Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 декември 2014
Мислења
422
Поени од реакции
337
Ajde da kazeme deka nekako ke se izturkat izbori (ovde se e mozno) SDSM pak nema da gi priznavat. A da odis na Izbori bez opozija e bez logika neli?
Nego razgledajte go primerot od Argentina od 70ite koga Armijata ja vodese drzavata toa mozda i nas ni treba. 1.) Kompletna reorganizacija so sudenje za site Politicari od bukvalno site partii i konfiskuvanje na celiot imot na site clenovi od SDSM i VMRO i preku toa da se napolni budgetot. 2.) Da se Ukinat i SDS i VMRO i so toa ednas za sekogas da se stavi kraj na megjumakedonskite vojni. 3.) Formiranje na novi Partii pod uslov Zakonski da se dozvoluvat samo gragjanski partii a ne etnicki kako sto gi imame sega. Ova e spored mene edinstven nacin ednas za sekogas da se sredi ova drzava. Ali znam i jas deka nema ova nikogas da se ostvari za zal.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Не , овие шо одат на контра протест не се за жалење
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Абе и едниве и другиве се смешни со протестиве....страв треба да не фаќа од молчењето на албанците.

Најинтересно ми е кога ве читам како се препукувате и објаснувате, правдате и навредувате...успејаа од "интелектуалци" сите да ве стават во истата машина на "револуциja". :pos:

Секоја чест за колку брзо време ви го испраа мозокот и на едните и на другите. (y)
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Уште и Разиел анализира придобивки , алооо во кој свет живееш , за ДПМНЕ се е доцна , Македонија стана главна вест на сите светски медиуми кој се потсмеваат за тоа како овој ретардиран режим ја сфаќа и ја третира правната држава и функционирањето на правото.
Ја нешто сосем трето ќе ти кажам, со претпоставка дека не си од оние на кои им ветиле сендвич ако дојдат на власт и си само револтиран шизик.
Бегај шо подалеку од менталитетот на толпата. Не дозволувај да те закачи таа еуфорија, тие хаштази, мотивациски говори на платени куртончиња, чао бела песнички и че гевара филмови. Тргни се понастрана од фразите на платените подбуцнувачи и пробај да изградиш смирено свој информиран став и целосен впечаток. Вака изгледаш како надрљано, неинформирано, смотано комуњарче од видот "cannon fodder", а знам дека не си. Додуша, не знам, оставам резерва. :D
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Иначе тони шанац протестира за испушено работно место да не изгуби а овие со него шо ги организира кој незнај зошто ,кој од шо не е јаден
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.552
Поени од реакции
7.656
Ја нешто сосем трето ќе ти кажам, со претпоставка дека не си од оние на кои им ветиле сендвич ако дојдат на власт и си само револтиран шизик.
Бегај шо подалеку од менталитетот на толпата. Не дозволувај да те закачи таа еуфорија, тие хаштази, мотивациски говори на платени куртончиња, чао бела песнички и че гевара филмови. Тргни се понастрана од фразите на платените подбуцнувачи и пробај да изградиш смирено свој информиран став и целосен впечаток. Вака изгледаш како надрљано, неинформирано, смотано комуњарче од видот "cannon fodder", а знам дека не си. Додуша, не знам, оставам резерва. :D
Што убави квалификации , рамнодушен и летаргичен не сум . :D

Од конкретна реплика за правните аспекти кои ги понудив , ти најде да ме оквалификуваш дека сум формирал став од платени подбуцнувачи итн .

А секој што својот став го промовира во некаква средина и мери што подалеку од две екстреми се самограничува себе си , бидејќи својот став всушност го обременуваш со дозирање на "неутралност".

Искрено не би кажал подетално како ми личиш , но едно е сигурно , правно и политички неинформирано ми личиш . Се надевам дека тоа не е израз на неедуцираност . :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
што ти е чудно незнам, па имаат отворена подршка од ЛГби ти и остала багра:vozbud:
Боки не е припадник на ЛГБТ. Го познавам лично преку другарка. Само голем атеншн сикер е и со што му се докажува поентата дека Македонецот за јадење гомна е прв :)
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
625
Поени од реакции
606

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
што ти е чудно незнам, па имаат отворена подршка од ЛГби ти и остала багра:vozbud:
Не е битно таму дали има курви , педерлана , наркомани стари млади грди или било какви , знаеш шо е најбитно ? шо сите тие шо излегле не се на сила и под закана влечени , таму се за то шо му е преку кур од ова шо се случува , тука завршува муабетот
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Чим Боки искочил на протест јасно е до кај е стигната работата.
https://www.youtube.com/watch?v=NQTwsJ_m7dk
Одлично. Боки би бил многу корисен во протести, посебно во првите борбени редови како би истанкал многу удари од пендреци кои инаку би биле распределени на повеќе луѓе.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Од конкретна реплика за правните аспекти кои ги понудив , ти најде да ме оквалификуваш дека сум формирал став од платени подбуцнувачи итн .
Кои бе црни правни аспекти. :D
Аболицијата е НЕУСТАВНА бидејќи се повикува на непостоечки член кој е укинат во 2009 година .

Каде е предвидено дека секој писмено треба да бара отповикување на одлука кога таа правно НЕ Е МОЖНА .
Oва го напиша, не го наведе членот и не објасни ништо, дали е укинат, дали е повторно на сила со одлука на Уставен...ништо. Во цел твој маестрален критички демант имаш капс лок и нешто што си го наслушнал, во два реда, а останатото ти е "gotovi se, pagjaat, ua vlada, protestiram"

А секој што својот став го промовира во некаква средина и мери што подалеку од две екстреми се самограничува себе си , бидејќи својот став всушност го обременуваш со дозирање на "неутралност".
За правно знам дека сум неедуциран, за другово мислам дека малку утињаш кога зборуваш за самоограничување. Онака, дефиниционо. Ти значи не се ограничуваш кога целосно го отфрлаш и забораваш да го спомнеш тоа дека Заев е аболициран ситен криминалец, што лажеше за Смилковско, лажеше за Диво Насеље, лажеше за Младенов, се утепа од објавување интимни, небитни разговори на луѓе, планина од глупости меѓу четири или пет вистински компромитирачки снимки. Цела една пирамида од гнасотии забораваш да ја наведеш во постовиве, затоа што не си обременет од тие работи и не се самоограничуваш. :D
Ја па будала мислев дека став се гради пред да се дефинира определба, оно обратно било. Прво се определуваш за кој навиваш, па после од нивните аргументи формираш став, a другиве ги отфрлаш оти те кочат и те ограничуваат. Добро, за памет нека ми е. :(
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom