Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
E so vakvo svarovski sudstvo,so vakvi korumpirani sudi, so vakvi mizerni odluki. E duri sea nadevajtese deka ke dobiete zeleno svetlo za izbori. Ke kukate i posle 5juni koga ke se odlozat
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Ако ги имаат тие снимки и ги објават , да видиме да ја испитаме твојата констатација за паметните вмровски жени . :kafence:
Боље да не ги објавуваат, со други очи ќе ја гледате Радмила. :(
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.581
Поени од реакции
7.712
За нас Рада не е божество , ама божеството кај членовите кај ДПМНЕ можеби ќе се сруши , или пак најдобар ефект би било тие верните до смрт ќе стекнат свесност за толеранција и почитување на различностите . :D
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Шрекон од Нови Сад ја уценувал уште од Јануари. Пичка ѝ има барано. :pos:

Ермира Мехмети: Ме уценуваат со монтирани снимки
Да е паметен, треба да се договори со ВМРО. Сигурен сум дека има луѓе подготвени да платат за објавување на некои од монтираните. :D
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
625
Поени од реакции
606
После оваа срамна одлука на кривичниот совет, избори на 5ти јуни само баба кога ќе роди дете
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.581
Поени од реакции
7.712
http://fokus.mk/grujevski-ostanuva-vo-shutka-dodeka-trae-zhalbeniot-rok/


Началникот на Петтата управа, Горан Грујевски, ќе остане во притвор во затворот во Шутка, односно одлуката за заменување на мерката притвор со куќен притвор, која денеска ја донесе Кривичниот совет, не е правосилна.

Одбраната и обвинителството сега имаат право да поднесат жалба на оваа одлука до повисокиот Апелационен суд. Додека трае процесот на одлучување на евентуално поднесените жалби, Грујевски останува во притвор во Шутка.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
уозбилисе тресеш...
рекетарство е ова
Ајриш паб вчера казнет со 5000 евра, затоа што Судијата Јован Лазаревски кој одреди притвор за Груевски и е татко на сопругата на газда Мане
Tакаа е кога сака на два стола да седи.
И малку е казнет,од понеделник следат и други инспекции
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.235
Поени од реакции
21.076
Да е паметен, треба да се договори со ВМРО. Сигурен сум дека има луѓе подготвени да платат за објавување на некои од монтираните. :D
Луда глава е, сè е можно. :D

После оваа срамна одлука на кривичниот совет, избори на 5ти јуни само баба кога ќе роди дете
Едвај чекате некоја банална причина само колку да избегате од избори. Сум видел сум видел, ама вакви плачковци и пички во душа, немам видено. :pos:
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
E super poradi toj diktatorski mentalitet , izbori na 5juni samo na son ke vidis :)
Мафо, ти за министер се спремаш знам. Јас знам дека не ми е место да ти се мешам, и се тоа. Ама мислам дека сега не е време да додаваш гас на таа тема. Поќути си до четврток.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Мафо, ти за министер се спремаш знам. Јас знам дека не ми е место да ти се мешам, и се тоа. Ама мислам дека сега не е време да додаваш гас на таа тема. Поќути си до четврток.
Vidi vaka :D Edno e da ima izbori i da ne bidat priznaeni, drygo e. pak da se prolongirat. Edna od ovie dve ke e sigurno kaj sho tecat momentalno rabotite, kaj sho nisto ne se prevzede za da se dojdi do tie tolku posakuvani fer i demokratski izbori.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom