Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
убо е ако останит на шамар.... дан го викнит брат и/ брачед и... :pos::pos::pos::pos:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
53
Поени од реакции
5
Eve po dolgo razmisluvanje resiv da vi pisam i jas za eden problem so od ne odamna go imama i za koj dosega na nikoj nemam kazano,bidejki veke na nikogo ne veruvam poveketo luge na koi sto im veruvav me izneverija i premnogu sum razocaran od zivotot.Aj da ne gusam i da ve zamaram i vas za moite problemi da pominam na ona za sto sakam vase mislenje i sovet.
Pred nekolku dena se vrativ od odmor,na koj bev so drugari i drugarki megu koi bea sestra mi so edna nejzina drugarka.Prethodno devojceto(drugarkata na sestra mi )ne ja poznavav ubavo odnosno si imavme samo edno zdravo,i nikogas ni na kraj pamet ne mi imase padnato deka bi mozel da se vljubam vo nea.Uste prviot den zaedno postojano nie dvajca se nesto se karavme nikako ne mozevme da si pogodime eden na drug toa traese za vreme na celiot odmor,poradi toa ednostavno gi broev denovite koga ke dojde vreme da se vratime nazad,megutoa kako se nablizuvase krajot na odmorot so mene se slucuvase nesto cudno dodeka bev so nea postojano nesto se karavme,a vecer koga ke si legnam ne mozev da gi otrgnam mislite od nea postojano mislev na nea,na pocetokot mislev deka e samo nekoja opsesija no sega koga veke se vrativme doma svativ deka ne e samo toa,bidejki uzasno mi nedostiga sekoj den se poveke sakam da ja vidam postojano izlagam so nadez deka ke ja vidam,doma postojano neso me nervira pocnaa i moite da primetuvaat deka neso ne e vo red.Stvarno mnogu mi e tesko i ne znam so da pravam bidejki nesto vnatre mi veli deka ona ne go cuatvuva istoto,vo nejzinite oci gledam prezir kon mene,isto taka kako sto rekov drugarka e na sestra mi pa ne bi sakal da vlijaam na nivnoto drugarstvo,ne znam sto da pravam ne mozam da i kazam se plasam deka ke napravi budala od mene a vaka ne odi ne znam uste kolku vreme mozam da izdrzam veke se mi e preku glava.
Go pocituvam secie mislenje,Blagodaram na site ke se obidat da mi pomognat.
Прво советот од бебидолов, тоа е убаво решение за да видиш дали ако се обидеш да направиш нешто со неа, ке може да ти успее, пошо сестрати си ја знае убаво, за да не се трескаш мн., а можеш и од сестрати да побараш некое советче, а и таа може да ти лобира малце кај другарка ѝ во твоја корист зошто ти е сестра речи ѝ.
Втор чекор почни да се однесуваш поубаво со нејзе, значи да не си нападен да не се караш, и всушност тоа шо си го правел до сега јок појке за да купиш некое поенче ако сакаш, пошо ако си се карал таа нема убаво мислење за тебе биди сигурен, така да ке мораш да се потрудиш да го смени мислењето за тебе.
И трет чекор кога веќе ќе знаеш дека сега се е ОК значи го сменила мислењето, имаш некое поенче купено, знаеш дека сестра ти ке лобира за тебе, тогаш си знаеш како, лесно е, ја каниш насамо на разговор во 4 очи (добро може и 6 или 8 ако носите наочари) да излеземе демек то знаеш и само очи в очи и чао пријател држ па недај. хехе :salut:. ај со среќа.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
691
Поени од реакции
3
Decki fala na site sto se obidovte da mi pomognete,i da znaete deka ke ve poslusam vecerva ke razgovaram so sestra mi pa posle ke vidime kako ke idat rabotite poso vaka veke ne ide.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Ај и јас да се обратам за помош, значи вака :
запознав една девојка, и од тој момент не можам да ја извадам од глава, постојано мислам на неа... дневна опсесија. мислев дека е пролазно и ке помине, ама како минуваше времето се повеке и повеке ја засакав. Вљубен сум во неа многу.Имаме излезено неколкупати,супер поминуваме ама се се сведува на тоа.Кога ке дојде време да ја бакнам, се нешто ке излезе и ништо не сум направил. ја сакам многу, ама се плашам да не ме одбие и навистина незнам што да правам
ако имате совет, ХЕЛП!!!
 
Член од
26 јули 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
Help:(

Vaka....znaci se zapoznav so edno dete..prvo na msn pa u zivo...i do sea imame iskoceno preku 10 pati!!!i prviot pat koga se vidovme....pa nataka detevo pocnuvase se povekje i povekje da mi se svigja.....ama istoto go primetiv i kaj nego...i si priznavme i 2cata deka se svigjame...i mi rece preku msn deka saka da pocne vrska so mene...i jas onaka bas se izraduvav...arno ama toa mi go kaza koa iskocivme 3tiot pat zaedno...so drugari i drugarki negovi...a se razbira i jas ja zermav mojata bff...i sega znaci detevo mi priznava deka me saka...ama ko da mu e sram da mi prijde...i konecno me vika na kafe....bevme na kafe....i nishto ne se sluci...:((( od edna strana vika deka me saka...a od druga ne napravivme nishto....:( site mi vikaat sram mu e....ama pred mene on e mng otvoren i iskren...so ne veruvam da e toa....p.s nema devojka 100% provereno....Moze da mi dadete vase mislenje vo vrska so ovoj mal problem?????Kje vi bidam blagodarna:):smir:
 
Член од
27 јули 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
Извини ace elemeNt за тоа што не оставив простор да ти одговорат на побараната помош,но моево не може да чека:)..е па вака..во врска сум веќе 2 и нешто години и супер беше се...се додека пред некој ден не дознав дека "дотичниот" за време на нашата вреска, односно тоа беше на почеток, се до 6 месец, се слушал и пишел со некоја фуфа (ороспија)..е сега не е лошото шо се пишеа или слушаа по телефон,туку тоа што тој и викаше "те сакам"(ова е од мнооогу доверливи извори..моиве очи)..и плус што е уште полошо,тоа лето,првото наше лето,бевме на одмор заедно(многу убаво си поминавме,што се тиче мене) и дента од како се вративме од одмор тој и имаше пишано колку му фалела и колку сакал да ја види...а оваа не е од тука,дијаспорка е..и сега проблемот кој е?...да беше сега десена работава,тазе,фино лепо ке му раскинев и ич око не ми трепнуваше..меѓутоа сега сум 90% сигурна дека ме сака мене и само мене (може пак и сега се лажам)..како и да е...ова беше најголемата болка што сум ја почувствувала во животов и никогаш немаше да помислам дека мене може да ми се деси ваква работа..ама...
е сега ако некој нешто знае добро би ми дошол некој совет за што понатаму...
а иначе да додадам,не му раскинав..уште сме заедно (ова се деси пред 1 недела)..а од негова страна се си продолжи како ништо да не било...

Ви благодарам од напред за секој напишан збор (добар или лош)
CHIDIMMA
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Убата та.
Едно срам,друго не се дал погоден момент. Такви работи не се форсират, обично спонтано ако се одвиват е поинтересно,према томе не форсирај ќе си дојди шо е твое.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Извини ace elemeNt за тоа што не оставив простор да ти одговорат на побараната помош,но моево не може да чека:)..е па вака..во врска сум веќе 2 и нешто години и супер беше се...се додека пред некој ден не дознав дека "дотичниот" за време на нашата вреска, односно тоа беше на почеток, се до 6 месец, се слушал и пишел со некоја фуфа (ороспија)..е сега не е лошото шо се пишеа или слушаа по телефон,туку тоа што тој и викаше "те сакам"(ова е од мнооогу доверливи извори..моиве очи)..и плус што е уште полошо,тоа лето,првото наше лето,бевме на одмор заедно(многу убаво си поминавме,што се тиче мене) и дента од како се вративме од одмор тој и имаше пишано колку му фалела и колку сакал да ја види...а оваа не е од тука,дијаспорка е..и сега проблемот кој е?...да беше сега десена работава,тазе,фино лепо ке му раскинев и ич око не ми трепнуваше..меѓутоа сега сум 90% сигурна дека ме сака мене и само мене (може пак и сега се лажам)..како и да е...ова беше најголемата болка што сум ја почувствувала во животов и никогаш немаше да помислам дека мене може да ми се деси ваква работа..ама...
е сега ако некој нешто знае добро би ми дошол некој совет за што понатаму...
а иначе да додадам,не му раскинав..уште сме заедно (ова се деси пред 1 недела)..а од негова страна се си продолжи како ништо да не било...

Ви благодарам од напред за секој напишан збор (добар или лош)
CHIDIMMA

no problem, ladies first :smir:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Vaka....znaci se zapoznav so edno dete..prvo na msn pa u zivo...i do sea imame iskoceno preku 10 pati!!!i prviot pat koga se vidovme....pa nataka detevo pocnuvase se povekje i povekje da mi se svigja.....ama istoto go primetiv i kaj nego...i si priznavme i 2cata deka se svigjame...i mi rece preku msn deka saka da pocne vrska so mene...i jas onaka bas se izraduvav...arno ama toa mi go kaza koa iskocivme 3tiot pat zaedno...so drugari i drugarki negovi...a se razbira i jas ja zermav mojata bff...i sega znaci detevo mi priznava deka me saka...ama ko da mu e sram da mi prijde...i konecno me vika na kafe....bevme na kafe....i nishto ne se sluci...:((( od edna strana vika deka me saka...a od druga ne napravivme nishto....:( site mi vikaat sram mu e....ama pred mene on e mng otvoren i iskren...so ne veruvam da e toa....p.s nema devojka 100% provereno....Moze da mi dadete vase mislenje vo vrska so ovoj mal problem?????Kje vi bidam blagodarna:):smir:

Па штом ти признал дека му се допаѓаш значи му се допаѓаш. А сигурно сте помали. Колку години имате????
Така што детето е срамежливо и остави му простор за да се опушти, може не знае како точно да постапи. Ако го форсираш ништо нема да добиеш. Не значи дека од прво излегување кога сте сами мора нешто да се случи.
А од друга страна ако веќе толку е срамежлив па пробај првиот чекор направи го ти, не верувам дека нешто ќе изгубиш :)
 
Член од
27 јули 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
Фала ace elemeNt...
а ти немаш нешто да кажеш за проблемчево мое???
 
Член од
26 јули 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
Па штом ти признал дека му се допаѓаш значи му се допаѓаш. А сигурно сте помали. Колку години имате????
Така што детето е срамежливо и остави му простор за да се опушти, може не знае како точно да постапи. Ако го форсираш ништо нема да добиеш. Не значи дека од прво излегување кога сте сами мора нешто да се случи.
А од друга страна ако веќе толку е срамежлив па пробај првиот чекор направи го ти, не верувам дека нешто ќе изгубиш :)
....pa nema da izgubam nishto...megjutoa...eve maskite go pravat sekogas prviot cekor...pa taka cekam i ja...znam deka nema potreba od forsiranje ama mislam deka do sega imase moment...podobar moment od sami na kafe...neznam....:S eve sea samo shto zborev so nego na mob....btw na odmor e vo oh....i uzasno mi fali..:(
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Фала ace elemeNt...
а ти немаш нешто да кажеш за проблемчево мое???
Па да сум на твое место би му раскинала, затоа што те мами.
може те сака, ама ја сака и таа... ако таа замине , и ти мислеш дека можеш да продолжиш со врската како ништо да не било, тогаш остани со него
:salut:

P.S. to all: JUST elemeNt
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Епа ако си чекате и двајцата светов ќе се распадне. :nenene:
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
kikich : Супер ви тргнало, не ги брзај работите, всушност...исчекувањето е премногу искушувачки слатко што просто грев е да се скратува.
Па ќе дојде и прв бакнеж ова она :vozbud:...
Пс. Што се деси со monika treta?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom