Како да ги изразам вените на рацете???

  • Креатор на темата AudiA6
  • Време на започнување
A

AudiA6

Гостин
Здраво на сите, се надевам ке ми помогнете..... има 1 година откако се бавам со бодибилдинг ама вените на рацете не ми се познаваат :unsure: би сакал да се познаваат и да бидат изразени, разбарував и сватив дека ми се внатрешни, имам 18 години и тежок сум 88кг и висок 186cm, после секој тренинг се познаваат и тоа само неколку, а потоа се губат, сало речиси малце имам на рацете повеќето е дефиниција, но некои и премногу имаат сало па му се познаваат..... Некој да не знае да ми помогне што би требало да применам :(
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
@AudiA6 6 Нема што да примениш, продолжи да вежбаш константно и гледај да осеќаш добар pump при вежбање. И генетиката игра улога ама мислам дека со константно вежбање барем неколку години по ред ќе имаш добар резултат. И јас на 18 немав вени, тек после неколку години ми се исцртаа и проширија. Едноставно за вакви работи треба да помине одреден временски период, да имаш "стаж".
Ако сакаш некој брз фикс или совет барај на youtube или гуглај "how to be vascular".
 
A

AudiA6

Гостин
За што вежбаш....за да се фалиш со мускулатура и вени?
Брат, бавен метаболизам имам, порано бев многу дебел па започнав да го одржувам телото, без протеини без ништо колку да бидам во форма, а вени скоро секој сака па и јас :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Билдериве како да живеат во некој паралелен универзум :D Кој ве лаже дека сите сакале такви вени, језиво е од женска гледна точка. Освен ако не планирате да ја дејтате Мортиша од Адамс Фемили.
 
A

AudiA6

Гостин
Не планирам да одам на стероиди во животов, туку само секогаш на природна база :)[DOUBLEPOST=1464715423][/DOUBLEPOST]
@AudiA6 6 Нема што да примениш, продолжи да вежбаш константно и гледај да осеќаш добар pump при вежбање. И генетиката игра улога ама мислам дека со константно вежбање барем неколку години по ред ќе имаш добар резултат. И јас на 18 немав вени, тек после неколку години ми се исцртаа и проширија. Едноставно за вакви работи треба да помине одреден временски период, да имаш "стаж".
Ако сакаш некој брз фикс или совет барај на youtube или гуглај "how to be vascular".
Благодарам за мислењето и искуството брат.
 
A

AudiA6

Гостин
Колку грдо изгледаат вени да се изразени , а ти го бараш токму тоа . :гик:
За кој како, јас не барам премногу изразени пример по цела рака, да има до некој степен...
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
За кој како, јас не барам премногу изразени пример по цела рака, да има до некој степен...
Еве вака ми изгледа моментално раката додека седам на компјутер. Не очекувај нешто повеќе од ова. На поладно време поповлечени се. Исто така и ако си на low carb диета заборави на вени..

DSC_1044.jpg
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.965
Дрофирај се ко и цел нормален свет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom