Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
тие си платиле за минатите ама ќе платат и за сегашните, не може странци да диригираат и сдсм да се радува на тоа, губиме како народ, како држава со тоа одлагање на избори. не може сдсм да дојде на власт со прислушкувани матријали дадени од амбасадориве, со тие може само сјо да си работи и ако најде докази да ги апси криминалците, ама во никој случај не ги прави сдсм подобри од вмро, едноставно е, на вага секој ќе си стави, криминалот на вмро против предавството на сопствената држава на странци и минатиот криминал на сдсм. да останеше во позадина целиот процес кој го штити заев, кој му дал матријалите, да не видеше народот што е целата игранка, ќе дојдеа сигурно на власт, ама вака не.
А да, супер што ме потсети на ова. Сега ова е последната сламка за спас на режимот, да игра на картата „предавници и патриоти“. Друже, нема поголемо предавство од тоа да го крадеш сопствениот народ, да го држиш цела деценија во страв и паника, да не дозволуваш напредок на критичната и интелигентна мисла, да уништуваш животи и кариери на луѓе само затоа што не се согласуваат со тебе, да направиш од државата темен вилает отсечен од светот, да сееш омраза и раздор само за интересите на неколку луѓе...
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
А да, супер што ме потсети на ова. Сега ова е последната сламка за спас на режимот, да игра на картата „предавници и патриоти“. Друже, нема поголемо предавство од тоа да го крадеш сопствениот народ, да го држиш цела деценија во страв и паника, да не дозволуваш напредок на критичната и интелигентна мисла, да уништуваш животи и кариери на луѓе само затоа што не се согласуваат со тебе, да направиш од државата темен вилает отсечен од светот, да сееш омраза и раздор само за интересите на неколку луѓе...
ааа ти си од тие поборниците за слобода, демек тука живееме во диктатура и режим, нема тука слобода, готово е , утре може и да не изгрее сонце...дај не продавај магла, секој нека си ги стави државните интереси во преден план а не партиските.
јас можам да сватам некој да не го сака вмро, да не го гласа, ама да го гласа сдсм, е тоа не може да го сватам, бидејќи во моментов таа е ситуацијата сдсм=амбасадори, а од тие амбасадори и така наречени сојузници никогаш не сме виделе добро, ни го начукаа и во 2001 а пробуваат и сега
 

Ciudad Juarez

rothschild
Член од
18 март 2015
Мислења
385
Поени од реакции
403
А да, супер што ме потсети на ова. Сега ова е последната сламка за спас на режимот, да игра на картата „предавници и патриоти“. Друже, нема поголемо предавство од тоа да го крадеш сопствениот народ, да го држиш цела деценија во страв и паника, да не дозволуваш напредок на критичната и интелигентна мисла, да уништуваш животи и кариери на луѓе само затоа што не се согласуваат со тебе, да направиш од државата темен вилает отсечен од светот, да сееш омраза и раздор само за интересите на неколку луѓе...
:bravobe: :bravobe: :bravobe:
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.219
Поени од реакции
20.994
А зошто да не ја разберам буквално? Зарем не видовме купишта насилство од режимот, зарем не гледаме секојдневно?? Си пробал да направиш паралела со изјавата на Заев ама залудно. Изјавата на Заев е дадена на јавна трибина и многу добро се знае на што мисли. Секој просечно интелигентен човек ја сфаќа метафората. И доаѓа од опозиционер, па контекстот е повеќе од јасен. А изјавата на Протугер за ендекот е дадена во телефонски разговор, плус доаѓа од еден од главните луѓе на автократски режим.
Секој просечно интелигентен човек ја сфаќа метафората.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.873
Те читав до моментот каде што напиша ВИЕ како партија, понатаму не те ни читав... Како прво не сум ни член на СДСМ не сум ни гласал до сега за СДСМ и не знам дали ќе гласам лично за нив но знам дека ќе гласам за опозиција.

Како второ ме цитираш после неколку дена, откако почнав да ја заборавам темава и вашите препукувања и убедувања, абе ако сакате секој ден по 100 постови пишувајте ќе изгубите на избори, џабе ви е да релативизирате со Бастердот на форумов на никој нема да му го смените мислењето дека за оваа банда да се тргне од власт мораше вака да се умеша Меѓународната.

И да горд сум на тоа што се меша Меѓународната Заедница затоа што ако не се вмешаше ликови како Бастерд ќе се изживуваа со народот, вака им дојде крајот.

Ајде уживај сеа и не забегувај од темава да не треба да се само-казниш.

И за такви изјави како ''дали си ти НОРМАЛЕН'' обично треба и бан да се јаде.
Не ти се обратив како модератор, тоа да расчистиме. Веројатно и јас имам право на дискусија во темата?
Второ, извини ако те смешав со член на СДСМ ама со тоа Заев нема да прави ова, или Заев ќе направи ова добив впечаток дека лично се знаете па од прва рака даваш информации. Фино што си признаваш дека за да оваа банда се симне од власт требаше да се замеша меѓународната заедница што само го потврдува она јас што го зборам. Дека опозицијата моментална каква што е, нема капацитет да го стори тоа. И за тоа им замерувам. Како што им замерувам и на сите оние кои ја подржуваат криминалната банда. Ако според мислењето на опозиционерите меѓународната заедница ни е потребна и да излеземе на крај со форумски ликови тогаш сме си имале посериозен проблем него што мислев.

п.с Дали си ти нормален е прашање, не навреда.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Не ти се обратив како модератор, тоа да расчистиме. Веројатно и јас имам право на дискусија во темата?
Второ, извини ако те смешав со член на СДСМ ама со тоа Заев нема да прави ова, или Заев ќе направи ова добив впечаток дека лично се знаете па од прва рака даваш информации. Фино што си признаваш дека за да оваа банда се симне од власт требаше да се замеша меѓународната заедница што само го потврдува она јас што го зборам. Дека опозицијата моментална каква што е, нема капацитет да го стори тоа. И за тоа им замерувам. Како што им замерувам и на сите оние кои ја подржуваат криминалната банда. Ако според мислењето на опозиционерите меѓународната заедница ни е потребна и да излеземе на крај со форумски ликови тогаш сме си имале посериозен проблем него што мислев.

п.с Дали си ти нормален е прашање, не навреда.
Псс: Дали ќе има некоја партија што ќе може без посредство на Меѓународната да добие спор на СУД со овие судии? Дали имаше некој Јавен Обвинител што ќе ги прифатеше прислушкуваните разговори, дали СЈО ќе се формираше без Меѓународната? Да не беше Западот цела опозиција ќе беше во затвор. Во вакви услови ДПМНЕ ги трга само Западот и фала му на господ што се умешаа... Готови се.

пссс: Нека ти помогне Бастердот за да ми одговориш.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.873
Псс: Дали ќе има некоја партија што ќе може без посредство на Меѓународната да добие спор на СУД со овие судии? Дали имаше некој Јавен Обвинител што ќе ги прифатеше прислушкуваните разговори, дали СЈО ќе се формираше без Меѓународната? Да не беше Западот цела опозиција ќе беше во затвор. Во вакви услови ДПМНЕ ги трга само Западот и фала му на господ што се умешаа... Готови се.

пссс: Нека ти помогне Бастердот за да ми одговориш.
Не, ниедна партија не може да ти помогне да ги решиш спор со овие судии. Тоа се согласувам. Ама верувам дека може партија да те турне на избори ако има капацитет и стратегија. Проблемот е што СДСМ не сфаќа дека народот одлучува, а не меѓународната заедница. Нешто што Груевски го сфаќа и го вергла нон стоп. А СДСМ сега за сега го нема мнозинството на народот на нивна страна.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Не, ниедна партија не може да ти помогне да ги решиш спор со овие судии. Тоа се согласувам. Ама верувам дека може партија да те турне на избори ако има капацитет и стратегија. Проблемот е што СДСМ не сфаќа дека народот одлучува, а не меѓународната заедница. Нешто што Груевски го сфаќа и го вергла нон стоп. А СДСМ сега за сега го нема мнозинството на народот на нивна страна.
Која партија ќе ги сруши на избори со фантомски гласачи со отварање гласачки кутии со закани и уцени? Дали си ја слушнала програмата на СДСМ или слушаш на Сител, МТВ, Канал 5 и Алфа дека СДСМ нема програма, зборам за медиуми од кои се информира 70 посто од населението на државава што поради застапеност што поради моите и твоите пари кои ги лапаат како национални телевизии. Било која партија и нова да се створи ДПМНЕ со помош на овие погани медиуми ќе ги направи салата, било кое образовано 30 годишно дете да се појави како нов политичар ќе му се извадат муабети дека до вчера купувал цигари и му мавале ластици.

Затоа единствен спас на оваа држава е Меѓународната која со помош на опозицијата ќе ја исечат оваа мафија еднаш за секогаш.
 
M

macgowan

Гостин
Не, ниедна партија не може да ти помогне да ги решиш спор со овие судии. Тоа се согласувам. Ама верувам дека може партија да те турне на избори ако има капацитет и стратегија. Проблемот е што СДСМ не сфаќа дека народот одлучува, а не меѓународната заедница. Нешто што Груевски го сфаќа и го вергла нон стоп. А СДСМ сега за сега го нема мнозинството на народот на нивна страна.
Да те корегирам - Груевски сфаќа и го клецка народот нон-стоп.
Народот е тој што очигледно нема капацитет да си ја земи работата во свои раце. Поминаа 20 и кусурот години и не ни иди умот.

Ако можиш те молам одговори ми - шо стана со комбето?
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.873
Да те корегирам - Груевски сфаќа и го клецка народот нон-стоп.
Народот е тој што очигледно нема капацитет да си ја земи работата во свои раце. Поминаа 20 и кусурот години и не ни иди умот.

Ако можиш те молам одговори ми - шо стана со комбето?
Не знам, ќе чуеме во судењето за Пуч ваљда.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.113
Поени од реакции
15.061
Добро дарко, не гледаш дека тоа што секоја ден како папагали го повторуваат тоа со списокот(а самите на свои состаноци си имаат признаено дека секогаш се гласало ОК, освен тие од Пустец) ја покажува нивната безидејност.

Па каков и да е Грујо-секоја ден зборува за различни работи.Дали лаже, ветува ,остварува или само труби не е тѕолку битно.Битно е дека човекот има широка палета на работи за кои аборува.

Кој им брани на скоевците и скоевките да зборуваат покрај тие фантомски гласачи и за разни други понуди????

Или ништо не им текнува во моментов???:anco:
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Да, точно...Го уапсија Чауш за некое застарено дело од минатото, што врска нема со тоа што му товарат на врат...Го уапсија за да го тепаат крвнички таму кај што е во затвор...Го уапсија затоа што им беше серизона закана дека ќе го обелодени до најситен детал нивниот криминал со избирачкиот список...

А си размислил вашите кога ќе ги апсат што ќе биде...? Све што е направено е снимено, евидентирано со докази...Бегање нема...
Црпнатиот излезе на прес и сам кажа дека чауш е нивни член а и се има сликано со него.
Што не е јасно тука?

За апсење на премиери,министри,членови на дпмне ќе сонувате![DOUBLEPOST=1457902034][/DOUBLEPOST]
Во канцеларија не, ама затоа со Груевски и Тодоров во кафана седи истиот еден до друг.
Сватил човекот дека е на погрешна страна па да се искупи.
Да не беше тој немаше да се разоткрие фабриката.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Црпнатиот излезе на прес и сам кажа дека чауш е нивни член а и се има сликано со него.
Што не е јасно тука?

За апсење на премиери,министри,членови на дпмне ќе сонувате![DOUBLEPOST=1457902034][/DOUBLEPOST]
Сватил човекот дека е на погрешна страна па да се искупи.
Да не беше тој немаше да се разоткрие фабриката.
Како до сеа за се предходно ? :)
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Криминалци, членови на дпмне, на форумов ги убедуваат останатите дека дпмне била чесна политичка партија. За разлика од другите.
За разлика од сдс која прима соросоидски пари за разнебитување на Македонија,ДПМНЕ е кристално чиста.

Има помалку претеризам со врбите,бродовите на суво,пренатрупаниот плоштад,пурпената и стиропорот ама тоа не е ништо во споредба колку добро направиле за Македонија.
И со овие грешки и ќе владеат наредните 200 години
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom