Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 мај 2016
Мислења
33
Поени од реакции
36
Ima li nekoj so promeni od 2013[DOUBLEPOST=1463165397][/DOUBLEPOST]
Koj broj si
Jas sum broj 5*** od 2013, dali nekoj ima odobreno baranje od 2013 site sto bevme seuste cekame kaj site stoi izvadeno za dopolnitelna proverja.[DOUBLEPOST=1463168482][/DOUBLEPOST]
Ima li nekoj so promeni od 2013[DOUBLEPOST=1463165397][/DOUBLEPOST]
Koj broj si
Jas sum broj 5*** od 2013, dali nekoj ima odobreno baranje od 2013 site sto bevme seuste cekame kaj site stoi izvadeno za dopolnitelna proverja.
 
Член од
29 декември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
67
Kaj mene ima promena na status...sega sum na finalen eksperten pregled so br 100xx/2013 odnesenii dokumenti od bkks i od prv bratuced...ne znam kolku ke cekam da razgledat...ama posrednik mi vika da ne se nadevam puno zosto veke ne pustat so takvi dokumenti....samo sreka pa ke ve izvestam kako pominaf
 
Член од
8 декември 2014
Мислења
26
Поени од реакции
48
Moe mislenje e deka site sto imat zemeno proizhod od noviot pretsedatel Boris Vangelov ke dobijat grazdanstvo bez dopolnitelni proverki bez nisto,ostanuva da vidime ovie meseci da izlezat prvite drzavjanstva od negovoto doaganje na mestoto direktor vo April 2015 godina so znaci veke ke izleguvaat predmetite so negovite proizhodi.Vo situacija koga Patrioticen Front(NFSB i VMRO) se tie sto go drzat GERB i Boiko Borisov na vlast ako se zeme faktot deka partijata na Georgi Prvanov ABV se povlece od koalicijata lazni informacii se deka nema da bide olesneta procedurata.Ne mora da znaci deka toa ke vazi i za 2013 i 2014 ama sledejki ja politikata vo Balgarija za 2015 godina od Septevmri koga Vangelov pocna da gi izdava proizhodite mislam deka nema da ima problemi.Pozdrav
 
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
Jas sum broj 5*** od 2013, dali nekoj ima odobreno baranje od 2013 site sto bevme seuste cekame kaj site stoi izvadeno za dopolnitelna proverja.[DOUBLEPOST=1463168482][/DOUBLEPOST]
Jas sum broj 5*** od 2013, dali nekoj ima odobreno baranje od 2013 site sto bevme seuste cekame kaj site stoi izvadeno za dopolnitelna proverja.
jas sum 84xx 0d 2013 kaj mene eve eden mesec e smenet vo finalen eksperten pregled neznam sto mozi da e pa da ne preteram sigurno pred mesecipol trebalo da se smeni i kaj tebe statuso neka dade Walkman mislejne ajde caru so vikas ti[DOUBLEPOST=1463174445][/DOUBLEPOST]
Jas sum broj 5*** od 2013, dali nekoj ima odobreno baranje od 2013 site sto bevme seuste cekame kaj site stoi izvadeno za dopolnitelna proverja.[DOUBLEPOST=1463168482][/DOUBLEPOST]
Jas sum broj 5*** od 2013, dali nekoj ima odobreno baranje od 2013 site sto bevme seuste cekame kaj site stoi izvadeno za dopolnitelna proverja.
jas sum 84xx 0d 2013 kaj mene eve eden mesec e smenet vo finalen eksperten pregled neznam sto mozi da e pa da ne preteram sigurno pred mesecipol trebalo da se smeni i kaj tebe statuso neka dade Walkman mislejne ajde caru so vikas ti
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Kaj mene ima promena na status...sega sum na finalen eksperten pregled so br 100xx/2013 odnesenii dokumenti od bkks i od prv bratuced...ne znam kolku ke cekam da razgledat...ama posrednik mi vika da ne se nadevam puno zosto veke ne pustat so takvi dokumenti....samo sreka pa ke ve izvestam kako pominaf
значи на посредникот да му кажеш да не те лаже пошто со прв братучед пред неполн месец земаа еден куп луѓе. ај за потврдиве уште не знаеме. а потврдата од кога ти е?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.353
Поени од реакции
65.427
Чаре некако да го дознаам бројот на молбата?

Порано го проверував статусот на документите само со внесување на 87**/2013, сега гледам, целосно изменето.
 
Член од
29 декември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
67
значи на посредникот да му кажеш да не те лаже пошто со прв братучед пред неполн месец земаа еден куп луѓе. ај за потврдиве уште не знаеме. а потврдата од кога ти е?
Daj boze da me zafrkava....vi prenesuvam sto mi kazal,ne sakam da mracim i da budem negativen ali to mi rece...ja i dalje ne veruvam vo toa sto mi kazal i bas mislam deka ke go zemam pasos...a ovde odma ke spodelam cim bide pak promena na status
 
C

CrazyCounter

Гостин
Чаре некако да го дознаам бројот на молбата?

Порано го проверував статусот на документите само со внесување на 87**/2013, сега гледам, целосно изменето.
proveri gi brojcinjata na listot
sledi gi upatstvata na sajtot kako da go napravis toa :)
 
Член од
29 декември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
67
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Potvrda od bkks mi e od 2014 novembar.....zosto ...ima li razlika od koga e potvrda[DOUBLEPOST=1463175812][/DOUBLEPOST]
Potvrda od bkks mi e od 2014 novembar.....zosto ...ima li razlika od koga e potvrda
па да. тие новите од 2015 септември би требало да ги признаваат. ама мислам со прв братучед иато така признаваат
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom