Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Decko najprvo eden sovet od mene ne krevaj panika vednas zaso poloso prais taka a inace ne mora da znaci deka ako i kasni na devojkata 3 dena deka gotovo bremena e tuku moze toa i se desava od stres, nervoza i sl.taka da najpametno odete na ginekolog dokolku ov apotrae a dotogas ne krevajte panika za djabe..............
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
eve sega problem sto ne sum mislela deka e mozno mene da mi se sluci. patem stanuva zbor za decko koj mnogu go sakam i me saka a glavniot i sustinski problem koj mi zadava maki e toa sto e crnogorec so muslimanska veroispoved. jas za nego neznaev deka e musliman ama doznav, mislam ne sakav da veruvam i ne go prasuvav zosto stanuva zbor za prekrasen covek so koj edinstveno bi mozela da se zamislam. retki se lugjeto kako nego. nikoj neznae za mene i za nego i toa e najgolemiot problem. toj nema protiv sto sum jas hristijanka a jas celo vreme se ubivam od razmisluvanje i nemam nacin za izlez od situacijata, odnosno resenie za problemot.ako nekoj znae nacin, sekoe mislenje bi mi znacelo. vi blagodaram
tri meseci sme vo vrska ama se gledame recisi sekoj den i sekogas e poubavo i pointeresno od prethodniot. mozebi zatoa sto zabraneto e najslatko. imame zaednicki interesi i sovrseno se sovpagjame, prekrasen par sme.nemozam ni da zamislam kakvi bi bile posledicite koga bi im kazala doma na moite. tesko mi e koga mislam na toa. za drugite ama bas ic i ne mi e gajle samo za semejstvoto koga razmisluvam deka bi reagirale neznam kako, sigurno kje mi vikaat i nikogas nema da mi dozvolat, kje bidam razocaruvanje.

Прва работа- ти си знаеш најубаво што и како...имаш подршка од мене за било што да одлучиш :)))

Втора работа-претпоставувам дека твоите родители не се баш со космополитски погледи или поконзервативни се штом се плашиш да им кажеш.

И нормално дека забранетото е најслатко и со него ти е најубаво и никад такви моменти не си доживеала со никого и... ехее, има многу за зборење...
Не, знам колку години имаш ама размисли мн. добро...
А,штом велиш родителите нема да те подржат и ќе ти викаат ја ќе ти кажам што ќе те снајде (што и не мора да значи) ама ќе видиш...
Три месеци се сепак краток период...имаш време да се бориш и да се бориш и на крајот после неколку години борба за твоите љубовни идеали ќе паднеш во пеколот и не ти посакуам тоа да те снајде и на крај сама ќе се откажеш...може и нема да те снајде ова ама кога ќе се одлучуваш разгледај го и тој агол... не замижувај пред ништо зашто после неколку години пак ќе ти се врати тоа што си го негирала...

И ова мора да го знаеш и да го имаш во предвид... Колку и да имаш доверба во тој, немој да имаш целосна доверба зашто сепак е машко и затоа имај во план дека може и да те извара и да те остави и се друго како и секое машко... го сметаш за идеален ама води сметка и за тоа па после види дали вреди...

Сама си знаеш најдобро јас само да ти кажам што да земеш во предвид па ти види... :smir::smir::smir:
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
pomagajtee...odev so edna momicka no raskinav taa sega e so drug no mislam deka seuste custvuva nesto za mene i ne znam kako da i kazam deka seuste ja sakaaam!!!:salut:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Најпрвин кажи и директно дека уште ја сакаш нема тука што да се мислиш,а за ова дека се уште нешто чувствува за тебе треба да си сигурен или да ти го каже тоа...но не сваќам дека има чувства за тебе а е со друг :toe: како и да е еден искрен разговор во четири очи може да ти помогне...среќно :smir:
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
abe da no taa e sea so drug zatoa sto e luta na mene zatoa sto jas koga raskinav so nea bev so druga...ako me svati:D
 
С

Сатори

Гостин
abe da no taa e sea so drug zatoa sto e luta na mene zatoa sto jas koga raskinav so nea bev so druga...ako me svati:D
Бараш да ти се врати девојка која што си ја оставил и веднаш потоа си бил со друга девојка?
Прости, ама не ти изгледа тоа страшно себично?

Ако девојката навистина те сака, и те прими назад, кога ќе и кажеш дека сеуште ја сакаш, а треба, барем биди фер кон неа и искрен, да знае дека има избор и дека може да одлучува, тогаш, подобро ќе ти биде да ја пазиш и да ја чуваш.
Додека, ако покрај се, се одлучи да не биде со тебе, треба да ја разбереш и крајно, да бидеш свесен дека ти нејзе си ја повредил, а не она тебе.

:nenene:
 
Член од
26 јануари 2008
Мислења
104
Поени од реакции
3
:toe:se trudam da bidam sto e povekje razumna i da go resam problemot.znam deka moeto odlozuvanje ne vodi kon nisto a od druga strana znaci uzivanje vo ona sto e, sepak realnost, zasega vistinska. sovrsenstvoto nikogas ne postoi, megjutoa zosto togas koga mozeme da bideme srekjni da ne mozime da go pravime toa ili da go pravime ama ne vo celost.nemozam na nekoj 100% da mu veruvam, sekogas postoi somnez i nikogas ne postoi idealno, mozebi posle nekoe veme i jas kje svatam deka ne e za mene ili pa sprotivno, ili pak kje se slucat nekoi nepredvideni raboti od koi kje go smenam mislenjeto ili pak.......milion raboti..... no momentalno mislam deka toj e prekrasen i se ona sto baram od masko:toe:jas bi bila srekjna koga bi znaele i moite sto nikako ne znaci deka kje me podrzat a plus toa imam i postar brat 24 koj nikako nema da me opravda ili poddrzi a negovoto vlijanie vrz moite e mnooooogu golemo, taka sto jas sum potpolno zbuneta.a kolku povekje razmisluvam se povekje navlagam vo dupkaaaaaa. se nadevam deka kje mi se rasvetli na krajot od tunelot i kje znam sto da napravam.uf:uvo:
 
B

black angel

Гостин
si imam gaden problem so eden tip samo se muvavme a tipot zui kaj stasa deka spiel so mene i nz uste sto.Koga sakav da se smiram so bivsiot me odbi od prosta pricina sto mu veruval na tracot.mene mi e epten krivo zs site me gledaat ko kurva sea nz so da pravam... :(
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
нз = не знам?
Дајте не ги кратете зборовите.

И изјасни се за што бараш совет. Ти само наведе некоја ситуација. Шо сакаш да направиш?
 
С

Сатори

Гостин
si imam gaden problem so eden tip samo se muvavme a tipot zui kaj stasa deka spiel so mene i nz uste sto.Koga sakav da se smiram so bivsiot me odbi od prosta pricina sto mu veruval na tracot.mene mi e epten krivo zs site me gledaat ko kurva sea nz so da pravam... :(
Исечи му ги јајцата.
Не, не се заебавам. :vozbud:
 
Член од
28 јуни 2008
Мислења
19
Поени од реакции
2
si imam gaden problem so eden tip samo se muvavme a tipot zui kaj stasa deka spiel so mene i nz uste sto.Koga sakav da se smiram so bivsiot me odbi od prosta pricina sto mu veruval na tracot.mene mi e epten krivo zs site me gledaat ko kurva sea nz so da pravam... :(
Машките иако се прават многу похраби од жените, сепак повеќе ги засега тоа со кој спиела неговата бивша, со кој се видела додека биле скарани...итн.
Тука, на моменти игра голема улога и машката гордост- со тоа што нивното его не им дозволува да размислуваат правилно. Како прво, во твојот случај Black Angel, сигурно твојот бивши толку го засегаш, што тој е повреден од сознанието дека си спиела со друг. Прво тоа е добар знак. Второ, тој ја изгубилл довербата во тебе, па затоа верува на други. Според мене, потешко ќе биде, но сепак мора повторно да ја здобиеш неговата доверба, па да почите одново.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.778
Поени од реакции
5.517
si imam gaden problem so eden tip samo se muvavme a tipot zui kaj stasa deka spiel so mene i nz uste sto.Koga sakav da se smiram so bivsiot me odbi od prosta pricina sto mu veruval na tracot.mene mi e epten krivo zs site me gledaat ko kurva sea nz so da pravam... :(
епа сеа ти извади му трач на типот дека кулето му било мало и дека се избрукал и свршил одма и ...... смисли си сама има уште работи што може да му ги напраиш значи врати му мило за драго :pos: :pos:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
si imam gaden problem so eden tip samo se muvavme a tipot zui kaj stasa deka spiel so mene i nz uste sto.Koga sakav da se smiram so bivsiot me odbi od prosta pricina sto mu veruval na tracot.mene mi e epten krivo zs site me gledaat ko kurva sea nz so da pravam... :(
Епа... Нема поента да се докажуваш дали си спиела со него или не... Јас би почнала во против напад да зборам како тоа бил најлошиот секс што било кога сум го имала и „нз уште што“:) Сериозно
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Катенце, грд аватар имаш:pos2:

black angel, а да си најдеш ти нов некој?
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
:toe:se trudam da bidam sto e povekje razumna i da go resam problemot.znam deka moeto odlozuvanje ne vodi kon nisto a od druga strana znaci uzivanje vo ona sto e, sepak realnost, zasega vistinska. sovrsenstvoto nikogas ne postoi, megjutoa zosto togas koga mozeme da bideme srekjni da ne mozime da go pravime toa ili da go pravime ama ne vo celost.nemozam na nekoj 100% da mu veruvam, sekogas postoi somnez i nikogas ne postoi idealno, mozebi posle nekoe veme i jas kje svatam deka ne e za mene ili pa sprotivno, ili pak kje se slucat nekoi nepredvideni raboti od koi kje go smenam mislenjeto ili pak.......milion raboti..... no momentalno mislam deka toj e prekrasen i se ona sto baram od masko:toe:jas bi bila srekjna koga bi znaele i moite sto nikako ne znaci deka kje me podrzat a plus toa imam i postar brat 24 koj nikako nema da me opravda ili poddrzi a negovoto vlijanie vrz moite e mnooooogu golemo, taka sto jas sum potpolno zbuneta.a kolku povekje razmisluvam se povekje navlagam vo dupkaaaaaa. se nadevam deka kje mi se rasvetli na krajot od tunelot i kje znam sto da napravam.uf:uvo:
sto e tvojot problem konkretno,ne razbrav bas-tvoite ne ti davaat da odis so nego ili????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom