Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
S

silmarillion

Гостин
АПСОЛУТНО. Нема врска ова со партија. Истото го мислам и за навивачки групи кога „се силат“ па кршат автомобили, за дечишта кои пишуваат т.н. „графити“ (нека си цртаат дома на ѕидовите), итн, итн... Многу ме нервираат луѓе кои уништуваат туѓа и(ли) јавна сопственост.
Ок направив принт скрин. Кога ќе имам време ќе побарам на форумов и твоја осуда на кршењето на Општина Центар, сигурен сум дека си го осудил тоа кршење на јавен имот.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Па ако јас го бранам него иако има бајаги индиции кои самиот јас сум ги видел дека испокрал све живо тогаш и јас сум испокрал со него заедно, чим го бранам...
Не бе... и ти викаш „држ’те го крадецот“. Ама тој и тебе те посочи како рамноправен соучесник. Одма бесилката за двајцата. Не смее да се поддржуваат кратци, ниту да се чека... „куршум у чело и збогом мајко“ (Селим Селими).
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.734
Поени од реакции
12.165
Податоците од Freedom House посебно од 2010 наваму, во однос на 2004, секоја година се полоши и во постојан пад кон дното, сега сме скоро најдолу, 2 нули, ознака за веце. Молиме за помош и кредити, за проекти, квоти и безвизен режим, а се понашаме ко Лесото, Туркменистан или Брегот на Слонова Коска.
Додека некој игра чочек на државна сметка...

На хрватски портал за Македонија
Kako je uspravnica Grabar Kitarović zapela u balkanskom glibu
.... Možda bi to i prošlo lišo da makedonski domaćin, predsjednik Gjorge Ivanov, pola sata prije ugošćivanja hrvatskih i slovenskih kolega nije objavio odluku kakvu bismo inače prenijeli kao bizarnu vijest iz, recimo, Bjelorusije ili Turkmenistana. Čovjek je općim ukazom o pomilovanju unaprijed oslobodio osobe optužene za teška kaznena djela izborne prijevare i korupcije, dokumentirana i svjetskoj javnosti poznata kroz audiozapise koje je opozicija mjesecima objavljivala, a čiji je sadržaj doveo do teške političke krize u toj zemlji.
Ovaj doktor pravnih znanosti (!?) takvu je odluku donio ni dva tjedna nakon što mu je legitimitet za nju opakom pravosudnom vratolomijom omogućio Ustavni sud, netom nakon podizanja prvih optužnica Specijalnog javnog tužiteljstva, formiranog u sklopu pokušaja međunarodne zajednice da rasplete krizu.

Штајнмајер го критикува Иванов

Kommentar · MAZEDONIEN: Vom Papiertiger zum Affen
или во превод
Македонија од хартиен тигар до мајмун
„Зидвест пресе“: Со Македонија владее криминална банда, но ЕУ за тоа не зборува отворено
 
Последно уредено:
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Ок направив принт скрин. Кога ќе имам време ќе побарам на форумов и твоја осуда на кршењето на Општина Центар, сигурен сум дека си го осудил тоа кршење на јавен имот.
Еве сега го осудувам. Тогаш можеби не сум ни бил член на форумов.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.449
Поени од реакции
4.937
Не бе... и ти викаш „држ’те го крадецот“. Ама тој и тебе те посочи како рамноправен соучесник. Одма бесилката за двајцата. Не смее да се поддржуваат кратци, ниту да се чека... „куршум у чело и збогом мајко“ (Селим Селими).
Директорот прво мора да падне, тој ја води фирмата кон пропаст...
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
И мене ме нервираат луѓе кои ја убија правноста и законот во сопствената држава. јбг
Немој така, Заев ќе те избрка од партија штом вака се изјаснуваш за него. (Покрај за другите).
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.411
Поени од реакции
36.343
Она кога американската амбасада збори за твојот валкан веш.

slika.jpg
CgAZoA2W8AEgmmW.jpg
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Директорот прво мора да падне, тој ја води фирмата кон пропаст...
Ако де... прво тој. Па веднаш ти. Ме чуди зошто сакаш само ти да се извлечеш од криминал што двајцата сте го правеле? (Правиме симулација, нели)?
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Немој така, Заев ќе те избрка од партија штом вака се изјаснуваш за него. (Покрај за другите).
Секој криминалец мора да одговара, мора на суд да докаже дека е невин,ако сака да не се етикира како криминалец. Без разлика од
која политичка партија е.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.552
Поени од реакции
7.656
Премногу меки се овие од ЕУ и САД, треба да почнат со црна листа па режимот да не може повеќе да стапне во земјите на ЕУ исто и во САД. А не бркатата да си шета по Европа , да постира слики колку животот бил прекрасен?!
Дополнето да им ги блокира сите сметки и имот кој го поседуваат во ЕУ и САД .
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.449
Поени од реакции
4.937
Ако де... прво тој. Па веднаш ти. Ме чуди зошто сакаш само ти да се извлечеш од криминал што двајцата сте го правеле? (Правиме симулација, нели)?
Се разбираме, секако дека и јас треба да се казнувам, ама прво мора тој што контролира све во фирмата, затоа што нема да го менува текот ако јас се затворам, нема да се запре корупцијата....

Треба од нула да почнеме, ама со сите криминалци зад решетки...
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Она кога американската амбасада збори за твојот валкан веш.

Прегледај го приврзокот 143570
Прегледај го приврзокот 143569
Овие шо ги измачуваат со години,малтретираат,уценуват,притискаат,закануваат, тие ке му ја запечатат судбина тогаш кога ке е најпотребно. Присуствуваат на такви собири дека се под огромен притисок за работното место. Свесни се, само го чекаат вистинскиот момент кога ке кажат ДОСТА Е!
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
321
Поени од реакции
115
"Вељаноски ги распиша изборите за 5 јуни"
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom