Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 март 2013
Мислења
448
Поени од реакции
715
Пуштени се муви за такво нешто, јас верувам дека се точни информациите. Ке видиме,еве кај е 2ри.
После то ќе биди еве кај е 5ти па 11ти па 20ти и ќе дојди 5ти јуни...а после то 6ти...пак ке те прашам, јажето сами да си го носиме?
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
625
Поени од реакции
606
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.554
Поени од реакции
5.807
па СЈО не се занимава со тоа кој прислушкувал, туку сака од прислушкуваните разговори да измисли случаи....
Ако стварно мислиш дека разговорите не се вистинити па СЈО треба да “измислува“ случаи, јас и ти нема што да дебатираме. Ќе ме донесеш на твој терен и ќе ме тепаш со искуство.

Инаку, онака оф топик, тоа дека не се вистинити снимките веќе и кај вмровците не поминува. Сега се во друга фаза, ЦИА, МИ6, Заев сака федерација, украинско сценарио.....[DOUBLEPOST=1461879806][/DOUBLEPOST]
Неработен ден е.
24/7 ?
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
За да се обесиме другар
Зошто такво мислење?Злото бега со брзина на светлина. Ке истрпиме уште некој месец, па после тоа конечно ќе видеме сонце во Македонија и убави и модерни времина за живот, со нови политики.
 
Член од
13 март 2013
Мислења
448
Поени од реакции
715
Зошто такво мислење?Злото бега со брзина на светлина. Ке истрпиме уште некој месец, па после тоа конечно ќе видеме сонце во Македонија и убави и модерни времина за живот, со нови политики.
Кај бега? Јас само гледам дека се шири, и искрено немам надеж појќе. Глупакот фикус изваде листа шо му ја напишаја и надвор почнаа да се дешават Чикако од дваесетите работи. Абер нема да ја повлечи одлуката и поарно да не шириш лажен оптимизам. Секој ден протести и се понашат ко се да си е нормално. Шо од друга страна е разбирливо ако ја знаеш нивната алтернатива. Дојдена е работата или тие или ние. А тие се помоќни. Пак ќе ти кажам, на 6ти ќе си се разбудиме со 123 пратеници на вмро.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Кај бега? Јас само гледам дека се шири, и искрено немам надеж појќе. Глупакот фикус изваде листа шо му ја напишаја и надвор почнаа да се дешават Чикако од дваесетите работи. Абер нема да ја повлечи одлуката и поарно да не шириш лажен оптимизам. Секој ден протести и се понашат ко се да си е нормално. Шо од друга страна е разбирливо ако ја знаеш нивната алтернатива. Дојдена е работата или тие или ние. А тие се помоќни. Пак ќе ти кажам, на 6ти ќе си се разбудиме со 123 пратеници на вмро.
Одлуката за аболоција мора да се повлече за да се приближи датумот за избори.
Грујо може да организира прљави избори и секој ден ако сака. Се знае дека во вакви услови такви избори се невозможни и нема да се признаени, шо е уште поголем удар од колку нивно
одложување.
Со овие "избори" на 5ти, ако се оддржат, освен шо ќе биде малтретирање за своите симпатизери, друго нема да има никакво влијание. Шо уште помалце му оди во корист за правите избори.

Како и да е , ако потрае ова циркузијада, ќе мора да има техничка влада сакале или не фамилијата. Мое мислење е дека вистинските избори на ист ден ќе се оддржат со претседателските дали на редовните, или на предвремени незнам какви планови има фикусот во меѓувреме.
А дека ке заврши ова, ке заврши.Само нема да биде така лесно, ама кај издржавме до сега, ке издржиме уште малце до финалето.
 
Последно уредено:
Член од
21 ноември 2012
Мислења
1.174
Поени од реакции
744
Одлуката за аболоција мора да се повлече за да се приближи датумот за избори.
Грујо може да организира прљави избори и секој ден ако сака. Се знае дека во вакви услови такви избори се невозможни и нема да се признаени, шо е уште поголем удар од колку нивно
одложување.
Со овие "избори" на 5ти, ако се оддржат, освен шо ќе биде малтретирање за своите симпатизери, друго нема да има никакво влијание. Шо уште помалце му оди во корист за правите избори.

Како и да е , ако потрае ова циркузијада, ќе мора да има техничка влада сакале или не фамилијата. Мое мислење е дека вистинските избори на ист ден ќе се оддржат со претседателските дали на редовните, или на предвремени незнам какви планови има фикусот во меѓувреме.
А дека ке заврши ова, ке заврши.Само нема да биде така лесно, ама кај издржавме до сега, ке издржиме уште малце до финалето.
Финалето ќе биде после избори. Сите овие од СЈО заедно со црпнатиот и тие околу него во идризово. Толку :D
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Финалето ќе биде после избори. Сите овие од СЈО заедно со црпнатиот и тие околу него во идризово. Толку :D
ај за црпнатиот нема да коментирам... ама те молам објсдни ми зашто мислиш дека и овие од СЈО треба да одат у идризово?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom