Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
20 мај 2008
Мислења
130
Поени од реакции
54
Dobro lugeto se glupi ili nesto se udreni u mozok...
Prvo, taa zenska ako imala mozok, ke razmisli sto pravi na edno semejstvo....
Vtoro, toj kurnaz, ako ima custvo sto znaci "semejstvo" i go pocituva svoeto semejstvo nema da trcka po "picajzli"...
Tuku bootom line, zenskata si trcka po Dollaros, ovoj e nekoj parajlija, pa ja perka po zelba, i i glumi ljubov, a zenskava tolku mozok nosi pa se zaljubila....
Maaaa daaaaaj .... poznati prikaski za izgubeni luge....
Abe ako si karakter, seces pa kolku saka neka boli...
Prikazkite "lele kolku go/ja sakam..." na mali deca... u realen zivot, donasas odluki, podnesuvas bolki... zivees realen zivot... BORBA ZA SEBE...
Taka da za takvite koi upagjaat u vrski so zeneti etiketata za cena e NISKA... i opravduvanje ili sozaluvanje NEMA...

Bi se soglasil 100% so tebe, ama ne bi go napisal vo vaka "surova" forma :)
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Bi se soglasil 100% so tebe, ama ne bi go napisal vo vaka "surova" forma :)
Ne bese surovo,tuku iskreno kazano...
Nemozam da razberam kako moze lugeto da se tolku zaneseni... i da ne razmisluvaat....
Kako moze, taa da ne razmisli deka so nejzinite postapki, unistuva semejstvo, tie deca, nema da trpat, traumi od nefunkcionalen brak...
Ili taa e nad se i ne razmisluva za posledicite od nejzinite postapki...
Pa kako da go kazam ili napisam a da ne zvuci, loso...koga samata situacija e "spanska serija".
 
С

Сатори

Гостин
Dobro lugeto se glupi ili nesto se udreni u mozok...
Prvo, taa zenska ako imala mozok, ke razmisli sto pravi na edno semejstvo....
Vtoro, toj kurnaz, ako ima custvo sto znaci "semejstvo" i go pocituva svoeto semejstvo nema da trcka po "picajzli"...
Tuku bootom line, zenskata si trcka po Dollaros, ovoj e nekoj parajlija, pa ja perka po zelba, i i glumi ljubov, a zenskava tolku mozok nosi pa se zaljubila....
Maaaa daaaaaj .... poznati prikaski za izgubeni luge....
Abe ako si karakter, seces pa kolku saka neka boli...
Prikazkite "lele kolku go/ja sakam..." na mali deca... u realen zivot, donasas odluki, podnesuvas bolki... zivees realen zivot... BORBA ZA SEBE...
Taka da za takvite koi upagjaat u vrski so zeneti etiketata za cena e NISKA... i opravduvanje ili sozaluvanje NEMA...
Јас лично сум „жртва“ на таквите „пожртвувани“ релации на одредени женски поединци, само никогаш не ги обвинував, им се чудев, тоа е се.
Секоја жена си бира, ама семејство не задевај, никогаш не научија.

Све је исто само њега нема ...
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
Dobro lugeto se glupi ili nesto se udreni u mozok...
Prvo, taa zenska ako imala mozok, ke razmisli sto pravi na edno semejstvo....
Vtoro, toj kurnaz, ako ima custvo sto znaci "semejstvo" i go pocituva svoeto semejstvo nema da trcka po "picajzli"...
Tuku bootom line, zenskata si trcka po Dollaros, ovoj e nekoj parajlija, pa ja perka po zelba, i i glumi ljubov, a zenskava tolku mozok nosi pa se zaljubila....
Maaaa daaaaaj .... poznati prikaski za izgubeni luge....
Abe ako si karakter, seces pa kolku saka neka boli...
Prikazkite "lele kolku go/ja sakam..." na mali deca... u realen zivot, donasas odluki, podnesuvas bolki... zivees realen zivot... BORBA ZA SEBE...
Taka da za takvite koi upagjaat u vrski so zeneti etiketata za cena e NISKA... i opravduvanje ili sozaluvanje NEMA...
Прво девојцето побара добар совет за тоа како да прекине,значи свесна е е дека направила грешка а со тоа и не е глупа и удрена во глава,таа не побара да и кажиме колку е грешна. Второ што ако не е некој парајлија,што ако се случила хемија поимеѓу нив двајцата,па едноствно не можат да прекинат,тоа не е приказна за изгубени луѓе ,тоа е приказна за вистинска закаснета љубов,и те жалам што немаш осетено таква љубов во која и болката е прекрасна.Етикетата за цена за твојот пост е Ниска.

Vljubenost vo zenet covek,kako da prekinam so ovaa zivotna igra i da se smiram sebe si i da se ubedam deka postoi SREKA i podaleku od sredbite so nego!
Ve molam bidete seriozni!
Барај си го чарето што поскоро,затоа што како изминува времето така ке биде се потешко да излезеш од сето тоа и да најдиш мир,јас би ти препорачала онаа „клин се клином избија„ отвори ги очите,отвори ја душата,и барај некој што ке ти укради срцето ама да е слободен,друг излез верувај нема да најдеш.А среќа постои и барај ја.
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Прво девојцето побара добар совет за тоа како да прекине,значи свесна е е дека направила грешка а со тоа и не е глупа и удрена во глава,таа не побара да и кажиме колку е грешна.....
ninnaa , ne se nerviraj ;)
vo toa so pisav , pisav i deka vo realniot zivot nosime odluki bez razlika kolku boli... a deka imam takov stav za luge koi pravat takvi raboti, imam, i ne se sramam od toa, sto znam sto e pravo a sto e gresno....
Inaku, covek treba da go vodi razum, pa custva....
A kako da go ostavi , ednostavno , zema stav , donasa odluka i stoi cvrsto na toj stav... mu kazuva na deckoto "KRAJ" i tolku...
Ako treba covek da bide zrel , treba da bide zrel vo svoite odluki i svoite postapki...
Sovet za devojceto: Vreme i e da sozree....
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Vljubenost vo zenet covek,kako da prekinam so ovaa zivotna igra i da se smiram sebe si i da se ubedam deka postoi SREKA i podaleku od sredbite so nego!
Ve molam bidete seriozni!

Ако сакаш да го заборавиш и ќе го заборавиш. Проблемот е колку сакаш. Не за џабе рекле животот ти се претвора во она што го мислиш а јас од искуство те уверувам дека е така. Твоја е одлуката дали сакаш да завршиш со него или да продолжиш себеси да се мачиш. Јес да се убави моментите кои ги поминуваш со него, во тоа сум убедена дека е така, но сепак се само моменти. Со текот на времето ќе си најдеш некој којшто ќе биде постојано со тебе и постојано тука за тебе а не само кога ќе успее да се извлече од канџите на сопругата. А и не заслужуваш да бидеш нечива втора придружничка. Затоа расчисти со драмава и продолжи си го животов. Животот е премногу едноставен, зашто да го комплицираме?
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Хах:)
Забранетото овошје секогаш владее.
Ама не носи среќа, или бар не трајна - каква што ние сакаме, нели...:)
Ај да си се ставам во твоја кожа. Знаејќи се себеси би поставила услов - јас или она, без разлика дали е женет или не. Ако ја одбере неа, ќе ми биде неверојатно тешко - да, ама егото нема да ми дозволи да се свртам пак накај него... Како... Никогаш:)
Ова зборуваме ако сум заљубена. Ако не сум, ќе си проаѓам убаво додека не ми се здосади од него, или пак додека не ми се појави во видното поле некој друг. Дефинирај си дали таа „заљубеност“ е вистинска.
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
ninnaa , ne se nerviraj ;)
vo toa so pisav , pisav i deka vo realniot zivot nosime odluki bez razlika kolku boli... a deka imam takov stav za luge koi pravat takvi raboti, imam, i ne se sramam od toa, sto znam sto e pravo a sto e gresno....
Inaku, covek treba da go vodi razum, pa custva....
A kako da go ostavi , ednostavno , zema stav , donasa odluka i stoi cvrsto na toj stav... mu kazuva na deckoto "KRAJ" i tolku...
Ako treba covek da bide zrel , treba da bide zrel vo svoite odluki i svoite postapki...
Sovet za devojceto: Vreme i e da sozree....
Воопшто не се нервирам, само сакав да кажам дека понекогаш во животот може да ни се случат нешта каде што разумот е после чуствата,колку и да си зрел и созреан понекогаш разумот знае да затаи и да бидеме водени само од чуствата,не сме ние роботи па ги програмираме нашите чуства„ ВИЕ КЕ БИДЕТЕ ПОСЛЕ РАЗУМОТ„и не секој може да има цврст карактер,постојат луѓе кој се поемотивни,почуствителни,разумни се и знаат дека прават грешка па затоа барат помош од оние што знаат да заземат силен став.А за таквите луѓе сите имаме таков став доколку тоа го направила од материјални побуди,но друга работа е ако се заљубила и едноставно копнее по неговите раце.Мојот став е дека на сите може да ни се случи хемија во животот без ралика колку си зрел и разумен.Во такви моменти ни требаат зрели совети не осудувања,доволно е тоа што таа самата си се суди секој ден.
 
Член од
26 април 2008
Мислења
87
Поени од реакции
2
zdravo
poslednava godina zivotot mn mi se promeni imav devojka 5 godini imavme idealna vrska no nesto se sluci so nea se smeni i se pretvori vo nejziniot negativ
stalno e nervozna, se rasprava, nema zelba da se gledame, poveke saka da izleguva so drugarki, poveke pati i imam predlozeno da zboruvame i stalno izbegava razgovori
i imam receno da mi kazi deka ne saka da prodolzime
mi veli deka ne saka da raskineme
a site znaci pokazuvaat deka ne saka da bide so mene
imam probano i da i ostavam vreme da se sredi ama taa stanuva polosa
ne mozam da svatam so se slucuva
i sega duri ja pisuvam porakava srcevo micuka kako ludo mislev deka taa e idealnata za mene
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Епа не била идеалната:)
Седни го девојчето на муабет, макар и со два шамара и да ти објасни што се дешава или отерај се у курац... Јас не би останала со некој кој прави да се чувствувам лошо
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
или и прекурчило од таа врска од 5 год, и сватила дека нескаата да се врзува веќе, или прерно сте почнале со сериозна врска па сеа сака да го изживее изгубеното.
Како и да е мора да ја седнеш да праите муабет поинаку не може.
Ако не иде крај и готово.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Кажи и` дека ќе ја оставиш неколку дена да размисли, а потоа сакаш сериозно да зборувате. Таман и ти ќе имаш време да одлучиш како да се поставиш, да размислиш на кој начин е најдобро да ја натераш да ти се отвори зошто мислам дека штом сте иделе толку време, проблемот е повеќе во неа отколку во тебе. Толку можам да ти кажам, зошто ти најдобро си ја знаеш ситуацијата и нејзиниот карактер. И со среќа :).
 
Член од
21 септември 2007
Мислења
44
Поени од реакции
2
vaka :iam eden mal problem ali ne sum sigurna deka e sigurno problem...vcera imav seks so mojot decko i posle edno pola sat toj svrsi i zavrsivme..izleze toj..ama togas primetiv deka bev mnogu vodena dolu...mislam deka bese od vaginalnata tesnost..jas prvo se zagrisziv deka se skinal kondomot ali go proverivme i ne tecese od nikage a i nemase znaci od kineje..ali jas sum malu zagrizena poso bev mnogu vlazna dolu...

pa pomisliv da vidam so mislite vie...


p.s. ne sum ni sigurna deka postov e bas za ova tema pa ako mislite deka ne e slobodno premestete go
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.751
Поени од реакции
5.470
vaka :iam eden mal problem ali ne sum sigurna deka e sigurno problem...vcera imav seks so mojot decko i posle edno pola sat toj svrsi i zavrsivme..izleze toj..ama togas primetiv deka bev mnogu vodena dolu...mislam deka bese od vaginalnata tesnost..jas prvo se zagrisziv deka se skinal kondomot ali go proverivme i ne tecese od nikage a i nemase znaci od kineje..ali jas sum malu zagrizena poso bev mnogu vlazna dolu...

pa pomisliv da vidam so mislite vie...


p.s. ne sum ni sigurna deka postov e bas za ova tema pa ako mislite deka ne e slobodno premestete go
баш ме интересира како проверивте дали тече :pos::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom