Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
море пер шо ти е битно кај се сретнале и слични ствари битно е да не чекат зш стварно на лето најбрзо се фаќет дечковци девојки па можит да му ја фатит некој:toe:
 

(vasko)

SiMply the Best
Член од
3 јули 2008
Мислења
57
Поени од реакции
2
Брат во Охрид на плажа? И колкава е таа, колкав си ти, од кај е таа од кај си ти, пиши нешо подетално вака шо, само сте излегле сте поправиле муабет ти реков ми рече и то е то. А по муабетов некако изгледа ти се свиѓа доста девојчево па сега ако е на 500 км. од тебе и да се подзаљубиш мојш и да ја закашкаш малце, од искуство ти кажувам, јас така направив со една од Ниш, ама јас како така полесно се извлеков имав некој мрежни врски (ако така можам да кажам)и така, ама сега не си играм веќе. Ај пиши да видам ке ти кажам шо бива шо не.:zver:.
jas i taa sme odaleceni samo 4 km. muabetot bese onaka zapoznavacki. mene mi e muabetot ako moze da mi dadete taktika za lov. nekoi dodvoruvacki nacuni i zavrsetok. mislam me svacate
 

don PASCAL

Tne last Don Protected By the Mafia..
Член од
2 октомври 2007
Мислења
647
Поени од реакции
19
jas i taa sme odaleceni samo 4 km. muabetot bese onaka zapoznavacki. mene mi e muabetot ako moze da mi dadete taktika za lov. nekoi dodvoruvacki nacuni i zavrsetok. mislam me svacate
братче главата горе

ја каниш негде на денска шема кафенце ово оно.........
после
малку љубовен муабет
и на крај директно во очи ја питаш

Веруваш ли

во љубов на прв поглег
она мрцка ово оно кратко време се знаеме да се запоз. по добро
ти толку убави очи како твоите 1 пат во животот гледам
она се смеее
ти ке ми одговориш или
она пак избегнува или ти дава одговор
ти ако е негативен така разочаран пробуваш да и бутнеш јазик
ако е позитивен сам ке ти текне како треба

п.с братче таа тактика ми е палила ного пати

проби и ти со среќа:smir::smir:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Ако е негативен - ставаш јазик, ако е позитивен што? Два прста до крајници, и стискаш јако. Па ако верува во љубов на прв поглед, баш ќе и доловиш што значи зборот пеперутки во стомак :)
 
С

Сатори

Гостин
jas i taa sme odaleceni samo 4 km. muabetot bese onaka zapoznavacki. mene mi e muabetot ako moze da mi dadete taktika za lov. nekoi dodvoruvacki nacuni i zavrsetok. mislam me svacate
А јас мислам дека ниту еден совет нема да ти помогне ако не е заинтерсирана за тебе, па сега ти види.:nesvest:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ke ve molam za sovet. pred dva dena se zapoznav so dve devojki na plaza, si razmenuvame pogledi i nasmevki pa resiv da im prijdam, pa se ona se zapoznajme si kazevme od kade kade sme so ucime i tn, pa se dogovorivme da se vidime vecerta da se zapoznaeme podobro. vecerta izlegovme jas i moj drugar so niv praevme dolgo vreme muabet dovolno da se zapoznaeme dobro i se taka, pa dojde vreme za taa da si odi, i si otide. i nie si zaminavme. sega samo ovie dva dena razmenuvame po nekoj signal po telefon. e sega mi e najpotreben sovet, sakam da go prezemam sledniot cekor no ne znam kako,i na koj nacin. dali da ja povikam na kafe, il na plaza. ili da pocekam nekoe vreme. dali da i pisuvam poraki ona dodvoruvacki, ili da ostavam na titkanje samo. ama pazite devojkava sakam da ja fatam. koj e onoj vistinski nacin na osvojuvane? pisete mi
Васе сине, не ги слушај, луди се, ама Господ ќе им прости... :pos2:

Девојката е веќе заинтересирана за тебе, што значи немаш потреба да се мислиш дали ќе те одбие или некоја непријатна ситуација. Значи можеш слободно да пријдеш без да се плашиш, со што ставот може да ти биде “уверен во себе“ а тоа девојките го обожуваат.

Нема веќе правила, не е важно каде си, со кого си... измисли некоја ефтина лага за да бидете сами и не се секирај колку е таа глупава и проѕирна, девојката го чека тој твој потег и ќе се прави мутава дека не знае кој ти е планот. Вистината е дека кога ќе бидете сами и никој не гледа, таа знае дека ти ќе ја бакнеш и и се допаѓа тоа.
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
27
Поени од реакции
0
ke ve molam za sovet.. Pred nekoe vreme zapoznav edna devojka ja zapoznav na internet
pred nekoe vreme pocuvstvuvav deka mi se dopagja i ottogas sum lud po nea
no se plasam deka nema da mozam da ja dobijam.ne sum siguren vo sebe
zatoa mi e potreben sovet sto da napravam za da ja dobijam...t.e koj e praviot nacin za da ja osvojam
:helou::helou::helou:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
ke ve molam za sovet.. Pred nekoe vreme zapoznav edna devojka ja zapoznav na internet
pred nekoe vreme pocuvstvuvav deka mi se dopagja i ottogas sum lud po nea
no se plasam deka nema da mozam da ja dobijam.ne sum siguren vo sebe
zatoa mi e potreben sovet sto da napravam za da ja dobijam...t.e koj e praviot nacin za da ja osvojam
:helou::helou::helou:

Па, вака... побарај да се видите лично.

Договорете се некаде да излезете и запознајте се лице-во-лице. Тоа е првиот чекор.

Ако се согласи, и ако сакаш и понатаму да се гледаш, разменете си телефони.

Или викни ја кај тебе, да зборите заедно со други по Интернет.

И случајно, доближи и` се поблизу.

Ако не го дигне нејзиниот firewall пред тебе, понуди и` врска. Ако ти ослободи порта на која може да го прикачиш својот приклучник, почнете интензивна peer-to-peer комуникација.

Можеби ќе сакате да ставите username и password на вратата од собата кајшто комуницирате, за да не бидете видливи на трети лица.
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
27
Поени од реакции
0
Па, вака... побарај да се видите лично.

Договорете се некаде да излезете и запознајте се лице-во-лице. Тоа е првиот чекор.

Ако се согласи, и ако сакаш и понатаму да се гледаш, разменете си телефони.

Или викни ја кај тебе, да зборите заедно со други по Интернет.

И случајно, доближи и` се поблизу.

Ако не го дигне нејзиниот firewall пред тебе, понуди и` врска. Ако ти ослободи порта на која може да го прикачиш својот приклучник, почнете интензивна peer-to-peer комуникација.

Можеби ќе сакате да ставите username и password на вратата од собата кајшто комуницирате, за да не бидете видливи на трети лица.

Ej super idea
ama sto mislis za ova
jas go najdov nejziniot broj preku edna nejzina drugarka pa sto mislis da i pisam poraka ili da i se javam a
ne ke bide loso
:toe:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Ej super idea
ama sto mislis za ova
jas go najdov nejziniot broj preku edna nejzina drugarka pa sto mislis da i pisam poraka ili da i se javam a
ne ke bide loso
:toe:

Апсолутно да и` се јавиш. Немој да пишуваш порака, зашто тоа ја разводнува работата.

И после тоа, нормално, покани ја надвор.

Остатокот е историја. :helou:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
53
Поени од реакции
5
jas i taa sme odaleceni samo 4 km. muabetot bese onaka zapoznavacki. mene mi e muabetot ako moze da mi dadete taktika za lov. nekoi dodvoruvacki nacuni i zavrsetok. mislam me svacate
Другар од Охрид си така? Пиши можда те знам а може и комшија да си ми ако си тој што мислам:helou:. Иначе штом си веќе сигурен, пуцај право викни си ја на кафенце една вечер тамам сега еве петок сме или утре сабота и само опуштено и в очи вака и вака е работата сакаш? неќеш? Време за фуцкајне немат така да само мети.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Васко женските ја ценат искреноста а најмногу директниот пристап.Затоа ке се согласам со членов над мене и ке те посоветувам да ја викнеш на кафенце муабет и слично.Подобра е комуникацијата во четири очи затоа што тогаш можеш да ги видиш нејзините реакции на твоите зборови,дали таа го сака истото што и ти и така натаму.Но немој да брзаш и да напнуваш туку само биди опуштен.Ако таа сака нешто со тебе сама ке ти даде до знаење:smir:Тоа не значи дека ти треба да бидеш пасивен и само да седиш и да ги правиш оние регуларни муабети.Нафрли и по два три коплимента,слатки зборови и види како ке реагира.Не сум некоја многу искусна но се надевам дека мојов совет ке ти помогне:pipi:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
53
Поени од реакции
5
Васко женските ја ценат искреноста а најмногу директниот пристап.Затоа ке се согласам со членов над мене и ке те посоветувам да ја викнеш на кафенце муабет и слично.Подобра е комуникацијата во четири очи затоа што тогаш можеш да ги видиш нејзините реакции на твоите зборови,дали таа го сака истото што и ти и така натаму.Но немој да брзаш и да напнуваш туку само биди опуштен.Ако таа сака нешто со тебе сама ке ти даде до знаење:smir:Тоа не значи дека ти треба да бидеш пасивен и само да седиш и да ги правиш оние регуларни муабети.Нафрли и по два три коплимента,слатки зборови и види како ке реагира.Не сум некоја многу искусна но се надевам дека мојов совет ке ти помогне:pipi:
Не мора да си искусна ВИСТИНАТА И ИСКРЕНОСТА се секогаш најдобрата опција која можеш да ја избереш од секоја ситуација колку и да е непријатна или не убава за тој момент, за разлика од лагата и измислицата кои само како такви, како лага и измислица се полоши дури двојно. Така е bebush???:smir:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Апсолутно да и` се јавиш. Немој да пишуваш порака, зашто тоа ја разводнува работата.

И после тоа, нормално, покани ја надвор.

Остатокот е историја. :helou:
Немој да ја каниш на првиот телефонски разговор, секако ќе те одбие.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Не мора да си искусна ВИСТИНАТА И ИСКРЕНОСТА се секогаш најдобрата опција која можеш да ја избереш од секоја ситуација колку и да е непријатна или не убава за тој момент, за разлика од лагата и измислицата кои само како такви, како лага и измислица се полоши дури двојно. Така е bebush???:smir:
точно така,вистината е секогаш најдобро решение,со тоа се означуваат намерите понатаму и целта која сакаш да ја достигнеш во случајов со Васко.Нема ништо поубаво од искреноста и нормално ценење на истата од другата страна,ако таа личност сака нешто со тебе и знае да цени ке биде искрена па ке ги сподели и нејзините намери и желби со тебе:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom