Уставен ја прифати иницијативата за помилување за изборни нерегуларности

Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Кога ке немате лебче да јадите дома , тогаш ке ви дојди мозок на сите вас. Денот е се поблиску и поблиску кога ке страдаме цела Македонија. Тогаш ќе ме интересира кој ќе ви биди крив.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Тие нас не можат да не истребат. Ние нив исто. На крај останува дека мораме да се толерираме. Таа толеранција е многу поклучна за благосостојбата на општеството од сите можни устави и нивно почитување. Ако бидеш неодговорен за тоа, скроз е небитно дали си одговорен кога е Уставот во прашање.
Ништо не те разбирам. Си напраи приказна, си ја раскажа и даде заклучок. Од ништо. Сам свој мајстор. :D

Еве да не те мачам, кога реков не сум засегнат мислев директно засегнат во смисла ми зависи животот од тоа. овде си коментирам на форумот и си разменувам мислења со други луѓе. Ти протестирај ако мислиш дека тоа е поефектно.
Не си бе Бруте. Не си директно физички засегнат ни од ова, ни од Заев, ни од Веруш, ни од Ванхојте...од ништо. Ти влегол Заев у бачилото да ти ги ебе овците? Не. Ти дошол Веруш пред врата да ти се посере во опинците? Не. Ама тоа не те спречува тука да ги издигнуваш до степен на опасност по твојот живот.
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Кога ке немате лебче да јадите дома , тогаш ке ви дојди мозок на сите вас. Денот е се поблиску и поблиску кога ке страдаме цела Македонија. Тогаш ќе ме интересира кој ќе ви биди крив.
Бранко?
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.558
Поени од реакции
5.816
Meri Jordanovska
пред 4 часа · Skopje, Republic of Macedonia ·
Одлуката бидна... Уставниот суд туку што ја донесе одлуката да се помилуваат местачи на избори, педофили, терористи и дилери!


Sasho Tasevski
пред 2 часа ·
Да даде Горнион, на судење на педофил да бидете оштетена страна.
Штета што колнеме ко баби, наместо со бомби да ве замаваме. Ама и клетвите стигаат.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Ништо не те разбирам. Си напраи приказна, си ја раскажа и даде заклучок. Од ништо. Сам свој мајстор. :D
Разбираш ти многу добро. Ама сакаш да смениш тема. :D Затоа, ајде да поедноставиме. Милчин не е учесник на протест. Милчин е организатор. Ако се појавиш на тој протест, не одиш да го браниш Уставот, туку да го поддржиш Милчин.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Ништо не те разбирам. Си напраи приказна, си ја раскажа и даде заклучок. Од ништо. Сам свој мајстор. :D


Не си бе Бруте. Не си директно физички засегнат ни од ова, ни од Заев, ни од Веруш, ни од Ванхојте...од ништо. Ти влегол Заев у бачилото да ти ги ебе овците? Не. Ти дошол Веруш пред врата да ти се посере во опинците? Не. Ама тоа не те спречува тука да ги издигнуваш до степен на опасност по твојот живот.
па добро има некои работи кои ме нервираат кај таа багра кои ми се доволни да ги хејтам. На пример нивното ослонување на странски фактори, нивната безидејност, нивното отсуство на патриотизам (евен нека е и лажен), нивниот багаж од минатото, лажната интелектуалност и уште полажна загриженост за демократијата и моралот и уште пар други работи.
 
D

Darko_ufo

Гостин
не гледам јас сител тебе мозокот ти гледа само позиција-опозиција
Ај ќе те сметам за неутрален, таков бев и јас до пред некое време еве да кажам до малку пред да почнат со бомбите, денес заклучив дека од таквите како тебе а ги има доста државата е на ова ниво.

Вие немате никаква политичка свест, да тоа е кул, но не е во општества каде што све се сведува на позиција и опозиција, искрено денес повеќе ги почитувам Брутус и Бастерд него таквите како тебе ''сите се исти јас за политика не се замарам нека кршат глава'' епа за жал во времево во кое живееме тоа не е возможно, зашто ќе прашаш? Епа затоа што партиите таргетираат луѓе како Брутус, Бастерд и од другава страна исто ги има е тие луѓе се за партиите не поради идеологија туку поради корист, дали за работа од за 10 000 денари не е битно, тие секогаш ќе гласаат и ќе се колат за политика и една корумпирана власт како ДПМНЕ коа ке воспостави ваков систем никогаш нема да изгуби се додека не се врати свеста кај тие што не гласаат и се кул, кога кај тие луѓе ќе проработи свеста тие ќе бидат казната за партиите, затоа што тие нема да си копаат очи за ДПМНЕ или СДСМ, тие секогаш ќе гласаат против партијата која го узурпира системот, односно нема да вика ''сите се исти'' туку ќе воспостави некој баланс, да денес ќе гласаш за опозицијата но кога ќе победи ти бидејќи немаш никаква корист од нив значи ти го остава правото ако претераат да гласаш за новата опозиција на наредните избори нели?

Се додека не се развие оваа свест кај народот ние ќе имаме корумпирани политичари кои ќе мораат да се тргаат со помош на Меѓународната заедница.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.332
Поени од реакции
5.447
Потсетете ме кој протест на македонскиот народ доведе до некоја промена ?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.241
Поени од реакции
81.384
па добро има некои работи кои ме нервираат кај таа багра кои ми се доволни да ги хејтам. На пример нивното ослонување на странски фактори, нивната безидејност, нивното отсуство на патриотизам (евен нека е и лажен), нивниот багаж од минатото, лажната интелектуалност и уште полажна загриженост за демократијата и моралот и уште пар други работи.
Не те нервира ништо. Утре ко ќе дојдат на власт ќе си земеш книшка и од нив и ќе отвориш друг акаунт овде па за нив ќе работиш.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
Кој е педофилот заради кој денес Уставен донесе таква срамна одлука?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.241
Поени од реакции
81.384
Ова за педофиливе зашо го убација?
Да не има нешто у бомбите што сеуште не знаеме?[DOUBLEPOST=1458141626][/DOUBLEPOST]
... искрено денес повеќе ги почитувам Брутус и Бастерд него таквите како тебе ''сите се исти јас за политика не се замарам нека кршат глава'' епа за жал во времево во кое живееме тоа не е возможно, зашто ќе прашаш? Епа затоа што партиите таргетираат луѓе како Брутус, Бастерд и од другава страна исто ги има е тие луѓе се за партиите не поради идеологија туку поради корист, дали за работа од за 10 000 денари не е битно, ....
Па баш заради тоа помалку ќе ги ценам, ебате беља.
 
G

Goldie

Гостин
Класично самоубиство од дпмне направија со законов, си ги признаа изборните нерегуларности и сами.
Сега е народот на потег, тесни резултати на наредните избори да видат од надвор дека има расположение за промена и ќе видите како ќе завршат криминалциве зад решетки
 
D

Darko_ufo

Гостин
Ова за педофиливе зашо го убација?
Да не има нешто у бомбите што сеуште не знаеме?[DOUBLEPOST=1458141626][/DOUBLEPOST] Па баш заради тоа помалку ќе ги ценам, ебате беља.
Верувај повеќе ги ценам затоа што си се борат за своето бе, какво и да е... А овие што се кул и за кои ''сите се исти'' aко не им смета тоа што некој го узурпирал цел систем и утре може да решава со нивните животи и без око ќе им пресуди тогаш за нив немам никаква почит, нула, на таквите би им се смеел кога ќе им нанесат неправда.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Оној Антонио Милошовски ми е сумљив мене... ме потсеќа како да има нагони слични на католичките свештеници...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom