Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.103
Поени од реакции
3.301
Уствари јас ќе ти одговорам,
сите гледаат и Зајко и Грујо да не одат на суд, а со тоа и во затвор, ама само Зајко сака да биде премиер без избори!
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Еве, во случајов со потпишувањето за избори шо е тука лажно? ако гледаме по устав и закони СЕ Е ТОЧНО ДО ЗБОР, а ако гледаме по вашите прекуноќни закони, тогаш е лага
Ништо не е точно, поим немаш ни од Устав, ни од закон. Те убиваат од лажење, и безобразно те користат без никаква компензација. Што само ги прави дно од луѓе, не си ти крив.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.103
Поени од реакции
3.301
На мене лично не ми пишаа, а мојот број го има за три лица:D
мајка ми кога пишувала три лица за да има некаков кар го дала само мојот број, кога ја прашав зошто ми вика па кога ќе се јават ќе ги откараш... (тука прекина):pos:
изгледа затоа не ми се јавуваат(n)
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.337
Поени од реакции
5.468
Зашто ова гомно не го искршија од ќутек на лице место?
Власта и опозицијата се сложуваат дека Македонија се наоѓа пред украинско сценарио. А реалноста е сосем друга, доаѓа човек од власта сред опозициона маса народ, удира бам бам едно женско, а потоа добива и аболиција.

Измешани се некои работи, Грујо во последно време се опишува као руски човек, а во реалност ја добива подршката на западните пиуни Дуи и Дпа.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.560
Поени од реакции
5.828
....мајка ми кога пишувала три лица за да има некаков кар го дала само мојот број, ...
Овие верушевски ти ги даде или чаушот ти ги изработи?
Еве другар ти од штаП ќе ти каже од кај ги пуштаат.
ПС. Не се чуствуваш понижено кога мајка ти мора да пишува гласачи по список ? Онака прашувам..
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.548
Поени од реакции
28.978
Бог да чува од вакви како тебе. Од кога е нормално граѓани да делат правда ?
Ако некој треба да ја санционира поради цртање графит на јавни места е полицијата а не некој си рандом куртон кој ни повеќе ни помалце туку дигнал рака на женско
Некако мислам дека ако беше машко во прашање немаше да се дигне толкава фама околу ова...
не ги измавав јас со бојци ниту сум планирал ниту ќе бојам,туку избегна прашање со поента да раскажуваш за водни бојци и темпери (y)
Тогаш не ја разбра поентата :)
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Се осеќам запоставено :( ...

Мене ниедна од нив ми нема стигнато. А се чини ги праќаат на јудиски амеби секојдневно. Сеа следниот сендвич ќе видат они.

 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.560
Поени од реакции
5.828
Се осеќам запоставено :( ...

Мене ниедна од нив ми нема стигнато. А се чини ги праќаат на јудиски амеби секојдневно. Сеа следниот сендвич ќе видат они.
[DOUBLEPOST=1460923384][/DOUBLEPOST]
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Ништо не е точно, поим немаш ни од Устав, ни од закон. Те убиваат од лажење, и безобразно те користат без никаква компензација. Што само ги прави дно од луѓе, не си ти крив.
Еве, те молам кажими во шо е грешно? стрикно одоворими. Помалце од 70, не повеќе од 90. од 15ти до 5ти има 51 ден, шо е грешното тука? Кога јасно и гласно е нагласено според став 1 и став 6. Побарај.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Еве, те молам кажими во шо е грешно? стрикно одоворими. Помалце од 70, не повеќе од 90. од 15ти до 5ти има 51 ден, шо е грешното тука?
:facepalm:


Член 63

Избори за пратеници во Собранието се одржуваат во последните 90 дена од мандатот на стариот пратенички состав или во рок од 60 дена од денот на распуштањето на Собранието.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.337
Поени од реакции
5.468
Ова не може да е точно, јас бас го прочитав Груевски, тој многу убедливо кажа дека нема да има заплашувања (за работно место, социјална помош итн) .. а пошто тој за себе вели дека е човек од збор, би требало да му се верува нели, овие слики што ги даваш се сечени, лепени и монтирани од соросоидите и странските служби.

Интервју на Груевски за Телеграф.мк

T: Имаше сериозни забелешки и околу одвојување на партијата од државата, а се бараа гаранции и за спречување на заплашување и притисок врз гласачите. Дали има консензус за овие прашања?

- Македонското општество, иако е млада демократија, веќе има традиција на слободни и фер избори каде граѓаните може слободно да ја изразат нивната волја и избор. Ова е истакнато и во релевантните извештаи на ОДИХР, ОБСЕ и Парламентарното собрание на Советот на Европа. Постојат и слабости и предизвици кои треба да се подобрат и ве уверувам дека во минатото имаме направено сè што е можно за да се справиме со нив. Би сакал да ја охрабрам Владата за организацијата на изборите да продолжи со овој процес.

Бидејќи суштинска вредност на демократијата е слободата на избор, би сакал да истакнам дека сите граѓани може да гласаат слободно, без никаков притисок или заплашување од страна на кој било кандидат или партија. Гласачите не треба да се плашат за своето вработување или своето работно место, ниту за социјална, или каква било друга услуга која ја обезбедува Владата како резултат на поддршката или неподдршката на која било политичка партија или кандидат. Тие мора да изберат слободно. Заради тоа ги повикувам и охрабрувам сите функционери на ВМРО-ДПМНЕ да не помислат на вршење притисок или заплашување на гласачите, а и ги охрабрувам да испратат писмени упатства до нивните институции во иста насока, правото на глас е слободно. Сакам да истакнам дека треба да постои нула толеранција за секој поединец кој ја злоупотребува позицијата.

Сакам да ве потсетам дека ВМРО ДПМНЕ го смени изборниот законик при што воведе големи казни за сите кои го злоупотребуваат гласачкото право или злоупотребуваат или прават притисок врз гласачите. ВМРО ДПМНЕ е сигурна во поддршката која ја има од граѓаните и она што го сакаме и бараме се слободни и фер избори. Граѓаните треба да изберат да гласаат и оние кои гласаат треба да направат избор врз основа на програми и кандидати. Веруваме во нашата програма и кандидати. Ги повикувам останатите политички лидери да се обврзат на истото и да испратат исти пораки до функционерите од нивните партии.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom