Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
T

templar55

Гостин
Како да оди на избори бе жити господ кај живејш аман во 21век со компјутер пред тебе и интернет тресиш глупости човек да незнај шо да мисли дали си будала или со сила се прајш

Власта е во тешки гомна и криминал и пола вмро треба да оди во затвор за какви избори зборуваш , изборите се последно нешто шо треба да се случи

После ова шо го напрај хорхе за избори зборуваш ? па кој сака нека е на местото на заев нема да оди на избори СЕ дури не се среди ситуацијава моментална

Остај мочајсе во избирачкиот список хорхе значи претседатело на државава што туку помилува луѓе од власта кои правеле тежок криминал и треба да лежат во затвор

луѓе аман значи будали сте или се прајте дека сте ?
Види, ја нигде не кажав дека нема криминал. Има ли криминал и треба ли да се оди во затвор? Епа не може едната страна у фотеља а друга у затвор. Не стојат така работиве.
Двете страни правеле тежок криминал, ако се лежи ке мора и двете страни да лежат (барем според мене).
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Па он го критикува претседателот дека со аболицијата тој ги поставил темелите на можно украинско сценарио што значи дека претседателот го зголеми ризикот за граѓанска војна а не дека заев ке прави такво сценарио. А бе народот гледа и менува мислење во име на павдата на никој не му е побитна партијата од правдата.
А како успеавте така убавп да го исечете тој дел?дајте едно 2-3 минути уназад вратете го.
Пушти најјако глас,може и со слушалки и слушни го убаво целиот разговор а не само тоа што ти одговара
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.550
Поени од реакции
36.511
А што им смета канцеларијата „на Иванов“? Градот (кој и да е) не е само нив за да го кршат. Ако имаат гнев кон некого, нека одат таму и нека праат што праат.
Епа гневот е кон Иванов поради помилувањата, а канцеларијата е на Иванов. Зашто Иванов е забарикадиран на Водно во резиденцијата, негде мораше. Незнам шо те буни:toe:
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
625
Поени од реакции
606
Пушти најјако глас,може и со слушалки и слушни го убаво целиот разговор а не само тоа што ти одговара
Исчисти ги ушите, извади ги наочарите шо ви ги има подарено пастирот за се да ви биди розово, па после коментирај го интервјуто.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
825
Поени од реакции
839
А што им смета канцеларијата „на Иванов“? Градот (кој и да е) не е само нив за да го кршат. Ако имаат гнев кон некого, нека одат таму и нека праат што праат.
А на ДПМНЕ што им смета народот, па го пљачкаат така безмислосно веќе со години??
Абре дете, цела држава ја опљачкаа, ти по кабинетот на Иванов тагуваш, ебате логиката.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Види, ја нигде не кажав дека нема криминал. Има ли криминал и треба ли да се оди во затвор? Епа не може едната страна у фотеља а друга у затвор. Не стојат така работиве.
Двете страни правеле тежок криминал, ако се лежи ке мора и двете страни да лежат (барем според мене).
А може ли прво едната па после другата или мора баш двете истовремено?
Битно да се докажува криминалот да почне да се казнува еден по еден сите ке ги стигне правдата.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.550
Поени од реакции
36.511
Ок а за сорос - овците што не се продаваат за сендвич туку за пица и што си ја покажаа културата денес : http://infomax.mk/wp/?p=53715 , http://infomax.mk/wp/?p=53722 што ке кажеш ??
Лидерот што јавно порачува веќе 2 години дека сака украинско сценарио и граѓанска војна со тие другарчињата од Беса што се за кантонизирање на Македонија ?
И на крај никогаш нејќете да коментирате дека и гомното од лидер со компанијата предавници и тој е помилуван !!!!!
Ако зборите за терање народ против народ,за полтрончето Зоки (Сорос ) има доста примери низ светов од такви ``револуционери за демократија``.
Зоки рака на срце кажа дека не го прифаќа помилувањето и сака судење, тоа од другите не го чув.
Ја немам проблем на Зоки да му се суди, ама изгледа другиве се спремни по цена за својата кожа и Зоки да го спасуваат.
Дпмне го донесе помилувањето, тоа е главниот факт.
 
T

templar55

Гостин
Темпларов има право да збори кој е пичка кој не пошто он сам отиде у Бутел :) устварииииии... Неее баш!
Дете ли си? Ја ти го спасувам гзот ти јадеш лајна. Мора ли да излезеш на улица да докажеш дека не си пичка? Да скршиш прозор или два и после да цимолиш у станица како те наговориле?
Дете...не мора ја да излезам на улица за да имам добар живот. Жал ми е само за вас низ какви гомна поминувате. Кршење прозор и јадење стар бургер од штабот нема да ти го промени животот на боље...ама па за тоа сте се одлучиле, секој со својата среќа нели?
 
S

silmarillion

Гостин
Нема соживот со лоботомираните. Што побрзо се свестиме тоа подобро.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Види, ја нигде не кажав дека нема криминал. Има ли криминал и треба ли да се оди во затвор? Епа не може едната страна у фотеља а друга у затвор. Не стојат така работиве.
Двете страни правеле тежок криминал, ако се лежи ке мора и двете страни да лежат (барем според мене).
А може ли прво едната па после другата или мора баш двете истовремено?
Битно да се докажува криминалот да почне да се казнува еден по еден сите ке ги стигне правдата., иако сега изгледа дека сјо обвинува само една страна, ке си дојде и другата на дневен ред, народот тоа ке го бара.
 
T

templar55

Гостин
А може ли прво едната па после другата или мора баш двете истовремено?
Битно да се докажува криминалот да почне да се казнува еден по еден сите ке ги стигне правдата.
И јас сум можда у тие што крадат...не е лошо ;). Спомни ме и мене кога ке протестираш :)))
 
T

templar55

Гостин
А може ли прво едната па после другата или мора баш двете истовремено?
Битно да се докажува криминалот да почне да се казнува еден по еден сите ке ги стигне правдата., иако сега изгледа дека сјо обвинува само една страна, ке си дојде и другата на дневен ред, народот тоа ке го бара.
Тешко дека народот тоа ке го бара, па барем едно милион пати сме докажале дека сме народ со кратка меморија.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.824
Поени од реакции
2.914
Зоки рака на срце кажа дека не го прифаќа помилувањето и сака судење, тоа од другите не го чув.
Ја немам проблем на Зоки да му се суди, ама изгледа другиве се спремни по цена за својата кожа и Зоки да го спасуваат.
Дпмне го донесе помилувањето, тоа е главниот факт.
И другите уште кажаа дека сака правна разрешница се до појавување на СЈО наметнат од пржинскиот кој напаѓаа осомничува членови на вмро и дргугите коалиции ,а никогаш не сум чул да осомничи некои од сдс(М) ниту дуи тоа не го чув.И јас немам проблем да го осуди Грујо ама Грујо е помало зло за разлика од Заев и Верушевски и другите нивни пулени се најголемо зло.Тоа е факт.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom