Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Joване...
(толку ќе речам, ме сфати шо сакам да кажам)
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
накратко овде шо ќе ти кажам е дека ич не биле заинтересирани.Ама за друг пат да си знајте све зависи и од вашето однесување и од тоа на која тема сте поставувале прашања. Многу ме нервираат такви шо само се глупираат и воопшто не се сериозни барем на кратко.Мислам општо познато е дека машкиве на наши години пред другари се џекој,а ко ќе се со женска најголеми папучари. Значи без вулгарности и малку сериозност да покажите е доволно:pipi:
Site temi sto pocnuvavme bea pristojni a ne nekoi bez vrska, ama toa e toa. Vi blagodaram na sovetite vo vrska so ovoj slucaj.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
12
Поени од реакции
1
More maale, da ti kazam nesto od iskustvo...nemoj ni pod nikakva slucajnost da mu kazes deka go sakas ili svigjas.. zs togas ke se krene vo oblaci
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
53
Поени од реакции
5
Abe nema vrska kolku godini imam,najbitno e sto premnogu sum zaljubena vo nego i zatoa baram pomos,a on saka vrska bez obvrska,nekolku meseci se muvame.Na pocetok ne mi bese vazno no so tek na vreme svativ deka sakam da imam vrska so nego,na nego mu stana jasno deka se zainteresirav se poveke za nego i tuka ne sakam da zgresam ako doznae deka sum ludo vljubena vo nego ke bide kraj.Odbegnuva da razgovarame za vrska.Toj pokazuva deka se interesira no nikogas toa ne mi go vika koga sme zaedno go osekam deka saka da e so mene,i ima nenormalni strasti, a za vrska ne ni spomnuva stvarno ne go razbiram.Se nadevam me svativte sto sakav da kazam.
Е ај сеа немој да зезаш. Како нема врска колку години имаш? и колку год сте разлика? ако имаш ти 15 години или тука така, како ке му се дадеш, ај остај тоа шо си мала (ако си) тој штом веќе сте се мувале ваљда има некој чуства барем минимални не се секирај три месеци не се малце а треба да почнеш пополека со тие тензии за врска ако стварно се сакате. А ако само сака да те легне ке пукне скандал а тебе има да ти се скши срцето како сиаличка. Еве јас имам врска од 2-3 месеци па јас на месецот и кажав на девојка ми дека јас би сакал да имаме врска, ако сака ок, ако не ке биде крај, и немој стереотипи сега машко-женско да се наттеруваме кој прв а тој ако те сака ке ти се отвори и ке си кажете се шо си имате, шо ви лежи на срце па ке видиш дали оди или не.
И еден совет биди малце подирктна за да се осети искреност и биди поубедлива земајки во предвит ако е и тој таков ако не е некој си селски фраер бламирант со одлична маска на лицето, а карактер тешко се крие, така да си знаеш.:smir: среќно ако сакаш некој совет плус, пиши тука сме во секое време.
 
H

HCL

Гостин
Е ај сеа немој да зезаш. Како нема врска колку години имаш? и колку год сте разлика? ако имаш ти 15 години или тука така, како ке му се дадеш, ај остај тоа шо си мала (ако си) тој штом веќе сте се мувале ваљда има некој чуства барем минимални не се секирај три месеци не се малце а треба да почнеш пополека со тие тензии за врска ако стварно се сакате. А ако само сака да те легне ке пукне скандал а тебе има да ти се скши срцето како сиаличка. Еве јас имам врска од 2-3 месеци па јас на месецот и кажав на девојка ми дека јас би сакал да имаме врска, ако сака ок, ако не ке биде крај, и немој стереотипи сега машко-женско да се наттеруваме кој прв а тој ако те сака ке ти се отвори и ке си кажете се шо си имате, шо ви лежи на срце па ке видиш дали оди или не.
И еден совет биди малце подирктна за да се осети искреност и биди поубедлива земајки во предвит ако е и тој таков ако не е некој си селски фраер бламирант со одлична маска на лицето, а карактер тешко се крие, така да си знаеш.:smir: среќно ако сакаш некој совет плус, пиши тука сме во секое време.
Друже, тоа мислење е дадено 14-01-06, 21:36. Како што гледам, на тој член послеедното мислење му/и е во 2006. Така да не верувам дека ќе го прочита твојот одговор. Рипајте ги страниците на оваа тема, подобро кажано идете на послеедните 3 страни. Не верувам дека некогаш ќе успеете да прочитате 268 страни (во моментов).

И малце за нејзиниот љубовен статус: досега само еднаш ја имам видено со дечко, а имам слушано дека се плетка со некои си ропаци, па демек одела со некои од нив... па јас добив впечаток дека таа „лудува“ по некои си сељаци и трето-класни дечковци од типот: „шо ме глеаш бе така“. А и другарките и’ се малце такви и...
Верувај кога ќе ти кажам дека голем процент од народот се под влијание од нивните другари/другарки. Може и нејзиното мислење за тебе да е предизвикано од целокупно влијание на сите што ја опкружуваат. Види дали е тоа така. Најискрено, ако на нејзе стварно и влијаат другарките, можно е и понатаму (доколку идете) да ти прават слични вакви проблеми. Така да, припази малку.

Па сега деновиве треба да и’ се јавам за да пиеме кафе па и незнам дали да превземам нешто или да си останам рамнодушен.
Тоа сам треба да си решиш. Никој друг не ти ги познава емоциите како што самиот ти си ги познаваш.
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
еј ова не енекој проблем ама морам да си кажам.
Сабајле у 10 ми врти еден бифши од пред 100 год што не ми се јавил и ми вика

ЦИТИРАМ----Знаеш имам еден проблем....
Сакам да ти кажам да го избришеш мојот број и да не ми се јавуваш повеке!!!
Несакам да ми направиш проблеми со девојката!
.......Извини вака што ти кажувам малку ми е незгодно ама и така повеке не ти недостигам!!!
..............................Јас поспана го слушам и неможам да си поверувам кое говедо ееееееееее
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
53
Поени од реакции
5
kako da se prodolzi ovoj tezok zivot, vo koj nema nisto ne znacci za nekoj ljubovta, zza nekoja sto poveke gi slusa komsiite sto i kazuvaat sto da pravi so zivotot, kako da go resam ova neznam. devojkava me saka i ja sakam idevme 2 godini, ama problemot e sto e naivna i ja polnat glavata deka ne sum za nejze. kazete sto da pravam, dali da odam da sednam oci co oci so deckite sto se mesaat , zarem nemaat tolku oset, kakova e denesnicava
Да бе Алек знам како ти е, и мене ми се дешева истото, можда не толку интензивно, ама има другарки и другари шо не сваќаат едноставно, дека треба да си гледаат само до носот, пошо ако гледаат подалеку може да не го видат тоа што им е близу, па да го скршат носот. Ама вака друже ич немој да се замараш, само уживај си, и не да седнеш со нив очи в очи, туку со девојчето, и да и кажеш се шо имаш и научија веќе еднаш да ти верува тебе, впрочем ти ја сакаш и вие двајца сте во врска а не народот од околу вас. На кого ке му верува повеќе шо мислиш, тебе шо те сака или на некој НИКОЈ, ама затоа треба да ја научиш како да го прави, тоа битна е довербата меѓу вас сваќаш,:helou: јас само така успевам против комарците околу мене:zver: среќно

Друже, тоа мислење е дадено 14-01-06, 21:36. Како што гледам, на тој член послеедното мислење му/и е во 2006. Така да не верувам дека ќе го прочита твојот одговор. Рипајте ги страниците на оваа тема, подобро кажано идете на послеедните 3 страни. Не верувам дека некогаш ќе успеете да прочитате 268 страни (во моментов).

Е знаеш дека си во право, и то ептен, кеј ми беа очите ич не го видов датмот. ај нема врска поззз тнх за римајндеров хехе:zver:

ke puknam u sebe ako treba ama KE PLATIIIII
Немој да си толку одмаздољубива, не се секирај казна стиже за секого, па ни тој нема да биде исклучок, гледај само со тоа шо ке го направиш, да не има казна и за тебе пошо секој си е одговорен за своит постапки и грешки и сам на себе ке си ги сноси последиците. Не би ти препорачал со одмазди да враќаш тоа можи и тебе негативно да ти се одрази. Размисли уште неколку пати пред да се одлучиш и не го пуштај умот пред разумот.:helou:
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Срц ова сто си ме цитирал..поодамна беше ама ако.
А инаку да ти кажам еве сега истиот тој фраер ми писува по100 на де и ме бараа ама усте не сум попуштила да излезам
 

(vasko)

SiMply the Best
Член од
3 јули 2008
Мислења
57
Поени од реакции
2
Ke ve molam za sovet. pred dva dena se zapoznav so dve devojki na plaza, si razmenuvame pogledi i nasmevki pa resiv da im prijdam, pa se ona se zapoznajme si kazevme od kade kade sme so ucime i tn, pa se dogovorivme da se vidime vecerta da se zapoznaeme podobro. vecerta izlegovme jas i moj drugar so niv praevme dolgo vreme muabet dovolno da se zapoznaeme dobro i se taka, pa dojde vreme za taa da si odi, i si otide. i nie si zaminavme. sega samo ovie dva dena razmenuvame po nekoj signal po telefon. e sega mi e najpotreben sovet, sakam da go prezemam sledniot cekor no ne znam kako,i na koj nacin. dali da ja povikam na kafe, il na plaza. ili da pocekam nekoe vreme. dali da i pisuvam poraki ona dodvoruvacki, ili da ostavam na titkanje samo. ama pazite devojkava sakam da ja fatam. koj e onoj vistinski nacin na osvojuvane? pisete mi
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
пиши и порака онака шо прајт шо се дешават...
па од ко ќе ти вратит пиши и уш една или јави и се и викни ја за на кафе за вечерва...
па со среќа... и така...:pipi:
гледај побрзо да напрајш нешо... лето е... се се дешават... да не ти ја лапнит друг...:helou:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
53
Поени од реакции
5
Срц ова сто си ме цитирал..поодамна беше ама ако.
А инаку да ти кажам еве сега истиот тој фраер ми писува по100 на де и ме бараа ама усте не сум попуштила да излезам
Ти си знаеш нај добро така? Е па секоја одлука донесена од тебе, за тебе ке биде нај праведна и нај правилна така да уживај. Во твојот свет ти си главна.:smir:
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
Ke ve molam za sovet. pred dva dena se zapoznav so dve devojki na plaza, si razmenuvame pogledi i nasmevki pa resiv da im prijdam, pa se ona se zapoznajme si kazevme od kade kade sme so ucime i tn, pa se dogovorivme da se vidime vecerta da se zapoznaeme podobro. vecerta izlegovme jas i moj drugar so niv praevme dolgo vreme muabet dovolno da se zapoznaeme dobro i se taka, pa dojde vreme za taa da si odi, i si otide. i nie si zaminavme. sega samo ovie dva dena razmenuvame po nekoj signal po telefon. e sega mi e najpotreben sovet, sakam da go prezemam sledniot cekor no ne znam kako,i na koj nacin. dali da ja povikam na kafe, il na plaza. ili da pocekam nekoe vreme. dali da i pisuvam poraki ona dodvoruvacki, ili da ostavam na titkanje samo. ama pazite devojkava sakam da ja fatam. koj e onoj vistinski nacin na osvojuvane? pisete mi
извини шо ќе ти срушам филм ама нема таков...
another girl,another planet...се си зависи од девојчето а ако ја повикаш на кафе ако е заинтересирана за тебе ќе дојде ако не... немаш што да изгубиш.пробај си:smir:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
53
Поени од реакции
5
Ke ve molam za sovet. pred dva dena se zapoznav so dve devojki na plaza, si razmenuvame pogledi i nasmevki pa resiv da im prijdam, pa se ona se zapoznajme si kazevme od kade kade sme so ucime i tn, pa se dogovorivme da se vidime vecerta da se zapoznaeme podobro. vecerta izlegovme jas i moj drugar so niv praevme dolgo vreme muabet dovolno da se zapoznaeme dobro i se taka, pa dojde vreme za taa da si odi, i si otide. i nie si zaminavme. sega samo ovie dva dena razmenuvame po nekoj signal po telefon. e sega mi e najpotreben sovet, sakam da go prezemam sledniot cekor no ne znam kako,i na koj nacin. dali da ja povikam na kafe, il na plaza. ili da pocekam nekoe vreme. dali da i pisuvam poraki ona dodvoruvacki, ili da ostavam na titkanje samo. ama pazite devojkava sakam da ja fatam. koj e onoj vistinski nacin na osvojuvane? pisete mi
Брат во Охрид на плажа? И колкава е таа, колкав си ти, од кај е таа од кај си ти, пиши нешо подетално вака шо, само сте излегле сте поправиле муабет ти реков ми рече и то е то. А по муабетов некако изгледа ти се свиѓа доста девојчево па сега ако е на 500 км. од тебе и да се подзаљубиш мојш и да ја закашкаш малце, од искуство ти кажувам, јас така направив со една од Ниш, ама јас како така полесно се извлеков имав некој мрежни врски (ако така можам да кажам)и така, ама сега не си играм веќе. Ај пиши да видам ке ти кажам шо бива шо не.:zver:.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
и матичен број да ти остајт? :pos:
то шо викаш... летната авантура си имат и свој предности и свој мани... ако се заљубиш јебига...:nesum:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
53
Поени од реакции
5
Море пер јас само сакам да му помогнам на човекот, сеа ти ке се зезаш а? па помогни му ти ако не. ај не зезај сега, пак јеби га. битно да се фурат а? поарно да се спречи отколку да се лечи.:vozbud:
а бе не го слушај овај заебант жив е.:nesum:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom