Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 февруари 2015
Мислења
92
Поени од реакции
79
Сајт поново работи.Код мене си исти статус.
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Uste ne mi pisuva zosto sum izvaden za dopolnitelna. Isto i na salter vo MP ne znaat da mi kazat. Dali e mozno da nema u sistem nisto
јас сепак мислам дека е до оригиналот зашто го немаш дадено, ако не е и до извод од татко ти што немаш дадено. копија не примаат зашто мн фалсификати прават
 
Член од
13 мај 2016
Мислења
33
Поени од реакции
36
Baranjeto mi e podneseno 2013 godina dopolneto so dokaz od prv bratuced pred 14 meseci i seuste e na dopolnitelna proverka, dali voobicaeno se ceka tolku?
 
V

vkv

Гостин
јас сепак мислам дека е до оригиналот зашто го немаш дадено, ако не е и до извод од татко ти што немаш дадено. копија не примаат зашто мн фалсификати прават
Go dadov. Nego zasto nema info. Bi trebalo da stoi nesto. Posrednikot prosla nedela bil pak na salter mu kazale ok e ocekuvajte promena[DOUBLEPOST=1463163300][/DOUBLEPOST]
јас сепак мислам дека е до оригиналот зашто го немаш дадено, ако не е и до извод од татко ти што немаш дадено. копија не примаат зашто мн фалсификати прават
Go dadov. Nego zasto nema info. Bi trebalo da stoi nesto. Posrednikot prosla nedela bil pak na salter mu kazale ok e ocekuvajte promena
 
Член од
26 јули 2011
Мислења
31
Поени од реакции
31
Po 3 ipol meseci mi se smeni statusot vo Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ. Sega sleduva izdaden ukaz, pa potoa potpis ili ? Inaku sum so brojce 80*/2015
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.868
Поени од реакции
7.100
Штета, не ми е апдејтиран стаусот, чекаме нов апдејт за месец ипол, два.
12** сум инаку, наредниот апдејт сум у следните најверојатно :D
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
Po 3 ipol meseci mi se smeni statusot vo Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ. Sega sleduva izdaden ukaz, pa potoa potpis ili ? Inaku sum so brojce 80*/2015
sega potpis i posle potpis da si go zemis ukazot, i da si brkas rabota ponatamu... so kakvi dokumenti bese? i dali imase odneseno original dokument? ili samo fotokopija zaverena na notar ?
 
Член од
23 декември 2010
Мислења
578
Поени од реакции
365
Po 3 ipol meseci mi se smeni statusot vo Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ. Sega sleduva izdaden ukaz, pa potoa potpis ili ? Inaku sum so brojce 80*/2015
Три и пол месеци а...на база на што бараш пасош?

negde do kaj 1000/2015 imat pregledano... ima i vrateni na dopolnitelna
Почнувајќи од 5 Мај?
 
Член од
26 јули 2011
Мислења
31
Поени од реакции
31
sega potpis i posle potpis da si go zemis ukazot, i da si brkas rabota ponatamu... so kakvi dokumenti bese? i dali imase odneseno original dokument? ili samo fotokopija zaverena na notar ?
Tatko mi ima bugarski pasos, i nosev kopija od negovata bugarska licna karta i pasosot.[DOUBLEPOST=1463166692][/DOUBLEPOST]
Три и пол месеци а...на база на што бараш пасош?

Na baza tatko bugarski drzavjanin.
 
Член од
28 мај 2014
Мислења
55
Поени од реакции
67
Преписката е прекратена Нјама данни за в'зходјашт б'лгарин.
So ftor bratuced i dokument od bkks od strumica ..od 2012 ... Retardirani se bugarite se mrdnaa ,
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom