Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Океј, КОЛКУ треба да бидеш ретардиран за да пишеш Мењам еден Хорхе за 10000 мигранти?
КОЛКУ?
Пичка ви матер курви глупи да ве силуваат 10.000 пути тие 10.000 мигранти племето да ви го ебам курветинско.
Ебате народот аутистичен.
 
T

templar55

Гостин

Колкав морон од 1 до 10 треба да бидеш за да застанеш пред апарат,
да ти дадат лист А3 формат у рака,
со дебилни, неинвентивни фрази направени на фотокопир,
и да раскажуваш наоколу дека си револуционер:rolleyes:
Ваљда мега морон? Погледно го оној/онаа од лево. Што е бре тоа луѓе? Машко? Женско?
Ја стварно не знам за вас ама ја овие "револуционерите" буквално можам да ги намирисам од километар. Увек се некоја ваква клошарана која за Даб од 2 литри оди да протестира. Утре да му дадеш пакет пиво и против мајка им ке протестираат затоа што ги родила. Мада тој протест би бил доста оправдан.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Океј, КОЛКУ треба да бидеш ретардиран за да пишеш Мењам еден Хорхе за 10000 мигранти?
КОЛКУ?
Пичка ви матер курви глупи да ве силуваат 10.000 пути тие 10.000 мигранти племето да ви го ебам курветинско.
Ебате народот аутистичен.
Они мењале 1 ваков

за 10000 вакви:
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

"Ти му викаш крадат, тој ти вика барем патишта прат,на ваквите да му речиш жена ти се ебава ќе ти речи ама не знајш какви полнети пиперки прај"
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.962
Поени од реакции
15.980
Циклусот на политичко самоволие и злоупотреби растеше и растеше и дојдовме до точка на државна бесправност која е преочигледна за здравиот разум да може да ја толерира. Секоја Влада имаше свој удел не само во соучеството туку во натамошното усовршување на непробивноста на системот на самоволие. Ниедно општество не е совршено и сигурно не може да се расчисти со сите политички криминали и предавства, но без сомневање одиме кон моментот на прочистување и ќе видиме која длабочина на расплеткување и расчистување ќе се случи.
некаде читав, демек Хорхе го донел законот бидејќи СЈО почнало да притиска врз началникот, имало околу 100-на барања за проверки на фирми, па до замрзнувања на пари... нека го прават тоа, но зошто паралелно не ја контролираат и позадината на зајко, Трајче и Вице, а да не зборувам за газдата на МПТ/Оилко (Телма) кого мува не го лазе
Еве еден најнов карактеристичен детал, ама никој не го коментира, како да не се случил...

Се сруши објект, нема информации за загинати работници. Објект кој го гради Пелагонија Струмица кај што сопственички удел имаат Трајче Заев, братучедот на Зоран Заев и неговиот брат Вице
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
625
Поени од реакции
606
некаде читав, демек Хорхе го донел законот бидејќи СЈО почнало да притиска врз началникот, имало околу 100-на барања за проверки на фирми, па до замрзнувања на пари... нека го прават тоа, но зошто паралелно не ја контролираат и позадината на зајко, Трајче и Вице, а да не зборувам за газдата на МПТ/Оилко (Телма) кого мува не го лазе
Еве еден најнов карактеристичен детал, ама никој не го коментира, како да не се случил...

Се сруши објект, нема информации за загинати работници. Објект кој го гради Пелагонија Струмица кај што сопственички удел имаат Трајче Заев, братучедот на Зоран Заев и неговиот брат Вице
Ич кур не ме боли за срушената зграда на Трајче и Вице Заев, ниту едниот, ниту другиот не помилуваа 50 криминалци и опљачкаа 5 милијарди.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.414
Поени од реакции
6.036
Да пробам и јас ко некои дотични членови шо коментираат на темава и на минатите теми кога имаше протести. НЕМАШЕ ДА ГЛАСАМ ЗА НИКОГО АМА ОД КОГА ВИДОВ ДЕКА ГИ ГАЗАТ ТИЕ ЦВЕЌИЊАТА ВО ВИДЕОТО,СЕА ЌЕ ГЛАСАМ ЗА ВМРО.СРАМОТА НЕКОЈ ГИ САДЕЛ ТИЕ ЦВЕЌИЊА,ВЛОЖИЛ ТРУД...ОВИЕ СЛЕПЦИВЕ НЕЗНААТ КАЈ ОДАТ.
 
Член од
14 април 2008
Мислења
1.257
Поени од реакции
914
некаде читав, демек Хорхе го донел законот бидејќи СЈО почнало да притиска врз началникот, имало околу 100-на барања за проверки на фирми, па до замрзнувања на пари... нека го прават тоа, но зошто паралелно не ја контролираат и позадината на зајко, Трајче и Вице, а да не зборувам за газдата на МПТ/Оилко (Телма) кого мува не го лазе
Еве еден најнов карактеристичен детал, ама никој не го коментира, како да не се случил...

Се сруши објект, нема информации за загинати работници. Објект кој го гради Пелагонија Струмица кај што сопственички удел имаат Трајче Заев, братучедот на Зоран Заев и неговиот брат Вице
Погоре во темава и јас пишав дека тоа е пропуст на СЈО да покажи дека е партиски независна и урамнотежена во истрагите. Ако ДПМНЕ со своите постапки ја губи веродостојноста, не значи дека СДС во целост ја добива. Од тие причини врз основа на оправданата критика на другиот и двете страни ќе имаат доволно голема маса. Така што и да се случи нема да биде пресечено како со нож и ќе имаме уште трзавици. Ама верувам дека како што ќе се одвиваат и искрснуваат нештата ќе се разбиструваат, како што ова тупава постапка со аболицијава донесена од очај искрсна и му помогна на народот да сфати дека некој овде раскрстил со здравиот разум.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
321
Поени од реакции
115
Да пробам и јас ко некои дотични членови шо коментираат на темава и на минатите теми кога имаше протести. НЕМАШЕ ДА ГЛАСАМ ЗА НИКОГО АМА ОД КОГА ВИДОВ ДЕКА ГИ ГАЗАТ ТИЕ ЦВЕЌИЊАТА ВО ВИДЕОТО,СЕА ЌЕ ГЛАСАМ ЗА ВМРО.СРАМОТА НЕКОЈ ГИ САДЕЛ ТИЕ ЦВЕЌИЊА,ВЛОЖИЛ ТРУД...ОВИЕ СЛЕПЦИВЕ НЕЗНААТ КАЈ ОДАТ.
цвет ке споредиш со друг вид на растение пример со коприва, лале, трендафил...
 
T

templar55

Гостин
Да пробам и јас ко некои дотични членови шо коментираат на темава и на минатите теми кога имаше протести. НЕМАШЕ ДА ГЛАСАМ ЗА НИКОГО АМА ОД КОГА ВИДОВ ДЕКА ГИ ГАЗАТ ТИЕ ЦВЕЌИЊАТА ВО ВИДЕОТО,СЕА ЌЕ ГЛАСАМ ЗА ВМРО.СРАМОТА НЕКОЈ ГИ САДЕЛ ТИЕ ЦВЕЌИЊА,ВЛОЖИЛ ТРУД...ОВИЕ СЛЕПЦИВЕ НЕЗНААТ КАЈ ОДАТ.
Види, знам дека на мене ми јадеш гомна ама еве ке ти објаснам едноставно. Значи мене лично ме боли кога полицаец ке го даде животот за нас.
Ај ке ве разберам дека сте стока и немате почит спрема тоа, ама да се ситиш на некој кој што живот дал за тебе, стварно не знам. Кажи ми, имате ли воопшто дно штом се ситите на туѓа смрт и не на било која туку на свој човек. Мислам, после ова стварно ги замислувам соросоидиве како некој им умира дома а они идат у друга соба и се газат од смеење. До тука дојдовте.
Искрено ја пре би избрал лопов отколку психопат што се сити на туѓа смрт. И би го избирал секој ден и не би се каел за тоа.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
321
Поени од реакции
115
Види, знам дека на мене ми јадеш гомна ама еве ке ти објаснам едноставно. Значи мене лично ме боли кога полицаец ке го даде животот за нас.
Ај ке ве разберам дека сте стока и немате почит спрема тоа, ама да се ситиш на некој кој што живот дал за тебе, стварно не знам. Кажи ми, имате ли воопшто дно штом се ситите на туѓа смрт и не на било која туку на свој човек. Мислам, после ова стварно ги замислувам соросоидиве како некој им умира дома а они идат у друга соба и се газат од смеење. До тука дојдовте.
Искрено ја пре би избрал лопов отколку психопат што се сити на туѓа смрт. И би го избирал секој ден и не би се каел за тоа.
не можеш да се водиш од тоа што изел го*на некој и крај за инает на оваа бе ке гласам за вмро бе кој му е крив на заев дека таа го подржува него, за вмро бе ке гласам и крај, кој и да прашаш од тие што протестираат дали се согласуваат со курв*та што рекла сигурно ке ти кажат да и ние истото го мислиме да
 
T

templar55

Гостин
не можеш да се водиш од тоа што изел го*на некој и крај за инает на оваа бе ке гласам за вмро бе кој му е крив на заев дека таа го подржува него, за вмро бе ке гласам и крај, кој и да прашаш од тие што протестираат дали се согласуваат со курв*та што рекла сигурно ке ти кажат да и ние истото го мислиме
Хммм, па нивниот лидер повикува на украинско сценарио. Он повикува на линч на полицајци. У Украина ја мислам дека буквално ги линчуваа полицајците додека не почнаа овие со снајпери да ги косат (според мене оправдано).
Он тоа го сака, без избори директно со кран да го инсталираат у фотеља. Епа за тоа ке мора малку жртви да даде...не дека нешто ке вредат.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
321
Поени од реакции
115
Хммм, па нивниот лидер повикува на украинско сценарио. Он повикува на линч на полицајци. У Украина ја мислам дека буквално ги линчуваа полицајците додека не почнаа овие со снајпери да ги косат (според мене оправдано).
Он тоа го сака, без избори директно со кран да го инсталираат у фотеља. Епа за тоа ке мора малку жртви да даде...не дека нешто ке вредат.
абе браат не го оправдувам заев само на Македонија и е време за промени

и никогаш нема да гласам за една партија цел живот верувај во секоја промена има многу позитивни работи
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom