Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Ke go zamolam clenot sto pred nekoe vreme napisa deka postata vo skopje ke stigne posle 20 maj da mi pise vo poraka bidejki ne uspevam da go najdam niz stranicive :)
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
во тој кош сум и јас,,може да ви се придружим??
Преку кое здружение одиш?[DOUBLEPOST=1463047477][/DOUBLEPOST]Вчера налетав на нешто што и не ме израдува баш многу - Објава од Лазар Младенов. Некои мислења од вас за ова

 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Дечки, вадев потврда за неосудуваност - Кривична евиденција, и иако на барањето имав напишано ЗА ДОБИВАЊЕ НА БУГАРСКО ДРЖАВЈАНСТВО - референтите ми го издадоа како - Заради ДВОЈНО ДРЖАВЈАНСТВО

Дали ова може да претставува проблем? Извадено е од судот во Свети Николе. Дали некој од вас имал ваков случај?
Koga vadev jas isto mi pisese dvojno drzavjanstvo bidejki i da za toa e nameneto nemav nikakov problem.Ni na intervju mi pravea problem,a i site sto bea so mene im pisese dvojno drzavjanstvo.E sega toa bese pred dve godini moze nesto se izmenile megutoa ako vo sudot velat deka drugo ne mozat da pisat znaci ne mozat.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
има ли абер за 163хх / 2013 година, ќе каже некој нешто? се изначекавме..

има некој?
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
има ли абер за 163хх / 2013 година, ќе каже некој нешто? се изначекавме..

има некој?
Sestra mi e 14xxx/2013 ceka uste a ke poceka po se izgleda uste malce.A sega ja proveruvam stranata za brojcinja ne rabote.
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Koga vadev jas isto mi pisese dvojno drzavjanstvo bidejki i da za toa e nameneto nemav nikakov problem.Ni na intervju mi pravea problem,a i site sto bea so mene im pisese dvojno drzavjanstvo.E sega toa bese pred dve godini moze nesto se izmenile megutoa ako vo sudot velat deka drugo ne mozat da pisat znaci ne mozat.
Подобро спечити него лечити :D Пробуваме да го исправиме, но во случај да не е можно, ќе кажеме дека сме направиле се и дека судот го пишува само така и никако на друг начин. Имаше член погоре што кажа дека на интервјуто му рекле да донесе ново уверение со исправена реченица од двојно во бугарско. Инаку, кога веќе зборуваме за ова, дали на интервјуто, комисијата што го води интервјуто го има пред нив твојот предмет и сите документи што ги имаш доставено и те прашуваат работи од тие документи, на пр. по кој основ ти е произходот, нешто во врска со потврдата од здружението и слично, или не ?
 
Член од
16 февруари 2016
Мислења
9
Поени од реакции
1
I jas sum od 2013 godina so br.144** se iznacekavme :(
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Подобро спечити него лечити :D Пробуваме да го исправиме, но во случај да не е можно, ќе кажеме дека сме направиле се и дека судот го пишува само така и никако на друг начин. Имаше член погоре што кажа дека на интервјуто му рекле да донесе ново уверение со исправена реченица од двојно во бугарско. Инаку, кога веќе зборуваме за ова, дали на интервјуто, комисијата што го води интервјуто го има пред нив твојот предмет и сите документи што ги имаш доставено и те прашуваат работи од тие документи, на пр. по кој основ ти е произходот, нешто во врска со потврдата од здружението и слично, или не ?
Taa famozna malerozna baksuzna 2013 godina proishodot go zemavme so izjava taka da nemase prasanja od tipot sto gi imas spomenato osven sto prasuvaa dali imas rodnini vo BG.A za vreme na intervjuto da celoto dosie go imaat pred niv i gi zaveduvaat tvoite odgovori na prasanjata sto ti gi postavuvaat.
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Taa famozna malerozna baksuzna 2013 godina proishodot go zemavme so izjava taka da nemase prasanja od tipot sto gi imas spomenato osven sto prasuvaa dali imas rodnini vo BG.A za vreme na intervjuto da celoto dosie go imaat pred niv i gi zaveduvaat tvoite odgovori na prasanjata sto ti gi postavuvaat.
Сега што користиш како документ за потекло? Потврда од здружение или некој стар документ? Ако потврда, ако не е тајна од кое здружение ти е?
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
25
Поени од реакции
54
Сега што користиш како документ за потекло? Потврда од здружение или некој стар документ? Ако потврда, ако не е тајна од кое здружение ти е?
Другар јас сум 32**/2014 поднесов дополнителни на 25.08.2015 па уште чекам,значи не е проблем само таа 2013 год.
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Сега што користиш како документ за потекло? Потврда од здружение или некој стар документ? Ако потврда, ако не е тајна од кое здружение ти е?
Jas go zedov bez da me vratat na dopolnitelna dopolnitelen podnesov 6 meseci posle intervju od prv bratuced i minas. Sestra mi so istiot dokument vratena na dopolnitelna podnesen vo rok dokument od mene i plus najdovme star dokument od pra pra dedo i toj go dostavivme i cekame veke edna godina status kvo.[DOUBLEPOST=1463071667][/DOUBLEPOST]
Другар јас сум 32**/2014 поднесов дополнителни на 25.08.2015 па уште чекам,значи не е проблем само таа 2013 год.
Nie od 2013 trcame maraton vie od 2014 ste na polumaraton uste i vi posakuvam da ne ja docekate golgotata na 2013.
 
C

CrazyCounter

Гостин
Статусот ми е променет во Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.
Што следува сега ?
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
198
Поени од реакции
143
Статусот ми е променет во Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.
Што следува сега ?
se gleda krajo kaj tebe, tuku koe brojce si?

Sent from my MI 4LTE
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom