Epa sea vaka...
i prativ 2-3 poraki na mob i taa mi vrati na tie poraki ama.. kako so sila da mi vrakase t.e nezainteresirano
sea neznam sto da pravam dali da bidam uporen do kraj ili da se pomiram so toa deka mozebi ne me saka
:toe::toe::toe:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
lugje pomagajte pak...
Ako se sekavata jas sum toj sto barav sovet za taa devojkata sto ja zapoznav preku internet...
Epa sea vaka...
i prativ 2-3 poraki na mob i taa mi vrati na tie poraki ama.. kako so sila da mi vrakase t.e nezainteresirano
sea neznam sto da pravam dali da bidam uporen do kraj ili da se pomiram so toa deka mozebi ne me saka
:toe::toe::toe:
А се најдовте?
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
не беше истово пишано со друг ник пред 10 мин или ја халуцинирам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom