Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
16 јануари 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
e sea druze mnogu baras.ti bese ubavo so nea a? a kade ti bese devojkata za toa vreme? mnogu sum srekna koga ke slusnam vakvo neso.mnogu sum srekna koga i vie maskite patite. e sea druze pomos ti nema ,idi kaj nea i pobaraj ja za zena...ako ne te sutne
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
e sea druze mnogu baras.ti bese ubavo so nea a? a kade ti bese devojkata za toa vreme? mnogu sum srekna koga ke slusnam vakvo neso.mnogu sum srekna koga i vie maskite patite. e sea druze pomos ti nema ,idi kaj nea i pobaraj ja za zena...ako ne te sutne
Среќна си кога некој друг пати? Браво.
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Aplauz za devojkata kojasto se raduva na maski koisto patat :aplauz: :lud:. Ama dobro mala e uste ne e ona kriva
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Aplauz za devojkata kojasto se raduva na maski koisto patat :aplauz: :lud:. Ama dobro mala e uste ne e ona kriva
Оф топик - Аплауз за девојката која добила К** по чело па сега сака да гледа машки како патат.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
e sea druze mnogu baras.ti bese ubavo so nea a? a kade ti bese devojkata za toa vreme? mnogu sum srekna koga ke slusnam vakvo neso.mnogu sum srekna koga i vie maskite patite. e sea druze pomos ti nema ,idi kaj nea i pobaraj ja za zena...ako ne te sutne
Многу грубо беше ова кажано. Не знам што сакаш да постигнеш ама со ова не постигна ама баш ништо! Има и женски и машки кои биле повредени и кои патат.Ти сигурно уште немаш големо искуство во љубовта!
 
D

devojcence

Гостин
pa se znae so treba da napravis:da probas kaj tipkata da vidis dali ke saka.ali tesko deka ke saka posebno ako porano sakala.ali probaj moze ke saka :P
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
:kesa: :pop: :pop: :pop: :pop: :pop: :pop: :pop: :pop: :pop: :pop: u skopje se muvavme dugachko vreme ona znaeshe deka imam devojka i se ama mnoguy me sakashe i sea trkaloto mi se svrte

PA NORMALNO BE BRAT OVIE ZBOROVI SE TI KAZUVAAT
SEGA SAM TREBA DA SI POMOGNES KAKO NAPRAVILA DEVOJKATA DA JA ZASAKAS TAKA PRAVI I TI ZA DA SE VRATI NEJZINATA LJUBOV KON TEBE NO NAJPRVIN RASCISTI SO VRSKATA ZA DA I DADES DO ZNAENJE DEKA TI ZNACI, DEVOJKITE GO SAKAAT TOA - DA I UGODUVAS.
SREKNO I POZDRAV

Стисни Caps Lock следен пат!leandra
 
Г

Гоццццце

Гостин
Ај пак за мене малку помош.
Овака со срцето се запознавме на нова година ово оно и се фативме бргу после тоа. Но некако не сме блиски. Се сакаме, но муабетот никако да ни тргне. Ај нешто , помош да се зближиме или слично. Каде грешиме ? Или ке се среди со тек на време?
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Гат демит ! :)

22 сме, само 22 дена се знаете... цел живот не ти е доволен за да запознаеш некоја личност, па камо ли 22 дена.
Кулирај си, уживај во врската... се доаѓа со време, мислиш јас дечко ми кога го запознав во очи му видов што човек е, кои се неговите желби и стравови, што сака во животот... ?:smir:
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
аааа Гоцеее.....дете наше....

Абе брат види вака...има различни типови на девојчиња...така да ти неможеш да очекуваш дека секоја ќе знае да ти направи муабет или сл.
А друг фактор можеби е нејзиното искуство со дечковци....оти можеби ти си и прв и тоа би требало да значи дека ќе почекаш малце девојчето да помине низ повеќе психолошки фази додека се опушти скроз....

ај мал си ти тек понатаму ќе се нервираш заради тоа...на пример девојчиња што биле мирни и повлечени во секој поглед,а исто и во врска....после подолг период знаат да изненадат!!!

ај поздрав и немај гајле..кулирај
:salut:
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Bah maWecko... лош совет!

Ништо, откажи се.
Со неа не ти оди муабетот, не можете да најдете заеднички теми... па, зошто би се заљубил во неа и би бил во врска??

Едит: ај да не бидам толку груб, малку набилдај си харизма како во Симс :) Почни и муабет за било што што мислиш дека би ја интересирало... ако не оди... менувај тема под хитно.. ако пак не оди: мојот горен совет!
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Боже, мене стварно ми се спие... го промашив делот дека не им оди муабетот...

Епа брачко, ако сакаш врска базирана на менвање лиги- продолжи, ако не...


Во право е Димитар... во што од неа си се заљубил?
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Ај пак за мене малку помош.
Овака со срцето се запознавме на нова година ово оно и се фативме бргу после тоа. Но некако не сме блиски. Се сакаме, но муабетот никако да ни тргне. Ај нешто , помош да се зближиме или слично. Каде грешиме ? Или ке се среди со тек на време?
Па стојам зад тоа дека ако по 1,2 гледања (искачања мислам) не осетиш хемија, искри, пеперутки и слични глупости тогаш нешто не иде. Добро, можда типката е срамежлива ама сепак...тоа не ја оправдува ситуацијава. Не знам, ако си во дилема, пробај да излезеш со нејзе уште еднаш, 2 пати, па ако уште се мачиш со истиот проблем, стави крај.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
можеби не е заљубен, онака си тргнале да пробаат, ама ете не оди! :toe:
а вели "се сакаме" хм....за 22 дена си се "заљубил"? и ако да, можеби во физичкиот изглед или не знам.
мој совет...пробај уште малку, ако не оди не оди...ќе си најдеш друга шо ќе си го имате муабетот...и ќе се сакате ама вистински :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom