Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Бејли, Македонија може да ја изгуби подршката на САД и НАТО

Во Македонија треба да се одржат кредибилни избори, да се овозможат медиумските реформи и да се подржи работата на СЈО - рече Бејли.
Другото поле за кое се очекува чекор напред е и спорот за името со Грција.
Големо чудо ако изгуби подршка од муриканците,нато и еу/
За медиумски регорми ги сметаш црпнатиот од бихачка да кажува што може а што не може во етер?
Е нема да му се дозволи тој луксуз
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Да, но во тоа време ДПМНЕ беа "бог и батина" во државата, а сега се раскринкана банда десперадоси, на тапет на Америка и Европа.
А1 тогаш беше институција за Телма и СЈО заедно денес. СДСМ тогаш беше институција за СДСМ денес. Фуере тогаш, беше дипломатиште, споредено со Ван Хојте денес. Има некои со подобро памтење, што знаат како било.
 
G

Goldie

Гостин
А1 тогаш беше институција за Телма и СЈО заедно денес. СДСМ тогаш беше институција за СДСМ денес. Фуере тогаш, беше дипломатиште, споредено со Ван Хојте денес. Има некои со подобро памтење, што знаат како било.
Реалноста е дека Заев има најголеми муда од сите опозиционери до сега, да беше Бранко веројатно ќе преќутеше за овие снимки или ќе се испазареше со вас па затоа сега го величате демек многу подобра била таа Сдсм со него отколку сега со Заев. Вака ви ги бутнаа засекогаш маските кои добро ги носевте
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Реалноста е дека Заев има најголеми муда од сите опозиционери до сега, да беше Бранко веројатно ќе преќутеше за овие снимки или ќе се испазареше со вас па затоа сега го величате демек многу подобра била таа Сдсм со него отколку сега со Заев. Вака ви ги бутнаа засекогаш маските кои добро ги носевте
Таа СДСМ тогаш извади 370.000. Оваа СДСМ, ќе ја видиме. Нема што да се велича или не, измерливо е.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
каква Трамп реплика :pos: :cuc:
На избори се оди за да се освојат гласови. За дебати си има универзитети и тв емисии. Така да, кога е политика во прашање, Трамп е Бог за тие што патетизираат за неговиот резултат.
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Вечерва амбасадорите на САД и на ЕУ ќе кажат дали се исполнети условите за одржување на избори.
Што мислите вие?
се знае они што ќе кажат, него муабетот е како ќе се постават албанските партии, не може да барате вие соживот, а од друга страна да одработувате и чекате да смениме ние идентитет, ете го бејли цел ден тампори како сега било најдобар момент за решение на името...
и што треба тој човек да го почитуваме и да му го вреднуваме кажаното ?
све си има своја цена, ама преку некој работи не се поминува
 
W

wicked_1

Гостин
На избори се оди за да се освојат гласови. За дебати си има универзитети и тв емисии. Така да, кога е политика во прашање, Трамп е Бог за тие што патетизираат за неговиот резултат.
Ретко кој тука ти збори за избори, незнам што читаш реално... членот горе ти пиша за некои потези на ЗЗ со кои покажал дека има муда, ти трамповски се избаци со бројки на избори и тезата за народот :anco:, тие бројки не оцртуваат тежиште на еден човек и политичар, пример ти е нашиот прецедател. :(

Слично вака Рубио коа му збореше на Трамп за тоа што користел ефтина работна сила во азиски земји, он си медитираше со бројки, абе комедии..:icon_lol:
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Ретко кој тука ти збори за избори, незнам што читаш реално... членот горе ти пиша за некои потези на ЗЗ со кои покажал дека има муда, ти трамповски се избаци со бројки на избори и тезата за народот :anco:, тие бројки не оцртуваат тежиште на еден човек и политичар, пример ти е нашиот прецедател. :(

Слично вака Рубио коа му збореше на Трамп за тоа што користел ефтина работна сила во азиски земји, он си медитираше со бројки, абе комедии..:icon_lol:
Кој дел од „затоа сега го величате демек многу подобра била таа Сдсм со него отколку сега со Заев“ е нејасен? Тоа беше поентата на неговиот пост. И јас му реков да почека, ќе види која СДСМ била подобра. За мудата на Заев не ми се дискутира, јебига.
Ама бројките се променлива работа битен е човекот ;) Но кога веќе почна за бројки во 2011 имаа 283.000 гласови сега после снимкиве сигурно ќе одат над 350.000 до 400.000 максимум според мене. А и кај Албанците ќе се ситнат гласовите, е тогаш ќе имате зафркната ситуација при формирање на влада и секаков исход е можен
Ако Заев ја повтори бројката од 2014та (не 2011та), има да слави цела вечер.
 
G

Goldie

Гостин
Ако Заев ја повтори бројката од 2014та (не 2011та), има да слави цела вечер.
Бирај кладба во што сакаш дека ќе имаат над 300.000, јас сум прилично сигурен и дека над 350к ќе бидат ама ајде веќе кога рече дека и таа бројка нема да ја надминат да бидам ептен сигурен
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Бирај кладба во што сакаш дека ќе имаат над 300.000, јас сум прилично сигурен и дека над 350к ќе бидат ама ајде веќе кога рече дека и таа бројка нема да ја надминат да бидам ептен сигурен
300.000 на летни избори? :D Ти бирај што сакаш.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Знаејќи дека нема да има избори а.
Ако нема сега на 5 јуни, тогаш се одложуваат за септември
Остај тоа за Мафо, не се срами и ти.
И 2011 беа летни избори кога СДСМ освои 368к гласови
Да де, исто на 5ти јуни беа. Затоа ти викам, совршени услови за споредба, 5 години подоцна, ќе видиш која СДСМ била посилна.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Остај тоа за Мафо, не се срами и ти.

Да де, исто на 5ти јуни беа. Затоа ти викам, совршени услови за споредба, 5 години подоцна, ќе видиш која СДСМ била посилна.
Nekoj ke se srami, ama koj ke vidime ko ke padni uste eden beton staF.[DOUBLEPOST=1459795561][/DOUBLEPOST]
Реалноста е дека Заев има најголеми муда од сите опозиционери до сега, да беше Бранко веројатно ќе преќутеше за овие снимки или ќе се испазареше со вас па затоа сега го величате демек многу подобра била таа Сдсм со него отколку сега со Заев. Вака ви ги бутнаа засекогаш маските кои добро ги носевте
Zatoa krvno go mrazat be brat. Gi napika vdupka site, gi izbrka
od vlast kako partali, mu go razotkri ogromniot kriminal, lazniot patriotizam, mu ja simna maskata na site za cel svet da znae koj ja vodi Makedonija.
Epa bogami ovie partiskive potrckovci koj se sekoj den vo pomal i pomal broj imaat pravo da go nejkat i plukat, treba da gi razbereme.
Ovde nema pazarejne,dogovarajne. Zatoa placat ko pijan za bandera po Branko pomina to vreme.
Ovde gazat pravdata i vistinata i nikoj nema toa da go spreci.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom