Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
W

wicked_1

Гостин
и ја тепаш полицијата со цел да предизвикаш реакција....
треба да се засрамиш стари, колку години имаш?

штета што народов што протестира е мирен со цвеќе менталитет, досеа требаше друг правец да заземат протестиве...
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Мајка ти,сестра ти или жена ти да ја удри некоја ваква битанга да видам како ќе реагираш... Очигледно вие не сте народ, стока... Народ е ова што не изреагира бурно...
мали не рипкај бе, не се пали, ако не ти чини оди таму на протест...
на девојката никој не и дава за право да шкрта со спреј исто како на човеков што применува насилство...
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.552
Поени од реакции
7.656
Овде се гледа како напаѓа ѓубрето провокаторско .


Има среќа што има прибрани луѓе и го спасија од линч.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
321
Поени од реакции
115
и не ви препорачувам да гледате емисии како јади бурек, миленко, мирка што кажала тоа ве прави ограничени мозоци
 
D

Darko_ufo

Гостин
мали не рипкај бе, не се пали, ако не ти чини оди таму на протест...
на девојката никој не и дава за право да шкрта со спреј исто како на човеков што применува насилство...
Од живо пред валда мали.

Ај сеа соберете со ГДОМ и нападнете жени по градов за тоа ве бива.
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Од живо пред валда мали.

Ај сеа соберете со ГДОМ и нападнете жени по градов за тоа ве бива.
па што дремеш на форумов ако си таму, ајде барај слобода

нема правда, нема мир :pos:
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.449
Поени од реакции
4.937
Во овие услови, нажалост не постои решение од страна на внатрешен фактор, имаш максимално поделен народ кој не знае веќе во што да верува и во кого да верува!

На тие што бараат навистина правда единствено решение им е да си фатат виза што е можно побрзо и да си одат од тука со се кучиња.

Од ова тешко да бидне држава некогаш, т.е може, ако решат од надвор да ги збришат тие што се влијателни и од едната и од другата гарнитура, али за тоа треба некој да плати и обезбеди луѓе кои ќе ја завршат валканата работа.

Во моментов покрај што сме на раб на „граѓанска војна“, жалното е што на ТВ не ви кажуваат дека се внесе оружје и планините се веќе накрцани со групи, нешто слично на 2001, хеликоптерите што ви летаат секојдневно над глава не летаат залудно. Специјалците не се прибрани дома прилично долго време, границата кон косово ти е со зголемено обезбедување веќе со месеци, но нажалост имам инфо дека веќе има влезено прилично (иако ги гледаат, не смеат да ги ликвидираат).
Она што најмногу ме плаши е дека ќе настане прилично голем хаос, за многу кратко време, секогаш кога двајца се караат, третиот добива, а во случајов ќе добијат шипците многу поголеми права од ова што го имаат.
Двапати читав, пак не ми личи на сарказам ова...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.121
Поени од реакции
15.068
треба да се засрамиш стари, колку години имаш?

штета што народов што протестира е мирен со цвеќе менталитет, досеа требаше друг правец да заземат протестиве...
Мали, пред 20 и кусур години на истиве места јас како жив штит сум запирал градски автобус кој сакаше да пројде низ демонстрантите, ама ни на крај памет не ми беше да го кршам, ни пак некој смееше да го крши со оправдување``демократија против режим``.

А за менталитетот и цвеќината гледавме дновиве, немора ништо да кажуваш....а и не сте баш многу ``цвеќе менталитетни`` према некој што лично не го познавате, а и пишува само мислење на далечина од најмалку 100 км од таму. Тоа се вика демократија и пол. По утрото ако се гледа денот...ќе имаме ``бомбона демократија``
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.670
Чекај, овој пробува да ја одбрани портата? :icon_lol:
Ептен галама за џабе... досега на видеата не може да се види убаво колку тоа страшно ја нападнал девојката.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.538
Поени од реакции
6.042
Тоа може да го кажеш за ордиве зомбиња што демолираат државни градби и сопствености, и што пробуваат да рушат институции, не за мене. Чудно што ти дремеш на форум, место фино лепо и ти да земеш секира и иди шири европска демократија на улица.



Од умерен критичар на власта станав симпатизер и сето тоа благодарение на прекрасните политики последниве пар години водени од опозициските партии на чело со СДС. И нит сум прв нит последен што фатил 180 степени пресврт во став и гледишта. Па ти види сега кој треба да се смени или претрпи внатрепни реформи и чистка на гарнитура. Али ај, да се вратиме на ВМРО - Освен Грујо, другиве позациментирани имаат судбини, Иванов со последната одлука веројатно ја уништи шансата да биде избран повторно. Но набројаните не беа причината за моја подршка. Ако сметаш дека политиката драстично ќе се смени ако спомнатите се тргнат од сцената, тогаш не го познаваш доволно ВМРО.
и друго има, да не беше Сорос сега ќе си имавме вселенска програма.
мора копирајт да направиш на пишувањава или да ги собереш во една книга хахахах како тоа поради политиките на опозицијата си станал симпатизер на власта? Пред ова пишуваше дека фамилијарно сте биле во Вмро а сега опозицијата била причина за симпатизирање на владата хахах легенда ама тоа е секаде треба да се плаќаат рати, кирии сметки храна а цела фамилија зависи од власта утре тоа може да престане не можам да замислам каква паника ве држи само не се грижи и да дојде на власт Сдсм ќе мора да ги остави на работа никој нема да има храброст да направи промени клиентелизмот и негативната селекција ќе останат, после колнете се во фантазиите за кредити од Кина, Русија, Узбекистан и Северна Кореја.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Чекај, овој пробува да ја одбрани портата? :icon_lol:
Ептен галама за џабе... досега на видеата не може да се види убаво колку тоа страшно ја нападнал девојката.
Убаво се гледа дека ја удри два пати имаш две видеа поназад види едно од а1он подолго.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.967
Поени од реакции
35.917
Двапати читав, пак не ми личи на сарказам ова...
Нажалост на вакви теми сум прилично озбилен, нема сарказам на теми каде што се во прашање човечки животи!
 
S

silmarillion

Гостин
Лаат шо да праат. Незнаат како некогаш ќе ги правдаат хациендите во Зелениково : )
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom