Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

(vasko)

SiMply the Best
Член од
3 јули 2008
Мислења
57
Поени од реакции
2
ve molam ako moze da mi pomognete, stvarno sum vo losa situacija. mojot problem e sleden: imam problem so dodvoruvanje na devojka, ne znam kako da se priblizam, kakov razgovor, temi na razgovorot, me svakjate neli? ima i dr.
kazete mi kako da go pobedam sramot koga sum vo prisustvo na zenska.
odnapred blagodaram. ke mi bide od golema pomos ne samo mene tuku i za drugi genijalni momci.
 
V

Viktoranius

Гостин
ve molam ako moze da mi pomognete, stvarno sum vo losa situacija. mojot problem e sleden: imam problem so dodvoruvanje na devojka, ne znam kako da se priblizam, kakov razgovor, temi na razgovorot, me svakjate neli? ima i dr.
kazete mi kako da go pobedam sramot koga sum vo prisustvo na zenska.
odnapred blagodaram. ke mi bide od golema pomos ne samo mene tuku i za drugi genijalni momci.
И јас го имав тој проблем, али срамот беше само првиот пат после се опуштив.
Не треба да има толку дилеми околу тоа прашање, приближи и се на девојката и биди свој. Почни со општи муабети, ова она и потоа ќе си дојде се само по себе. :wink:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Koj e raspolozen da mi dava soveti....neka se javi,stvarno mi trebaat nekolku:)pisete mi,ako nekoj e raspolozen:)
пеер не сум дома затоа ме нема на мсн.. во што се закашка сега?
дефинитивно треба да отворам агенција за помош и совети
 
Член од
26 јануари 2008
Мислења
104
Поени од реакции
3
eve sega problem sto ne sum mislela deka e mozno mene da mi se sluci. patem stanuva zbor za decko koj mnogu go sakam i me saka a glavniot i sustinski problem koj mi zadava maki e toa sto e crnogorec so muslimanska veroispoved. jas za nego neznaev deka e musliman ama doznav, mislam ne sakav da veruvam i ne go prasuvav zosto stanuva zbor za prekrasen covek so koj edinstveno bi mozela da se zamislam. retki se lugjeto kako nego. nikoj neznae za mene i za nego i toa e najgolemiot problem. toj nema protiv sto sum jas hristijanka a jas celo vreme se ubivam od razmisluvanje i nemam nacin za izlez od situacijata, odnosno resenie za problemot.ako nekoj znae nacin, sekoe mislenje bi mi znacelo. vi blagodaram
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
eve sega problem sto ne sum mislela deka e mozno mene da mi se sluci. patem stanuva zbor za decko koj mnogu go sakam i me saka a glavniot i sustinski problem koj mi zadava maki e toa sto e crnogorec so muslimanska veroispoved. jas za nego neznaev deka e musliman ama doznav, mislam ne sakav da veruvam i ne go prasuvav zosto stanuva zbor za prekrasen covek so koj edinstveno bi mozela da se zamislam. retki se lugjeto kako nego. nikoj neznae za mene i za nego i toa e najgolemiot problem. toj nema protiv sto sum jas hristijanka a jas celo vreme se ubivam od razmisluvanje i nemam nacin za izlez od situacijata, odnosno resenie za problemot.ako nekoj znae nacin, sekoe mislenje bi mi znacelo. vi blagodaram
Воопшто не се замарај со тоа што тој е муслиман. Во љубовта не постојат предрасуди. Ако ви е убаво продолжете си, едноставно тоа не е некоја голема препрека, а и ако може препрека да се каже дека е.
Прво гледај го како човечко суштество, па на крај види што националност, а и немора да се види.
 
P

Princ

Гостин
Ова може да биде проблем, ама тоа и не е правило.
Прва работа што треба да ја разрешите, е да замислите што најлошо може да се случи доколку дознаат дека сте заедно, и дали (и колку) сте спремни да го поднесите и надминете тоа.
Потоа, откако ќе го поминете овој чекор, почнете да разговарате за вашиот заеднички живот. Пробај да го научиш како карактер, да ја осознаеш неговата смисла на животот. Доколку ви се надополнуваат, тогаш терајте натаму.
Инаку, не кажа колку време сте во врска.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Воопшто не се замарај со тоа што тој е муслиман. Во љубовта не постојат предрасуди. Ако ви е убаво продолжете си, едноставно тоа не е некоја голема препрека, а и ако може препрека да се каже дека е.
Прво гледај го како човечко суштество, па на крај види што националност, а и немора да се види.
и да... не се замарај, нема предрасуди.. ти си леташ во облаци ама еден ден некој гадно ќе ти го спушти...
Марко што според тебе е голема препрека?
 
Член од
26 јануари 2008
Мислења
104
Поени од реакции
3
tri meseci sme vo vrska ama se gledame recisi sekoj den i sekogas e poubavo i pointeresno od prethodniot. mozebi zatoa sto zabraneto e najslatko. imame zaednicki interesi i sovrseno se sovpagjame, prekrasen par sme.nemozam ni da zamislam kakvi bi bile posledicite koga bi im kazala doma na moite. tesko mi e koga mislam na toa. za drugite ama bas ic i ne mi e gajle samo za semejstvoto koga razmisluvam deka bi reagirale neznam kako, sigurno kje mi vikaat i nikogas nema da mi dozvolat, kje bidam razocaruvanje.
 
P

Princ

Гостин
Прво, не ја знаеш нивната точна реакција. Ја претпоставуваш само а претпоставките не водат кон ништо.
Нивната реакција би можела да биде помеѓу срдечно одобрување и помагање во секое поле, до кујнски нож во твоето срце од твојот роден татко :)
Јас за крај би ти предложил само да дозволите врската да тече по нормален тек. Баталете вера, баталете националност... уживајте без таа тежина некој период бидејќи доста "тазе" сте. 3 месеци и не се некој период за одбирање на нашиот животен сопатник. Кога ќе направите (ако воопшто направите... можеби уз пат ќе увидите многу работи во кои не си одговарата) 3 месеци пута 10, тогаш многу потрезвено и поинаку ќе размислувате и гледате.
 
Член од
26 јуни 2008
Мислења
79
Поени од реакции
3
tri meseci sme vo vrska ama se gledame recisi sekoj den i sekogas e poubavo i pointeresno od prethodniot. mozebi zatoa sto zabraneto e najslatko. imame zaednicki interesi i sovrseno se sovpagjame, prekrasen par sme.nemozam ni da zamislam kakvi bi bile posledicite koga bi im kazala doma na moite. tesko mi e koga mislam na toa. za drugite ama bas ic i ne mi e gajle samo za semejstvoto koga razmisluvam deka bi reagirale neznam kako, sigurno kje mi vikaat i nikogas nema da mi dozvolat, kje bidam razocaruvanje.

slicen problem imam i jas samo sto nie sme zaedno recisi 2 godini so nekolku prekini a doma ednas im kazav deka odam prvo ne se soglasuvaa pa zatoa raskinav potoa pak se fanav so deckoto i im rekov pak doma i tatko mi rece pravi kako sto mislas deka treba da pravas jas si kazah svoeto so mislam...me stavi vo dilema ama jas prodolzih da odam so deteto i imase nekoja pricina pak raskinavme i sega sme pak zaedno ama na eden nacin se krijam neznam kak da kazam doma kak saa ke podnesat svakas?
Deteto ima malko "crna storija" ama mnogu e izmenet samo sto na site ne im e objaslivo da nekoj se izmenil.Jas go sakam mnogu mislam deka i toj mene a za toa mislenje ima mnogu fakti ama toa e sto sakam da mi pomognate sto da pravam so domasnite i mene za drugite ne me interesira sto zboruvaat,do dusa i ne zboruvaat loso tuka deka tolku zaljubeni nemalo:pos2:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
и да... не се замарај, нема предрасуди.. ти си леташ во облаци ама еден ден некој гадно ќе ти го спушти...
Марко што според тебе е голема препрека?
Е ај сега да земам јас на пример само со Македонки да одам, нема везе. Ако е вистинска таа љубов што ја читате во книги, гледате на филмови и сл. зошто да не се вљубам во припадничка од друга вера, мене ќе ми е убаво и воопшто нема да ме заболе за некој друг што мисли.

А за препреките, би кажал дека поголема препрека би била просторна отколку ваква во ова ситуација.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
tri meseci sme vo vrska ama se gledame recisi sekoj den i sekogas e poubavo i pointeresno od prethodniot. mozebi zatoa sto zabraneto e najslatko. imame zaednicki interesi i sovrseno se sovpagjame, prekrasen par sme.nemozam ni da zamislam kakvi bi bile posledicite koga bi im kazala doma na moite. tesko mi e koga mislam na toa. za drugite ama bas ic i ne mi e gajle samo za semejstvoto koga razmisluvam deka bi reagirale neznam kako, sigurno kje mi vikaat i nikogas nema da mi dozvolat, kje bidam razocaruvanje.
А зашто да им кажеш :toe: тоа е твој живот нема они што да ти бираат партнер...сепак не сме толку затуцани нели :pos2: живеј си,уживај си,сакај те се никој ништо не ви може :smir:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Факт е дека сте соочени со препреки, особено врската кога/ако помине во посериозно и подолго одење.
Таква средина сме за жал, исполнети со предрасуди, оговарања, лепење етикети и слично, но ако навистина верувате и се сакате, треба да бидете подготвени да ја браните и да се борите за вашата љубов, емоции.
Уживај во моментите поминати со него, тоа е најбитно. Најбитно е да ви е убаво и да уживате во тоа што го имате. Мисли на сегашноста, иднината ќе си дојде, тогаш ќе му ја мислиш што и како.
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
imam edno problemce!
mnogu brgu se privrzav za tipov a on nekako mi e.....laden?
ustvari i on neznae so saka?
saka da e so mene a uvek nema vremeeeeeee
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
tri meseci sme vo vrska ama se gledame recisi sekoj den i sekogas e poubavo i pointeresno od prethodniot. mozebi zatoa sto zabraneto e najslatko. imame zaednicki interesi i sovrseno se sovpagjame, prekrasen par sme.nemozam ni da zamislam kakvi bi bile posledicite koga bi im kazala doma na moite. tesko mi e koga mislam na toa. za drugite ama bas ic i ne mi e gajle samo za semejstvoto koga razmisluvam deka bi reagirale neznam kako, sigurno kje mi vikaat i nikogas nema da mi dozvolat, kje bidam razocaruvanje.
денеска си со типот утре може да не си... а семејството ќе биде за тебе тука цел живот, секогаш ке е тука да те поддржи и да застане зад тебе... уствари голема си па ваљда ќе си знаеш што да одбереш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom