Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
G-Nigga напиша:
Billa Bong-nemozam tuku taka da se vratam vo MK,mojata idnina si ja pisuvam sega tuka,moram da ostanam tuka use 2 meseca.A ona ako tolku me saka kako so mi vika treba da mi dava podrska,da mi vika deka me saka,da ima doverba vo mene,da mi veruva,i da ne pravi neso so ne e vo red,so znae deka ke me iznervira,da ne se karame i taka se ke bide ok.a ona ne pravi taka:(.ja ne dobivam podrska od nea,ne mi veruva celosno(100%)i neso ke i kazat bez vrska ili ke ja izlazat i ona odma se luti,ne znae da go resi problemot ona bega od problemot.ne znae da razgovara smireno toa me nervira mn. a toa sigurno e deka nema da i kazam tocen datum koga si idam.ke bide iznenaduvanje ama loso ili ubavo ke vidime...
Не сум по давањето совети но ова со бегањето од проблеми ме погоди,и морам да ти пишам нешто за такви луѓе:smir:
Претпоставувам дека во моментов се однесува незаинтересирано,не ти вика веќе Те сакам,има се повеќе и повеќе обврски,нема толку време за мсн,смс,тел и слично.Далечината од тебе им е уште поголем мотив, на таквите особи кои бегаат од проблеми,да кажува причини милион зошто е таква ситуацијата а ни една не држи вода.Од мое искуство,ако почнеш да се понашаш исто како неа,она ќе стане уште поладна,ако почнеш да бараш од неа да ти искаже љубов и тоа ќе биде бледо.Тоа се вика комплицирани особи кои незнаат како да си го решат тоа што им смета во моментот,а најмногу боли што не знаат ниту да разговараат со особата која ги сака за да може барем да ги свати,ако неможе да им помогне.
Мој совет е никогаш не се откажувај од неа ако ја сакаш,секогаш кога имаш можност кажи и колку ти недостига и дека нема уште долго да бидете разделени.Не го прави ова секој ден,но пожелно е и да и кажеш што чуствуваш во моментот и да побараш да ти каже што и е проблемот за да ја разбереш.Стегни заби и прашај ја дали ќе и биде полесно без тебе,и дали тоа ќе ја направи среќна,па ако тоа го сака дај и пауза да се договори самата со себе што сака во моментот.
Се надевам дека ќе има среќен завршеток проблемов,а за останатите еден совет
Не бегајте од проблеми,соочете се со нив,зошто секој проблем има решение и може да се реши само ако се сака искрено.Никој не знае колку може да направи за особата која ја сака додека не се појави потежок проблем,да види колку е храбар.
 
Член од
9 април 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
Billa Bong напиша:
2 месеца брзо ке поминат тоа она што те лаже,не ти верува тоа некоја од другарките ја лаже или самата си се лаже тоа што бега од проблеми е тука нешто е друго во прашање можно е она да не те сака повеќе можно е од чекање да се вратиш да и здосадило веќе и да си нашла друг(не верувам тоа дека ти викаш дека она те сакала многу-сте се сакале многу) е сега совет ти мора да знаеш дека тоа што си далеку од неа може ја прави тажна или затоа што и е криво дека не си до неа па заради тоа секогаш го завршувате разговорот со караница.Единствен совет што можам да ти дадам е да тие два месеца ке поминат брзо речи и да почека уште многу малце штом те чекала до сега нека почека уште малце и после кога ке се вратиш во Мк твоја си е :helou:

Ne,siguren sum deka ne me odsakala i deka ne si nasla drug.posto ke mi kazat sigurno,sekogas se doznava ako ima neso,po 1 nedela ili po 1 mesec ke se doznae.a i + ispaga so bratucetkami:)A i SE SAKAME MNOGU:) ne e do tolku pokvarena licnost da najde drug,a i sekogas mi kazuva koga ima neso novo,nekoj ako i prati sms itn.da taka i i rekov,deka 2 meseca ne se mn.ama koa ke si doam........:zlo:

TWEETY*** напиша:
Dalecinata i go pravi na ljubovta ona sto i veterot na iskrata.Ako e golema ke ja razgori ako e mala ke ja unisti.
Tesko e da se odrzuva takva vrska.I za dvajcata.
Ne mozes da velis ona ako me saka treba taka i taka da postapuva.Ona mozebi te saka, no mozebi ne e podgotvena za takva vrska na dalecina.Kolku i da te saka mnogu normalno e deka koga ne ste se videle 4 meseca deka ke pocnuva na momenti da se somenva vo tvojata ljubov pa mozebi i vo svojata.
I ne bi te sovetuvala da ja iznenadis koga ke si idas tuku da i go kazes datumot, ne znam zosto mozebi zatoa sto jas licno ne sakam vakvi iznenaduvanja.Sakam koga deckoto ke mi rece ke dojdam za edna nedela.Veruvaj taa nedela bukvala ne spijam celata sum vo iscekuvanje da go vidam.Megutoa ova treba da e tvoja doluka, ti si ja poznavas svojata devojka i vrz osnova na toa sam ke si odlucis dali ke i kazes ili ne
da tocno e toa sto go pisa.samo ne te svakam,kako treba da bide podgotvena za vakva vrska?ja znam deka me saka,ama dali me saka dovolno za da izdrzi ke vidime.samo deka mene mi e potesko.ja nemam so kogo da zboruvam,da se olesnam.a ona ima drugarki tamu,semejstvo se.Ej dobar sovet za iznenaduvanjeto.fala ti mn.ama ke i kazam deka ke si dojdam za 7 dena a ja ke si doam za 6 dena:)taka em ke mislmi na mene em ke ja iznenadam:) fala ti mn za sovetot

leandra напиша:
Не сум по давањето совети но ова со бегањето од проблеми ме погоди,и морам да ти пишам нешто за такви луѓе:smir:
Претпоставувам дека во моментов се однесува незаинтересирано,не ти вика веќе Те сакам,има се повеќе и повеќе обврски,нема толку време за мсн,смс,тел и слично.Далечината од тебе им е уште поголем мотив, на таквите особи кои бегаат од проблеми,да кажува причини милион зошто е таква ситуацијата а ни една не држи вода.Од мое искуство,ако почнеш да се понашаш исто како неа,она ќе стане уште поладна,ако почнеш да бараш од неа да ти искаже љубов и тоа ќе биде бледо.Тоа се вика комплицирани особи кои незнаат како да си го решат тоа што им смета во моментот,а најмногу боли што не знаат ниту да разговараат со особата која ги сака за да може барем да ги свати,ако неможе да им помогне.
Мој совет е никогаш не се откажувај од неа ако ја сакаш,секогаш кога имаш можност кажи и колку ти недостига и дека нема уште долго да бидете разделени.Не го прави ова секој ден,но пожелно е и да и кажеш што чуствуваш во моментот и да побараш да ти каже што и е проблемот за да ја разбереш.Стегни заби и прашај ја дали ќе и биде полесно без тебе,и дали тоа ќе ја направи среќна,па ако тоа го сака дај и пауза да се договори самата со себе што сака во моментот.
Се надевам дека ќе има среќен завршеток проблемов,а за останатите еден совет
Не бегајте од проблеми,соочете се со нив,зошто секој проблем има решение и може да се реши само ако се сака искрено.Никој не знае колку може да направи за особата која ја сака додека не се појави потежок проблем,да види колку е храбар.
DA bas taka e,jas osekam kako da ne e tolku zainteresirana za mene kako so bese prviot mesec i pol.ona mi vika deka me saka,ama neso ja se filmam,mislam deka onaka samo toa go vika:( DA bas taka e za msn,sms i tel.od koa go procitav voa misliv deka ti e najdobra drugarka:)oti ona e bas takva kako so pisa gore.nema da se odkazam od nea ama znaete kako e koa nekoj sakas i nemozes niso da pravis kako so treba(ne se custvuvas ubavo,ne ti se jade,nemozes da ucis,ednostavno kako da ne ti se zivee):toe: :)ok ke ja prasam dali e poubavo taka bez mene..ama pa togas ja ke bidam za nigde,ako saka:(
FALA TI mnogu za sovetov,se custvuvam nekako poubavo:)
 
Член од
26 јуни 2006
Мислења
288
Поени од реакции
24
Епа луѓе помагајте........
Веќе неколку месеци се шмекам со едно дете, но не можеше да биде нишно бидејќи јас имав дечко. ПОтоа раскинав со дечкото и се смувавме. Наредната вечер беше толку ладен со мене се понашаше како ништо да не било. Толку многу се изнервирав бидејќи претходната вечер ми правеше филмови. Кажете што да направам како да му дадам до знаење дека стварно не е фер и дека го сакам.
Можеби некој ќе помисли малку е глуп проблемот ама верувајте дека не би сакале да сте во моја кожа.
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
*Zbrkic* напиша:
Епа луѓе помагајте........
Веќе неколку месеци се шмекам со едно дете, но не можеше да биде нишно бидејќи јас имав дечко. ПОтоа раскинав со дечкото и се смувавме. Наредната вечер беше толку ладен со мене се понашаше како ништо да не било. Толку многу се изнервирав бидејќи претходната вечер ми правеше филмови. Кажете што да направам како да му дадам до знаење дека стварно не е фер и дека го сакам.
Можеби некој ќе помисли малку е глуп проблемот ама верувајте дека не би сакале да сте во моја кожа.
Vidi sega,
Kolku i da zvuci grubo najverojatno toj sakal samo da si pomine ubavo so tebe,sekako samo taa vecer.Mozebi za tebe toa znaci mnogu poveke od samo edno obicno muvanje, no za nego e samo toa. Sekako mozna e i druga varijanta, da saka da izigruva pred tebe nekoj i nesto,a da mu se dopagas,no ne saka da ti go pokaze toa.
Se nadevam deka e vtoroto zatoa sto dokolku e toa mozda so tek na nekoe vreme bi se svestil deka takvoto ponasanje nikade ne vodi :smir:
No vo sekoj slucaj, objasni ja podobro situacijata, po kolku godini imate? Kako se slucilo da se smuvate i sl.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
збркич, мое мислење е дека на детето му било само до мување, ништо повеќе, а гледам и сама викаш "претходната вечер ми правеше филмови", и како после тоа викаш дека го сакаш? тоа не е љубов(сакање) туку само си затрескана моментално ради некои негови квалитети кои те преивлекуваат кај него. а ако веќе вистина чувствуваш љубов, нема зашто да криеш. кажи му како стојат работите, разговарајте и дај му на знаење(а покрај разговорот(искрен) има уште милион мали работи кои даваат на знаење) дека ти значи нешто. пиши поопширно што-како.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
*Zbrkic* напиша:
Епа луѓе помагајте........
Веќе неколку месеци се шмекам со едно дете, но не можеше да биде нишно бидејќи јас имав дечко. ПОтоа раскинав со дечкото и се смувавме. Наредната вечер беше толку ладен со мене се понашаше како ништо да не било. Толку многу се изнервирав бидејќи претходната вечер ми правеше филмови. Кажете што да направам како да му дадам до знаење дека стварно не е фер и дека го сакам.
Можеби некој ќе помисли малку е глуп проблемот ама верувајте дека не би сакале да сте во моја кожа.
Малечко, ти влезе во статистика. По твојот текст, момчето добило што сакало. Ставил нова цртка. Нека не те зачуди после некоја година ако разбереш дека страстно сте имале секс.:sekss: Мужи, затоа не мразите. Туку, ај размисли поубаво и кажи ми дали можеби и ти си реагирала малку ладно со цел да играш "Hard to get". Иритирачка игра која најчесто не вродува со плод, или само краткорочно. Ќе му дадеш до знаење со тоа што насмеана од уво до уво ќе му пријдеш и ќе му шепнеш на увце “Имам едни усни, сакаат да си играат“...:wub: нема да одолее, ќе го одвлечкаш ќе го бакнеш страсно, ќе се насмвнеш потоа и ќе го прашаш “зошто вчера беше ладен“? Додека ти одговори стави му ја раката на твоите гради, тоа ти е нешто како анти-лажовски метод, провокација да мора да одговори, да знае дека ако избегне одговор нема да го добие тоа. :) Ако добиеш одговор кој не ти се допаѓа, ќе му кажеш “фала што ми даваш дозвола да го смувам оној кој ми се пушташе пред малку...“ Ако веќе си поразена, играј до смрт... за слава и гордост, Спартански :eek:jea:
 
T

Trakon

Гостин
Moze nekoj da mi dade sovet kako da osvojam preku email t.e. kako da i priznaam deka mi se dopagja ili shto bi se reklo kako da go izbegnam onoj sram koga ke me korposa i sl. i dali nekoj mozhe da mi napishe t.e. pomogne da sostavam dva do tri zbora koi bi i gi posvetil na nea preku mail zsh momentalno nishto ne mi teknuva se sho ke mi tekne mi izglea kako da e vekje propadnato pa zatoa baram pomosh od vas okolu ova.Tolku.Poz
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
Trakon напиша:
Moze nekoj da mi dade sovet kako da osvojam preku email t.e. kako da i priznaam deka mi se dopagja ili shto bi se reklo kako da go izbegnam onoj sram koga ke me korposa i sl. i dali nekoj mozhe da mi napishe t.e. pomogne da sostavam dva do tri zbora koi bi i gi posvetil na nea preku mail zsh momentalno nishto ne mi teknuva se sho ke mi tekne mi izglea kako da e vekje propadnato pa zatoa baram pomosh od vas okolu ova.Tolku.Poz

Уште ти е рано да бркаш девојки по мејл.
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Trakon напиша:
Moze nekoj da mi dade sovet kako da osvojam preku email t.e. kako da i priznaam deka mi se dopagja ili shto bi se reklo kako da go izbegnam onoj sram koga ke me korposa i sl. i dali nekoj mozhe da mi napishe t.e. pomogne da sostavam dva do tri zbora koi bi i gi posvetil na nea preku mail zsh momentalno nishto ne mi teknuva se sho ke mi tekne mi izglea kako da e vekje propadnato pa zatoa baram pomosh od vas okolu ova.Tolku.Poz
вака сега!
воопшто не се согласувам дека поубаво би било по маил да и признаеш дека ја сакаш! Мој предлог: Маилот го искористи за да и напишеш два три убави зборови. Со тоа ќе ја процениш ситуацијата (според нејзината порака што ќе ти ја врати) па ќе ти биде полесно за да се одлучиш што би направил во иднина. Помина времето на серенади и љубовни писма!
Денеска се цени искреноста (ако постои). Значи во пораката што ќе ја пишуваш обиди се да и напишеш некој убав збор, на кој неможе да одолее никоја девојка, а она вистинското да и го кажеш во очи, без разлика колку ти е тешко или ти изгледа невозможно!
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Trakon напиша:
Moze nekoj da mi dade sovet kako da osvojam preku email t.e. kako da i priznaam deka mi se dopagja ili shto bi se reklo kako da go izbegnam onoj sram koga ke me korposa i sl. i dali nekoj mozhe da mi napishe t.e. pomogne da sostavam dva do tri zbora koi bi i gi posvetil na nea preku mail zsh momentalno nishto ne mi teknuva se sho ke mi tekne mi izglea kako da e vekje propadnato pa zatoa baram pomosh od vas okolu ova.Tolku.Poz
Брат нема меил иди и кажи и нема Мсн,Меил,Јаху ваму таму ке одиш и ке и го кажеш тоа во очи искрено :helou:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Trakon напиша:
Moze nekoj da mi dade sovet kako da osvojam preku email t.e. kako da i priznaam deka mi se dopagja ili shto bi se reklo kako da go izbegnam onoj sram koga ke me korposa i sl. i dali nekoj mozhe da mi napishe t.e. pomogne da sostavam dva do tri zbora koi bi i gi posvetil na nea preku mail zsh momentalno nishto ne mi teknuva se sho ke mi tekne mi izglea kako da e vekje propadnato pa zatoa baram pomosh od vas okolu ova.Tolku.Poz
Секоја меил преписка подолга од 5 реплицирања веќе ти носи негативни поени во шансата нешто да се случи. Викај ја надвор... ОДМА! Добар повод е, положив испит што ми е многу важен, а пред да положам си реков дека ако се деси тоа ќе те носам на пиво! ако тоа не прифати. Блокирај и го меилот и шибај даље...
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
Trakon напиша:
Moze nekoj da mi dade sovet kako da osvojam preku email t.e. kako da i priznaam deka mi se dopagja ili shto bi se reklo kako da go izbegnam onoj sram koga ke me korposa i sl. i dali nekoj mozhe da mi napishe t.e. pomogne da sostavam dva do tri zbora koi bi i gi posvetil na nea preku mail zsh momentalno nishto ne mi teknuva se sho ke mi tekne mi izglea kako da e vekje propadnato pa zatoa baram pomosh od vas okolu ova.Tolku.Poz
пеер бе...24 години си(ако ти е точно напишаното) и уште преку маил бркаш девојки????:nenene:
абе грабни ја таму...
и ако знаеш дека ќе те корпоса уатс д поинт да и праќаш маил не ми е јасно ама ти си знаеш...голем си:helou:
 

Птичји Грип

Без влакна на јазикот!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
770
Поени од реакции
8
Викторгг напиша:
Секоја меил преписка подолга од 5 реплицирања веќе ти носи негативни поени во шансата нешто да се случи. Викај ја надвор... ОДМА! Добар повод е, положив испит што ми е многу важен, а пред да положам си реков дека ако се деси тоа ќе те носам на пиво! ако тоа не прифати. Блокирај и го меилот и шибај даље...
Него што!?
Тинтири минтири, ај сеа карти ќе играме.
 
D

Delux

Гостин
Trakon напиша:
Moze nekoj da mi dade sovet kako da osvojam preku email t.e. kako da i priznaam deka mi se dopagja ili shto bi se reklo kako da go izbegnam onoj sram koga ke me korposa i sl. i dali nekoj mozhe da mi napishe t.e. pomogne da sostavam dva do tri zbora koi bi i gi posvetil na nea preku mail zsh momentalno nishto ne mi teknuva se sho ke mi tekne mi izglea kako da e vekje propadnato pa zatoa baram pomosh od vas okolu ova.Tolku.Poz
Претпоставувам дека ова ти е само заебанција...да му изразиш љубов преку меил?!
Инаку совет,би можел да и кажиш дека лишиш на Ален Делон!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom