Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Ме интересира, дали во овој податок на ФЗО спаѓаат сите граѓани на Мкд или фалат тука уште:
http://www.vest.mk/?ItemID=410A219376F00144A3675C7A40A79E8B&arc=1
Ако е овој податок точен, тогаш од каде 1700к гласачи?
Ти пречат техничките министри кои скоро на 2-3 дена вадат нови докази за криминал со субвенции и сл. работи, кому прават омраза, на тамошните вработени или на разоткриените криминалци?
Вам ви е најубаво да има утре избори, да ја снема Катица и СЈО, да се тргне Оливер, Фросина, Љупчо, да не се разоткрива ништо друго ново од она до сега што го слушнавме, и тоа е тоа, затворете ги 24 вести, телма, алсат, шења, тв21, се што не ви иде во корист, создадете буквално мрак, нека си тера власта до 2018 со нова уште понаместена победа до 2022, и така додека не си заминат уште 400-600.000 сограѓани?
Ај баш да видиме колку ќе ви успее ваквиот план.
Едит, Да се клонира грујо и да е премиер барем уште 200 години


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
Ова курир латас или пандов?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ова агенција, на која набројаните телевии и плаќаат за да им мери рејтинг. На пример, МТВ одбива да плати, не и мерат. Ама џабе е да се објаснуваме со тебе, терај.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Ова агенција, на која набројаните телевии и плаќаат за да им мери рејтинг. На пример, МТВ одбива да плати, не и мерат. Ама џабе е да се објаснуваме со тебе, терај.
А чек има агенција или институција шо можи да извади анкета или рејтинг против грујо?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.009
Поени од реакции
16.082
Ме интересира, дали во овој податок на ФЗО спаѓаат сите граѓани на Мкд или фалат тука уште:
http://www.vest.mk/?ItemID=410A219376F00144A3675C7A40A79E8B&arc=1
Ако е овој податок точен, тогаш од каде 1700к гласачи?
Ти пречат техничките министри кои скоро на 2-3 дена вадат нови докази за криминал со субвенции и сл. работи, кому прават омраза, на тамошните вработени или на разоткриените криминалци?
Вам ви е најубаво да има утре избори, да ја снема Катица и СЈО, да се тргне Оливер, Фросина, Љупчо, да не се разоткрива ништо друго ново од она до сега што го слушнавме, и тоа е тоа, затворете ги 24 вести, телма, алсат, шења, тв21, се што не ви иде во корист, создадете буквално мрак, нека си тера власта до 2018 со нова уште понаместена победа до 2022, и така додека не си заминат уште 400-600.000 сограѓани?
Ај баш да видиме колку ќе ви успее ваквиот план.
фондот има 1800к осигуреници, ама не мора секој мкд државјанин - гласач да е осигуреник на ФЗЦ... Тие што работат во странство и привремено се одсатни немаат право на здравствено тука, а и тие што се невработени а остваруваат примања од дивиденди, игри на среќа или примања од странство, фриленсери и слични немаат право на бесплатно здравство ...
а тоа другото што го пишуваш ти и другите е политизирање без аргументи..А зошто СЈО да не ги истражува и криминалите на сдсм, не се работи само за тие од времето кога биле на власт, криминал има и кај опозициони партии.. еве бранко пред последните избори кога беше водач, зема кредит од КМБ од 5 милиони евра за изборна пропаганда... тие пари КМБ ги отпиша на штета на акционерите.. А да не кажувам за газдата на Телма, олигархот кој го владее Макпетрол со минимален капитал ама го испокраде и ги префрли парите во негова 100% фирма Оилко ..па во Буревесник имаше дека правникот на Макпетрол е фрлен од воз и е инсценирано како самоубиство..
Не значи ако е договорено да има СЈО дека не смее да и се откриваат криминали на Катица или поединци, не се венчани со органот, секој може да биде тргнат ако не е подобен. Исто и техничките министри, нема зошто да не подлегнуваат на интерпелација и смена, ако е договорено опозицијата да ги предлага, ќе предложи друг... Но ако нема ни на 5 јуни избори секако треба да се тргнат партиските квази технички министри, ако и реши собраниети да бидати понатаму технички ќе бидат вистински технички, непартиски министри...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
А чек има агенција или институција шо можи да извади анкета или рејтинг против грујо?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Има. Ама истата се нарекува несериозна и дунстерска. Затоа што мерење на рејтинзите дава слика, не е желботека.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Има. Ама истата се нарекува несериозна и дунстерска. Затоа што мерење на рејтинзите дава слика, не е желботека.
Гревота си нека не те лажат :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.480
Поени од реакции
11.197
@Inglourious Basterd Јас искрено се надевам дека некој те плаќа за да се објаснуваш со секакви копуци. Или дека правиш некое научно истражување од областа на психологијата или што ти јас знам што. Во спротивно маф ти е планот и тебе :coffee:
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Малце ли ви е ова букаке шо ви го даваат па уште и за мастурбирање си се фатил :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Парите што сорос ги инвестрал во соросоидите овде било како мора да се оправдаат,макар било и букаке во сопствените редови

Колку и да настојуваат да го симнат од власт дпмне нема да им успее,а нема да им успее бидејќи народот нема да го заборави ветувањето за широка коалиција,премиер албанец,бркање од работа,јадење живи луѓе,сликата со албанско знаме...........

Бидејќи рамкониот договор е составен и скроен од соросоидот фрчковски да победничката Македонска партија мора да прави коалиција со победничка Албанска и под притисок на еу и мурика ДПМНЕ беше насилно принудено да прави коалиција со дезертери и терористи
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Парите што сорос ги инвестрал во соросоидите овде било како мора да се оправдаат,макар било и букаке во сопствените редови

Колку и да настојуваат да го симнат од власт дпмне нема да им успее,а нема да им успее бидејќи народот нема да го заборави ветувањето за широка коалиција,премиер албанец,бркање од работа,јадење живи луѓе,сликата со албанско знаме...........

Бидејќи рамкониот договор е составен и скроен од соросоидот фрчковски да победничката Македонска партија мора да прави коалиција со победничка Албанска и под притисок на еу и мурика ДПМНЕ беше насилно принудено да прави коалиција со дезертери и терористи
Кој народ? Овие што се влечени за уши ? Овие шо кој по 5 кој по 10 луѓе да носат за гласање? Лифтови исклучени? Уцени и закани по установи?

За тој народ ми зборуваш? Ако е толку способен грујо нека остави народот сам да одлучи и да гласа за кој што сака. Ти во мк живееш? Како е можно да си толку забеган во умот?

Ми зборуваш за заканите од миле? За вреќите ?Па уште сјо од кај да почнел, дај олабави човече


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Да беа некои чесни сдсм одамна ќе ги прифатеше секој нормален човек ама тешки криминалци кои направија еден куп олигарси на товар на народот и матната транзиција,ретардираните потези на црпнатиот од куртино,..............,не верам дека ќе имаат и 50к гласови.
Колку повеќе ги одлагаат изборите толку полошо си прават па и тие што вруваат на нивните лаги сваќаат дека немаат намера да го прават тоа што се заалагаат.

Незнам дали имаш претстава кој притисок само го прават таму кај што се неуставни технички министри а тоа резултира со се поголема омраза.

На овој начин со вакви постапки се подлабоко се закопуваат во дупката што за друг ја копаа

Нели неуставното сјо требаше да ги брка сите што се огрешиле пред законот.

Е тоа неуставно сјо прво да почнеше да го чисти криминалот кај тој што го измисли тогаш друг ќе беше филмот и само тогаш можеа да очекуваат декаа ненормално брзо ќе им се зголемува рејтингот.[DOUBLEPOST=1457732352][/DOUBLEPOST]
Одамна се асоцијација за криминал,ама во споредба со криминалот на сдсм му нема рамен
DOSTA vo sekoj tvoj post narodot od usta ne go vadis. Procitana kniga ste i nikoj poveke ni vi veruva so tie providni i eftini trikovi na koj se povikuvate na narodot
-RAZBERI DEKA NARODOT NE E POZADI VAS, toj momentalno vi presuduva, i doprva debakl vi sledi. OSTAVI SAMO VREMETO DA SI NAPRAVI SVOETO.


Koga ke se dozvoli toj narod samostojno da si go dade svojot glas, i.koga kriminalcite ke odgovarat, togas i ke ima IZBORI. Vremeto raboti za SDSM, so sekoe odluzuvajne,Dpmne propagja ne zaboravaj toa.
 
Последно уредено:

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
DOSTA vo sekoj tvoj post narodot od usta ne go vadis. Procitana kniga ste i nikoj poveke ni vi veruva so tie providni i eftini trikovi na koj se povikuvate na narodot
-RAZBERI DEKA NARODOT NE E POZADI VAS, toj momentalno vi presuduva, i doprva debakl vi sledi. OSTAVI SAMO VREMETO DA SI NAPRAVI SVOETO.


Koga ke se dozvoli toj narod samostojno da si go dade svojot glas, i.koga kriminalcite ke odgovarat, togas i ke ima IZBORI. Vremeto raboti za SDSM, so sekoe odluzuvajne,Dpmne propagja ne zaboravaj toa.
Сите криминалци безразлика дали се од сдсм или дпмне треба да одговараат.
А и неуставното формираното сјо нели требаше така да постапува,барем така лажеше црпнатиот.
Ајде за почеток нека прочепка за глобал да видимие дали има или нема криминал ама очигледно има па пијаницата б.ц побрза да го амнестира.
Кога дпнме го укина тој закон пијаницата б.ц беше прецедател не им одговараше,сега кога сака Ѓорѓе е претседател го вратија законот пак не им одговара.
Околу притисокот имам сопруга и сестра кои рааботат во администраација и никогаш не им бил вршрен притисок за гласање и носењње гласачи х 3,5 или 10 нити па им се јавувале за бројност а гарантирам дека сдсм се тие кои вршат притисок и јавувања бидејќи членството им се топи како мраз сред лето.
Поразот односно поразите нема како да го оправдаат па се фаќаат за гласачите од пустец,фантомските гласачи,исклучени лифтови........................

Баба ми бог да ја прости,беше болна и неподвижна па комисија доаѓаше за гласање а овие од сдсм подготвени беа душата да си ја продадат само баба ми да гласа за нив.
И дпмне никогаш никаде во ниедна куќа не однесе кафе и локум и притисок да се гласа за нив
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Сите криминалци безразлика дали се од сдсм или дпмне треба да одговараат.
А и неуставното формираното сјо нели требаше така да постапува,барем така лажеше црпнатиот.
Ајде за почеток нека прочепка за глобал да видимие дали има или нема криминал ама очигледно има па пијаницата б.ц побрза да го амнестира.
Кога дпнме го укина тој закон пијаницата б.ц беше прецедател не им одговараше,сега кога сака Ѓорѓе е претседател го вратија законот пак не им одговара.
Околу притисокот имам сопруга и сестра кои рааботат во администраација и никогаш не им бил вршрен притисок за гласање и носењње гласачи х 3,5 или 10 нити па им се јавувале за бројност а гарантирам дека сдсм се тие кои вршат притисок и јавувања бидејќи членството им се топи како мраз сред лето.
Поразот односно поразите нема како да го оправдаат па се фаќаат за гласачите од пустец,фантомските гласачи,исклучени лифтови........................

Баба ми бог да ја прости,беше болна и неподвижна па комисија доаѓаше за гласање а овие од сдсм подготвени беа душата да си ја продадат само баба ми да гласа за нив.
И дпмне никогаш никаде во ниедна куќа не однесе кафе и локум и притисок да се гласа за нив


Понекогаш ми е криво за вакви луѓе како тебе ама па понекогаш си викам и ова ви е малце , многу повеќе треба за вас
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Понекогаш ми е криво за вакви луѓе како тебе ама па понекогаш си викам и ова ви е малце , многу повеќе треба за вас
И мене и таквите како мене ни е криво за вас бидејќи не можеме да ви го тргнеме оглавот.
А подобро и покорисно за Македонија би било да се здружиме и исчистиме криминалците од сдсм и дпмне.
Ама јбг девизата раздели па владеј не е спроведена за џабе
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom