Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
M

macgowan

Гостин
Ах двојче двојче...
Не ми е јасно една работа, дали ќе има контрапротести во Битола за двојче? Пошто ги собираат сега за во Шкуп, дали ќе има некој пред општина, контра?
Кој ќе ги брани после полицајците од јајцата? Пошто имам другари полицајци, ако нема контраконтра, да одам и да се клам ин медиас рес.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.411
Поени од реакции
36.343
Уствари, Катица сега само што објасни дека сите процеси ќе се водат пред суд, само без можност ако обвинетите да се прогласат за виновни, да завршат во затвор. :vozbud:

Си ебало мајката, ова е полудо отколку што во најлуди соништа можев да замислам. Ете начин да се исперат и од аболицијата... Идиотиве од СДСМ уште слават. :D
Како тоа ќе се исперат од аболицијата? Со тоа што ќе се влечат по судови и ќе имаат пресуди каде што се прогласени за виновни?
Тогаш ќе бидат криминалци со тапија.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Ах двојче двојче...
Не ми е јасно една работа, дали ќе има контрапротести во Битола за двојче? Пошто ги собираат сега за во Шкуп, дали ќе има некој пред општина, контра?
Кој ќе ги брани после полицајците од јајцата? Пошто имам другари полицајци, ако нема контраконтра, да одам и да се клам ин медиас рес.
За Двојче на протести во Битола не би излегла ни неговата фамилија. Единствено ако не донесат автобуси од други градови.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
А што всушност се менува? Секако ниту еден Сфаровски суд немаше да осуди никого. Се останува потполно исто, битно е да се влечкаат по судови Грујо и компанија. Да се бламираат, да се сведат на ниво на арамии, ниво на кое реално припаѓаат. Вака само ќе изгледа полошо за нив, ем ќе бидат обвинети, ем аболирани, како селски арамии на кој во помош им притекнал кметот.

И не ти е индикативно што амбасадорите се кај Катица, не кај Грујо?
Па менува се. Со аболицијава, за две години слободно може да се збори дека Груевски е криминалец кој украл плац на Водно. И до вчера, немаше начин да се докаже дали тоа е, или не е така. Не ни може да се води процес дека е аболиран.

Денес, Катица излегува со генијално толкување, и вика јас ќе ги водам истите случаи, ќе барам одземање на имот. Што значи, за година дена од сега ќе имаме пресуди од сваровски судството, овојпат по иницијатива на Катица, или на Зврлевски кој ќе ги преземе предметите, ако ја укинат Катица. И со судска пресуда ќе биде одредено дали направиле криминал или не. Плус и судењата се од друга природа, без помпи, притвори и задолжителни присуства.
 
S

silmarillion

Гостин
За Двојче на протести во Битола не би излегла ни неговата фамилија. Единствено ако не донесат автобуси од други градови.
Мисли си, ко ќе рипне цел РЕК во одбрана на своите работни места ќе се чудиме.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Па менува се. Со аболицијава, за две години слободно може да се збори дека Груевски е криминалец кој украл плац на Водно. И до вчера, немаше начин да се докаже дали тоа е, или не е така. Не ни може да се води процес дека е аболиран.

Денес, Катица излегува со генијално толкување, и вика јас ќе ги водам истите случаи, ќе барам одземање на имот. Што значи, за година дена од сега ќе имаме пресуди од сваровски судството, овојпат по иницијатива на Катица, или на Зврлевски кој ќе ги преземе предметите, ако ја укинат Катица. И со судска пресуда ќе биде одредено дали направиле криминал или не. Плус и судењата се од друга природа, без помпи, покани и задолжителни присуства.
За две години отсега ништо од ова нема да биде важно. Многу побргу ќе завршат работите. И зошто нема покани и задолжителни присуства?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Зврлевски кој ќе ги преземе предметите, ако ја укинат Катица. И со судска пресуда ќе биде одредено дали направиле криминал или не. Плус и судењата се од друга природа, без помпи, притвори и задолжителни присуства.
А Зврле не знаеше за некакви плацеви?
Сега слушна?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Мисли си, ко ќе рипне цел РЕК во одбрана на своите работни места ќе се чудиме.
Не е така. Вие што не сте од Битола не разбирате колку е Двојче непопуларен и одбивен лик. Тоа што победуваше на избори беше затоа што се гласа за партија, не за лик. Јас познавам еден куп битолчани кои се офајдиле од ДПМНЕ, 5% од нив нема да излезат да го бранат гадот.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
За две години отсега ништо од ова нема да биде важно. Многу побргу ќе завршат работите. И зошто нема покани и задолжителни присуства?
Затоа што не е кривична постапка. Само адвокати ќе ја бркаат работата.
 
Член од
19 мај 2014
Мислења
140
Поени од реакции
59
Најново: Акциите на Алкалоид со раст од 100%, владата најавува интервентен увоз на диазепам, лексилиум и хелекс.

:masa:
 
M

macgowan

Гостин
За Двојче на протести во Битола не би излегла ни неговата фамилија. Единствено ако не донесат автобуси од други градови.
Не вели два пати.
двојче е феномен, пример за апсурдот на владеењето на дпмне и дресирањето на стоката. Им велеа да го гласаат а тие кобајаги го неќеја и врнеа караа по него. Они као пуцају а ми се као бранимо.
 
S

silmarillion

Гостин
Не е така. Вие што не сте од Битола не разбирате колку е Двојче непопуларен и одбивен лик. Тоа што победуваше на избори беше затоа што се гласа за партија, не за лик. Јас познавам еден куп битолчани кои се офајдиле од ДПМНЕ, 5% од нив нема да излезат да го бранат гадот.
Па тоа ти викам, крајната цел е одбрана на своето работно место или слобода кога си свесен дека си направил криминал. Го заболе тој од РЕК дали е туфе двјоче тројче. Знае дека ако се смени власт ќе лета од работно место каде што се вработил по партиска линија. За да не се деси тоа, ајде на контра протест.
 
M

macgowan

Гостин
За Двојче на протести во Битола не би излегла ни неговата фамилија. Единствено ако не донесат автобуси од други градови.
Не вели два пати.
двојче е феномен, пример за апсурдот на владеењето на дпмне и дресирањето на стоката. Им велеа да го гласаат а тие кобајаги го неќеја и врнеа караа по него. Они као пуцају а ми се као бранимо. И си го гласаа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom