Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
ми се допајѓа едно девојче учиме во исто школо. Како да започнам муабет со неа и да и дадам до знаење дека ми се допајѓа
Прашај ја дали е за Вмро или за Сдсм.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
311
Поени од реакции
464
Дали ја знае некој оваа од видеово и колку наплаќа?

едитирано од мод.
 
Последно уредено од модератор:

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
472
Поени од реакции
117
Две прашања:
1. Пред две години пробав со едно девојче но не бидна работа, сега пред некој ден повторно почнавме да контактираме па незнам дали паметно да стапам стапам во акција.
2. Минатиот викенд се сексав со бивша на еден пријател. Раскинати се околу 3-4 месеци, но сепак малку ме јаде совеста дали да му кажам или да не зборувам за тоа па да дознае подоцна од некој друг
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.110
Поени од реакции
11.140
@Sikimco
1.ne
2.ne
jas taka bi odigral.

ON:
dali ako bivsata pocnala vrska so nekoj 2klasi pod mene e dokaz deka sum bil idiot sprema nea?
 
Член од
13 февруари 2014
Мислења
233
Поени од реакции
110
@Sikimco
1. Да, излупај ја и напрај си го меракот
2. Немој
@Aleksandar91 немора да значи а и немора да значи дека дека ако дечкото е две класи под тебе во твоите очи дека така е. Секој за себе со своите можности.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.110
Поени од реакции
11.140
@Sikimco
1. Да, излупај ја и напрај си го меракот
2. Немој
@Aleksandar91 немора да значи а и немора да значи дека дека ако дечкото е две класи под тебе во твоите очи дека така е. Секој за себе со своите можности.
Ne e vo moite oci.Jas ne dadov nikakov komentar iskreno.Ne sum takoov tip da hejtam zatoa sto e so neze.buvkvalno SITE sto znaat za situacijava se razocarani od izborov na momakov :cuc:
 
Член од
23 декември 2015
Мислења
51
Поени од реакции
2
Pa vaka imam 18godini, u vrska bevme 2godini ama poslednite meseci ne se nogu pogoduvaamo. Lajkna slika jas na edno devojce, ona za lajko se naluti ne sme ispagale dva meseca retko koga ja vidam nejke da i se doblizuvam, telefonski ne se slusame samo na fb se dopisuvame radi reda, so da pravam??? :))
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.681
Поени од реакции
4.420
Две прашања:
1. Пред две години пробав со едно девојче но не бидна работа, сега пред некој ден повторно почнавме да контактираме па незнам дали паметно да стапам стапам во акција.
2. Минатиот викенд се сексав со бивша на еден пријател. Раскинати се околу 3-4 месеци, но сепак малку ме јаде совеста дали да му кажам или да не зборувам за тоа па да дознае подоцна од некој друг
2. Пријател не најдобар пријател. Така да нема што да му кажуваш освен ако не планираш нешто понатаму, а знаеш/мислиш дека он уште има надеж. Додуша чим на нејзе не и е проблем да се секса со пријател на бившиот јас не гледам баш некаква надеж дека ќе се смират они.
 
Последно уредено:

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
472
Поени од реакции
117
2. Пријател не најдобар пријател. Така да нема што да му кажуваш освен ако не планираш нешто понатаму, а знаеш/мислиш дека он уште има надеж. Додуша чим на нејзе не и е проблем да се секса со пријател на бившиот јас не гледам баш некаква надеж дека ќе се смират они.
Не ми е другар но бидејќи често се гледаме низ град затоа чувствував како вина на совест. Не планирам ништо сериозно: спред на околности, малку алкохол, џентламент за да ја носам дома и..... инаку не е такво девојчето да се ду*и кај ке најде. ( барема такво мислење имав )
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Не ми е другар но бидејќи често се гледаме низ град затоа чувствував како вина на совест. Не планирам ништо сериозно: спред на околности, малку алкохол, џентламент за да ја носам дома и..... инаку не е такво девојчето да се ду*и кај ке најде. ( барема такво мислење имав )
И ти ли брат го глеаше "Не сум ваква, стварно не знам што се случи" филмот? :pos::pos::pos:
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.681
Поени од реакции
4.420
Не ми е другар но бидејќи често се гледаме низ град затоа чувствував како вина на совест. Не планирам ништо сериозно: спред на околности, малку алкохол, џентламент за да ја носам дома и..... инаку не е такво девојчето да се ду*и кај ке најде. ( барема такво мислење имав )
Па и не е битно каква е она. Со оглед на околностите малку смешно ти е прашањево ако имаш време да се грижиш за луѓе што едвај ги познаваш свака ти част.
 
Член од
13 јуни 2015
Мислења
17
Поени од реакции
10
Дај помогнете ми што мислење имате...во невоља сум....запознав во град случајно девојка...лепотица значи...потоа почнавме да пишуваме и на фб...и на моб се ок значи....и ми се засвиѓа девојкава....значи девојкава неверојатна лепотица е ептен ја засакав...не само поради тоа туку стварно вреди и како личност...ептен е културна ..мн е образована значи с е ок но има проблем...девојкава е ромкаа...значи мислиманка е :/... кога ми кажа и тоа случајно открив дека е ромка...воопшто не се познава како таква...цел живот се дружела со наши,на фб нема ниту еден муслиман...другарките сите и се христијанки....и плус на се не ја почитува нејзината вера туку ми кажува дека била нерелигиозна...имала пред мене две кратки врски и тоа со наши христијани...значи пак нагласувам девојкава има голем стил...мн е образована со високо ниво на образование дури и оди на курс да се вработи за брзо во една голема компанија...ми кажува дека ме сака дека сака да се гледаме дека до сега за прв пат видела нешто во мене што треба да го види и да го има едно машко....споделете мислење што да правам...инаку само да кажам дека исто моментално имам и друга опција со друга девојка наша христијанка со која неможам да најдам ни два процента заеднички јазик за разлика со ромкава која е стварно срце големо....има разбирање почит значи се....хелп ми ! :/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom