Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Знам дека е доволно. Сега, ако може да објасниш како застанувањето рамо до рамо со аболиран криминалец тебе те прави поинаков?
За да се докаже дека некој е криминалец треба да има правоснажна пресуда против него со која е прогласен за виновен за сторено некое кривично дело, за зајко сега за сега таква пресуда непостои, друга работа пред малку викаш дека инда се докаже се против грујо ти ке стоиш позади него и ке го подржуваш, па што повише да се каже кога такви како тебе се веќина добро е и што државата ни е таму каде што е, со други зборови дно дна сте
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.574
Поени од реакции
5.843
Јас викам дека дури и да се докаже дека Груевски зел 15 милиони ...... тоа нема да го смени мојот став за него. Затоа што не ми е битно.
Сега, ако може да објасниш како застанувањето рамо до рамо со аболиран криминалец тебе те прави поинаков?
Не знам дали ќе можеш да ме сватиш.
Ти го разбираш твојот пастир како Тито. Партијата како судба. Наместо во црква се крстиш во штаб. Телевизорот ти е заглавен на Сител, а во букмарк го имаш само Курир и Инфомакс. Миленко ти е врв на новинарството , а Пандев ( боже ме опрости, ако го згрешив) цар меѓу аналитичарите. Оној бескичмењак од јавен обвинител или претседателот на суд ти се поим за професионалци. Животно мото ти е “ лигушењето не е убаво, АМА е корисно“

Јас да имам ваков став, без љутиш, ќе се срамев од себе си.
За разлика од тебе мислам дека државата ни е во слободен пад во секој сегмент на квалитет на живот. Посебно последните 10 години. Дури не сум сигурен дека воопшто имаме шанса за оправање....

Што ме прави поинаков, прашуваш ? Тоа што сакам содговрните да го јадат стапот за оваа калакурница. И тоа што СЈО го гледам како некоја шанса за тоа. Затоа што ги слушам бомбите и не сум опериран од здрава логика, а фала богу, и никој од штаб не ми треба да формирам мислење.
И откако 10-тина од сегашниве ке слават празници од Идризово, а 1000+ ќе се поздрават од плата од буџет на РМ и со доживотна забрана за вработување во државна институција, тогаш истото или друго СЈО да го врати филмот наназад и да испита потекло на имот на сите бивши политичари/функционери што се богати ко просечен бизнисмени. За да во иднина секој што ќе дојде на власт се замисли. И ако може да не освојуваме повеќе прво место по мизарија на живот.
 
Член од
17 мај 2014
Мислења
30
Поени од реакции
6
Па, има тука една многу клучна работа. Јас викам дека дури и да се докаже дека Груевски зел 15 милиони од Кинезите, имал плац на Водно или им ебал матер на Торбешите, тоа нема да го смени мојот став за него. Затоа што не ми е битно.
Барем си искрен......, инаку ова во нормален свет се вика безкичмењак.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
Не знам дали ќе можеш да ме сватиш.
Ти го разбираш твојот пастир како Тито. Партијата како судба. Наместо во црква се крстиш во штаб. Телевизорот ти е заглавен на Сител, а во букмарк го имаш само Курир и Инфомакс. Миленко ти е врв на новинарството , а Пандев ( боже ме опрости, ако го згрешив) цар меѓу аналитичарите. Оној бескичмењак од јавен обвинител или претседателот на суд ти се поим за професионалци. Животно мото ти е “ лигушењето не е убаво, АМА е корисно“
Се уби од лупање глупости. Ајде по ред. Јас Груевски го почитувам. Најмногу затоа што има јасни ставови, не е пизда и знае што значат зборовите ветување и долг. Мене тоа кај човек ми е многу побитно отколку патетични идиотизми. Партијата беше очај, во последниве 10тина години е подсредена, заради 3-4рица таму. Ако ги снема нив, пак ќе биде очај. Сител немам гледано од интервјуто помеѓу Латас и Заев, и нема да гледам до некој нареден сличен настан. Плусинфо го читам многу повеќе од Курир, а паланечко-кратовското шизофрено дуо ми е многу позабавно од Инфомакс. Миленко не го сакам, одвратен е како појава, ама мора да го почитувам начинот како ебе имбецили и ги тера да го коментираат. Пандев го немам прочитано или дослушано до крај никогаш. Зврлевски е Монт Еверест за Катица Јанева, а Хорхе таков утепан и безгласен е Бог лично кога е храброст во прашање за пизди како Трајковски кои се двоумеа на секоја одлука. Животно мото ми е „виновникот за секој успех или неуспех во животот барај го во огледалото“.

А ти како што објасни подоле, си поразличен затоа што си патетичен. Фала, таков не сакам да станам.
Барем си искрен......, инаку ова во нормален свет се вика безкичмењак.
Во нормален свет бескичмењаци се луѓе кои немаат став, или се кријат зад тоа што мнозинството го смета за општоприфатено. Така да, треба да си ја препровериш дефиницијата или нормалноста на светот кој го дефинираш за нормален, ти со силна кичма. :icon_lol:
 
Член од
17 мај 2014
Мислења
30
Поени од реакции
6
Во нормален свет бескичмењаци се луѓе кои немаат став, или се кријат зад тоа што мнозинството го смета за општоприфатено. Така да, треба да си ја препровериш дефиницијата или нормалноста на светот кој го дефинираш за нормален, ти со силна кичма. :icon_lol:
Ете на пример фатат педофил во твоја близина, но ти го симпатишеш и се залагаш да не лежи затвор иако имаш малолетно дете кое секој ден иде на школо... Ти сепак ќе го пушташ детето на школо иако педофилот е на слобода на твое барање.. Затоа што педофилот ти овозможил работа да имаш, парче леб што се вика да имаш. :sick:

Секоја чест мудра одлука!
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
Ете на пример фатат педофил во твоја близина, но ти го симпатишеш и се залагаш да не лежи затвор иако имаш малолетно дете кое секој ден иде на школо... Ти сепак ќе го пушташ детето на школо иако педофилот е на слобода на твое барање..

Секоја чест мудра одлука!
Многу јака паралела направи. Секоја чест на генијалноста.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
За да се докаже дека некој е криминалец треба да има правоснажна пресуда против него со која е прогласен за виновен за сторено некое кривично дело, за зајко сега за сега таква пресуда непостои, друга работа пред малку викаш дека инда се докаже се против грујо ти ке стоиш позади него и ке го подржуваш, па што повише да се каже кога такви како тебе се веќина добро е и што државата ни е таму каде што е, со други зборови дно дна сте
Пробаа, ама не им успеа http://front.mk/archives/11947, ама важно за овие се уште е криминалец, изгледа така им е интересно.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.009
Поени од реакции
16.085
Списокот се зголемува до бескрај http://www.libertas.mk/видео-непостоечка-зграда-со-30-жители-в/

Народот од Сител можат да го лажат но оној попаметниот и кај Меѓународната ова не поминува.
глупост невидена, гласачите постојат, се наоѓаат по ЕМБГ...а згради двојници има , не од сега туку од поодамна ... е сега почнаа на тие згради со исти број во ИЗБИРАЧКИ список да му ставаат пред бројот на поновата зграда НУЛИ, но во личните карти нема тоа...
Овој проблем е поодамна и не е лесен за решавање, но не е суштински проблем Гласачите се реални, личните карти и ЕМБГ се реални, ова е се само лаење...Всушност до сега и НЕМАЛО на Избирачки список да се бара по адреси, имало само по ЕМБГ, а што е и најправилно, овака може некоја беља да им се направи на луѓето со јавно изложување на адреси, лесно може измамник фалсификатор да злоупотреби...Работата е на гласачко место, сите партии имаат луѓе таму и ги знаат гласачите од Реонот ... ако е некој нов, може да се провери аутентичност на лична карта, слика,...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
Исто е, денес украл од некој, на некој торбеш му заебал матер... утре можеш да бидеш и ти.
Од кого украл, од тебе? :pos: Со торбешите беше дури и преблаг. Тие требаше да завршат многу полошо. И, ако јас, или било кој друг, утре биде на нивното место, треба да заврши исто.
 
D

Darko_ufo

Гостин
глупост невидена, гласачите постојат, се наоѓаат по ЕМБГ...а згради двојници има , не од сега туку од поодамна ... е сега почнаа на тие згради со исти број во ИЗБИРАЧКИ список да му ставаат пред бројот на поновата зграда НУЛИ, но во личните карти нема тоа...
Овој проблем е поодамна и не е лесен за решавање, но не е суштински проблем Гласачите се реални, личните карти и ЕМБГ се реални, ова е се само лаење...Всушност до сега и НЕМАЛО на Избирачки список да се бара по адреси, имало само по ЕМБГ, а што е и најправилно, овака може некоја беља да им се направи на луѓето со јавно изложување на адреси, лесно може измамник фалсификатор да злоупотреби...Работата е на гласачко место, сите партии имаат луѓе таму и ги знаат гласачите од Реонот ... ако е некој нов, може да се провери аутентичност на лична карта, слика,...
Никој од паметниот народ и меѓународната нема да помине преку овие објаснувања и фантоми.
 
Член од
17 мај 2014
Мислења
30
Поени од реакции
6
Од кого украл, од тебе? :pos: Со торбешите беше дури и преблаг. Тие требаше да завршат многу полошо. И, ако јас, или било кој друг, утре биде на нивното место, треба да заврши исто.
Ти си знаеш голем си, ако му се наместиш и секс ќе падне. За тоа ти како ќе завршиш зависи само од тебе.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom