Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Со дрво да разговарав побрзо ке сватеше од тебе. Ти разбираш дека никој не сака војна? единствено шо сакаме е криминалците да одговараат затоа се и овие протести? Се страмам шо живеам со нелуѓе како тебе кој бранат криминалци под мотото "одбрана".

Поради такви како тебе, дојде време човек да се страми да каже дека потекнува од Македонија. ЗАСТРАМИСЕ
тоа на избори младо момче ќе го добиеш, не е ова палестина па вие да шетате низ градот да кршите, не е лична твоја сопственост и никој не е должен да трпи такво безредие, не очекувај дека неутрален ќе појде со вас да шетате и кршите по градот.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.449
Поени од реакции
4.937
Ама ти наместо да се приближеш до шофер, свесно се оддалечуваш немој вака ебаго :D
И не гласаше за неподршка за СЈО... приметува он брод што тоне...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Ама ти наместо да се приближеш до шофер, свесно се оддалечуваш немој вака ебаго :D
Мафе, јас го упаќам да комуницира со Зоки, и овој да го маѓепса. Да добиете гласач плус. Како е тоа проблем? Ти се фер сакаш, мора малце и да подметнуваме за каузата.[DOUBLEPOST=1460707767][/DOUBLEPOST]
И не гласаше за неподршка за СЈО... приметува он брод што тоне...
Кај се гласа за поддршка на СЈО?
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Денеска очекувам и се надевам полицијата да ги спушти штитовите и да се придружи на протест. Доста беше бранење интересите на криминалците.
Напротив, јас очекувам навреме да реагира и да не дозволи дивеење, да не дејствува откако хулигани веќе ќе направат штети. И тоа жестоко да ги помодри од ќотек оние кои сакаат да дивеат. Не мирните протестанти, само дивјаците.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.449
Поени од реакции
4.937
Не можеш ли да разбереш што сум напишал? Ако ти е високо нивото, да ти објаснам со попрости зборови. Што има врска дали отишле кај Иванов? Демек, државното може да се уништува?
Нели ти ми рече ако ми дојде некој дома дали ќе дозволам полицијата да ме чува, затоа мислев дека протестирачите дома му отишле...

Ваква е паралелата поточна...
Сите ние работиме во една фирма која ни е заедничка и сите си имаме акции, избиравме директор и тој испокраде све и фирмата ќе банкротира, а некои го бранат директорот... Ти кај се гледаш себеси?[DOUBLEPOST=1460708005][/DOUBLEPOST]
Кај се гласа за поддршка на СЈО?
http://forum.kajgana.com/threads/Дали-го-подржувате-Специјалното-Јавно-Обвинителство.81068/
 
S

silmarillion

Гостин
Напротив, јас очекувам навреме да реагира и да не дозволи дивеење, да не дејствува откако хулигани веќе ќе направат штети. И тоа жестоко да ги помодри од ќотек оние кои сакаат да дивеат. Не мирните протестанти, само дивјаците.
Теоретски гледано, сакам да го напишеш истиов пост ако СДС го смени името ако некогаш дојде на власт и се собере народ да ја крши зградата на владата на Илинденска.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Нели ти ми рече ако ми дојде некој дома дали ќе дозволам полицијата да ме чува, затоа мислев дека протестирачите дома му отишле...

Ваква е паралелата поточна...
Сите ние работиме во една фирма која ни е заедничка и сите си имаме акции, избиравме директор и тој испокраде све и фирмата ќе банкротира, а некои го бранат директорот... Ти кај се гледаш себеси?[DOUBLEPOST=1460708005][/DOUBLEPOST]
http://forum.kajgana.com/threads/Дали-го-подржувате-Специјалното-Јавно-Обвинителство.81068/
... и директорот вели дека заедно со тебе сте испокрале.. пола-пола. И? Што ќе правиме со тебе? Ќе те линчуваме ли? Јас двајцата би ве фрлил од облакодерите во Лисиче... па ако преживеете, ќе ве прогласиме за невини и ќе ви се надополни сета морална и материјална штета. Ете, така јас мислам, чесно и рамноправно.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
И не гласаше за неподршка за СЈО... приметува он брод што тоне...
Не е само тој.Има доста такви,на кој јасни му се многу работи,само мора до крај да ги извршуваат партиските наредби.А свесни се да знаеш.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Теоретски гледано, сакам да го напишеш истиов пост ако СДС го смени името ако некогаш дојде на власт и се собере народ да ја крши зградата на владата на Илинденска.
АПСОЛУТНО. Нема врска ова со партија. Истото го мислам и за навивачки групи кога „се силат“ па кршат автомобили, за дечишта кои пишуваат т.н. „графити“ (нека си цртаат дома на ѕидовите), итн, итн... Многу ме нервираат луѓе кои уништуваат туѓа и(ли) јавна сопственост.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.449
Поени од реакции
4.937
... и директорот вели дека заедно со тебе сте испокрале.. пола-пола. И? Што ќе правиме со тебе? Ќе те линчуваме ли? Јас двајцата би ве фрлил од облакодерите во Лисиче... па ако преживеете, ќе ве прогласиме за невини и ќе ви се надополни сета морална и материјална штета. Ете, така јас мислам, чесно и рамноправно.
Па ако јас го бранам него иако има бајаги индиции кои самиот јас сум ги видел дека испокрал све живо тогаш и јас сум испокрал со него заедно, чим го бранам...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom