Најекономично греење и ладење

Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.549
Поени од реакции
7.314
@Strelec можеби за хансолот си во право ама грешка си за change серијата кога велеше дека е со дупли изменувач надворешната, мене ми беше сумљиво па морав да проверам со свои очи. Нема ништо ни од електро магнетниот вентил како што е пишано во сервисното, значи ставена е обична капилара
ама за парите сепак добра е, најважно дека е инвертер
Nokva gi otvarase? :)
Otvori ja denski i daj slika da vidime kako da ti veruvame bez slika ?
si ja otvoril, pa pisuvas nesto a ne si ja slikal....nelogicno e malce neli
 
Член од
1 ноември 2013
Мислења
616
Поени од реакции
529
Nokva gi otvarase? :)
Otvori ja denski i daj slika da vidime kako da ti veruvame bez slika ?
si ja otvoril, pa pisuvas nesto a ne si ja slikal....nelogicno e malce neli
да не сакаш можеби да им пратам слика и на гримак, па да им барам оштета ?
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.549
Поени од реакции
7.314
можеби ако сум во скопје и немам друга работа па само на климите да мислам
Ili oni ke dojdat kaj tebe pa ke treba da dokazes ova sto go tvrdis, posto diskutabilno e kolku e tocno tvoevo tvrdenje bez slika, kolku ti znaes da konstatiras dali ima ili nema eev, dali e dvoreden ili ednoreden...
 
Член од
1 ноември 2013
Мислења
616
Поени од реакции
529
еве ти еднореден и двореден изменувач
8.jpg
3.jpg

а еве да видиш дека не пасат трева тие од провинција што се
10.jpg
20.jpg
тоа ти се вика капилара и електро експанзионен вентил
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.549
Поени од реакции
7.314
еве ти еднореден и двореден изменувач
Прегледај го приврзокот 146905
Прегледај го приврзокот 146906

а еве да видиш дека не пасат трева тие од провинција што се
Прегледај го приврзокот 146907
Прегледај го приврзокот 146908
тоа ти се вика капилара и електро експанзионен вентил
I koi sliki se od tvojata change klima ?
 
Член од
1 ноември 2013
Мислења
616
Поени од реакции
529
Ako e niedna i ova ne e Change togas ova ti e NEOto slikano :))
Sekako ke ima reakcija na tvoevo trolanje od Greemak
ти изгледа не разбираш македонски
ти реков сликите не се мои, симнати се од нет, меѓутоа јас ти велам тебе дека голема грешка си кога солиш ум тука на сите за нешто што не си го видел со свои очи
ако не ми веруваш мене оди во магазин нека ти отворат и една Change па после зборувај и на некој друг дека има двоен изменувач, јас ти реков дека си грешка и дека е еднореден и не мислам посебно на тебе да ти докажувам дали сум во право или не
 
Член од
24 септември 2013
Мислења
344
Поени од реакции
317
Uste eden dokaz deka strelec e najdirektno povrzan so gree. Kako i mnogupati do sega koga nesto protiv gree se spomnuvase. Sega duri i zakani so greemak (neznam samo sto moze da prevzeme edna firma za pisuvanje na forum)
Zosto inaku nekoj tolku bi ja zemal na srce ovaa informacija za change-ot ako nema korist (ili steta vo slucajov) od nea.
 
Член од
13 февруари 2014
Мислења
233
Поени од реакции
110
Што е најјако отишол со пријател да купува клима и го однеле во магацин и му дале да отвори надворешна единица за да види дали бил санио компресорот и цела ја растурил Не е дечкото од греемак, од патишка река е.
 

GT1

Член од
14 февруари 2016
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.207
Што е најјако отишол со пријател да купува клима и го однеле во магацин и му дале да отвори надворешна единица за да види дали бил санио компресорот и цела ја растурил Не е дечкото од греемак, од патишка река е.
A ti ne si zadovolen od toa sto go vide na slikite za hansolot od koja slika potocno I ti sto ke ponudis kano sistem ili masleno radijatorce[DOUBLEPOST=1463906346][/DOUBLEPOST]
Uste eden dokaz deka strelec e najdirektno povrzan so gree. Kako i mnogupati do sega koga nesto protiv gree se spomnuvase. Sega duri i zakani so greemak (neznam samo sto moze da prevzeme edna firma za pisuvanje na forum)
Zosto inaku nekoj tolku bi ja zemal na srce ovaa informacija za change-ot ako nema korist (ili steta vo slucajov) od nea.
Dokaz e samo deka hansolot e :zver:
Za 46000den mora toa da go priznaes[DOUBLEPOST=1463909861][/DOUBLEPOST]Nadvoresna :zver: IMG_0940.JPG
Kompresorot :zver:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom