Cydia (Прашања, апликации, твикови, хакови, теми, sources)

Член од
9 февруари 2013
Мислења
32
Поени од реакции
11
Dali imate problem so vremenskata prognoza? Ne mi ja otvora..

i da, zeusmos .. mozam da downloadiram ali ne mi instalira app.. install failed...
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Некој добар твик за видео-рингтон ?
VUZIQ или како беше,нешто не ми фукционира неможам да симнувам видеа,се гаси,а вВалпејпр ми го рестартира телефонот.
Хелп ?:)
 
Член од
9 февруари 2013
Мислења
32
Поени од реакции
11
dali nekoj koristi cameratweak? obicnata kamera nema nikakvi dopolnitelni opcii, za razlika od twikov koj nudi dosta povece.. 0,99c. e vo cydia go ima i free ali nekoj pat pri slikanje izleguva poraka dosadna... ima nekoe resenie?
 
Член од
6 март 2013
Мислења
5
Поени од реакции
0
Здраво имам проблем со ајфон 3г. софтвер 3.1.3 не ми дава да снимам апликации кој се наменети за тој софтвер ..ми дава ерор на ајтјунс 10.7 може ли помош? 23d0914bbf004fdcb35b2ef.png
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
Тазе корисник сум на ајфон па не сум баш упатен многу многу.. дали ќе може некој да ми објасни поопширно што е поточно cydia и дали и како ќе работи на iPhone 4S 6.1.3?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Тазе корисник сум на ајфон па не сум баш упатен многу многу.. дали ќе може некој да ми објасни поопширно што е поточно cydia и дали и како ќе работи на iPhone 4S 6.1.3?
Сидија е апликација која ти овозможува да додадеш апликации кои системски (вообичаено) не се предвидени или неможе да се инсталираат на софтверот на ејпл.

Ти овозможува како што реков да работиш со апликации, да менуваш изглед, теми, да го отклучиш ајфонот да работи на друга сим картица (ако не е поддржана... итн

- Кога веќе сум тука, дали некој ја пробал IOS 7 темата што ја дава како промо во сидија?
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Ај нека објасни некој како да симнувам кракнати апликации преку сидија или преку што и да треба ,нов сум у иосов поима неам
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Ај нека објасни некој како да симнувам кракнати апликации преку сидија или преку што и да треба ,нов сум у иосов поима неам
Ако си на iOS до 6.1.2. тогаш ,можеш да Џејлбрекуваш и од сидија да инсталираш AppAddict,Zeusmos i vShare и од таму можеш да инсталираш кракнати апликации додека iOS 6.1.3 па нагоре намаат џејлбрак и ниту ќе има бидејќи девелоперите не се нафаќаат затоа што чекаат за iOS 7 па ќе видат дали сакаат да направат џејлбрек ,а според мое мислење нема да има џејлбрек ќе биде како по пример на ВиндоусФон 8.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Ако си на iOS до 6.1.2. тогаш ,можеш да Џејлбрекуваш и од сидија да инсталираш AppAddict,Zeusmos i vShare и од таму можеш да инсталираш кракнати апликации додека iOS 6.1.3 па нагоре намаат џејлбрак и ниту ќе има бидејќи девелоперите не се нафаќаат затоа што чекаат за iOS 7 па ќе видат дали сакаат да направат џејлбрек ,а според мое мислење нема да има џејлбрек ќе биде како по пример на ВиндоусФон 8.
Иам само вшер, другите треба да ги инсталирам???
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
дајте споделете твикови ова она нешто за иос7 интересни
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.505
Поени од реакции
1.723
Дали може да се декодира ајфон 5? И колку би чинел да се продаде на делови?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Дали може да се декодира ајфон 5? И колку би чинел да се продаде на делови?
Може, да се провери треба од која земја и од кој оператор е заклучен ... ценичките се соленки пак зависи ... освен тоа како е сочуван?

ако сакаш за откуп на ПП пиши ќе договориме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom