Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Vidal vlaga vo strasna forma!!!

Benatia isto ko za prva utakmica odigra solidno,ja sum zadovolen,izigra 90 minuti takada racunam veke na nego.So Dortmund on so Kimmich u odbrana i Alaba lev bek!!

Ribery 90 min gi izigra maski,Robben grizese svaka mu cast.

Protiv Dortmund keep it simple so formacijata i ocekuvam pobeda.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
931
Поени од реакции
1.473
Не тропајте напамет..
Робен , Рибери , Алаба , Видал одлични беа , Лева потфрли малце...
Бернат Рафиња Тиаго ОЧАЈНИ!
Тиаго со Видал неможе заедно у средина.Двајцата сакаат да се доминантни и еве резултатот е тоа што се гуши Тиаго.Со Алонсо позади него Тиаго дар мар прави.

И дефинитивно неможе Робен Рибери Коста и Коман заедно да играат у прва постава.Двајца да , ама тројца НИКАКО НЕ.

Дефинитивно со враќањето на Мартинез мора да се исфорсираат Лам и Алаба по бекови.Пред нив Алонсо Тиаго/Видал Робен ГЕЦЕ/Милер Коста/Рибери Левандовски.

Геце мора да распали МОРА!
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Gotze sekunda nema dobieno,pa ne da raspali.:несвест:
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.155
Поени од реакции
7.858
Геце ќе лета ко партал летово мислам дека, пропадна скрос човекот.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
1000% ќе го продадат после оваа сезона,реално Геце со ништо не заслужи во овие три години да остани во Баерн и со потенцијалот што го има мислам дека ќе стани втор Подолски.....0 од играч е Геце и со Иско од Реал Мадрид ќе останат вечни неискористени исфорсирани таленти..и Оскар од Челзи е таков
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
1000% ќе го продадат после оваа сезона,реално Геце со ништо не заслужи во овие три години да остани во Баерн и со потенцијалот што го има мислам дека ќе стани втор Подолски.....0 од играч е Геце и со Иско од Реал Мадрид ќе останат вечни неискористени исфорсирани таленти..и Оскар од Челзи е таков
Има аргументи за и против...Твојот аргумент збори за против и држи вода..

Од друга страна,има само 23 години.Можда вреди да се проба уште една година со Анчелоти.Со Пеп никогаш не ја воспставија конекцијата.Дури сега се повеќе мислам дека Геце не бил типот на играч што го бара.

Со Анчелоти може да е друга приказна.

Како и да е,Дер Класикер во Сабота!

 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Gotze dali ke ostane naredna sezona ili ne, e odluka na upravata.Ako imaat namera da ostane,ke mora da go prodolzi dogovorot.Rizikot da zamine bezpari e prisuten.Dali ke ja ima sudbinata na Kroos ke se vidi vo sledniov mesec,dva.

Bez razlika na povredite i nedovolno dobrata forma,za Gotze moze da ja kesiraat istata suma kako za Kroos.

Vo mnogu los period se povredi,pa dolgo otsustvuvase i nema uste mnogu utakmici da prikaze sto znae,a mora da se napomene deka igrase solidno pred da se povredi.


https://gfycat.com/LinedDesertedHedgehog

Гол и асистенција за Вајзер.Не ми е јасно зошто го продадоа,бидејќи Пеп му даде шанса да покаже што знае и умее,а тој си изигра поштено.Продаваш млад талент како Вајзер,а го чуваш Рафиња кој е ептен пропаднат сезонава.
Вајзер стандардно игра во Херта и има 2 гола и 5 асистенции досега.

Да не биде како со Хумелс,бидејќи Вајзер очигледно прераснува во добар играч. А и Шепф ќе го видиме сега во Шалке,го купија за 5 милиони,а Баерн го шитнаа во Нирнберг пред две сезони за 400,000 .
 
Последно уредено:

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.662
Поени од реакции
14.536
Oд Бернат ми се повраќа.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
КИМИХ И ВИДАЛ :cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:



А кога ќе утнеш еден на еден ситуација,кога ќе ја разнесеш стативата,кога Робен ќе утне МИЛИОН шанси ондак и Господ да дојде неможе да ти помогне.

Премногу промашивме,ПРЕМНОГУ.Тоа е целата критика.

Останатато беше маестрално,приликите за Дортмунд ги сведоа на минимум и издржаа машки.[DOUBLEPOST=1457206905][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Kimmich najdobar.Vidal vo defanzivata imase nekolku propusti,ama zatoa ofanzivno izigra super.Robben izigra sosema pristojno,a ocigledna e razlikata so taa forma sto ja imase do pred 3-4 kola.

Lewa se trudese mnogu,ama topka ne dobi.Müller najslab,se sto fati posra.Toa sto go promasi vo 4-ta minuta e strasno.

Costa se trudese,ama povtorno slabo izigra.Za toj zicer sto go promasi zasluzuva edno mesto na klupa.Onakva sansa da promasis lelelele...:facepalm:

Pak site problemi stignaa po famoznata leva strana.Duva promaja u pm. Neka se vraka Benatia vo forma i Alaba i Ribery da gi vidime na leva strana.

Alonso ke priumrese da se igraa uste 10-15min.:)

Se na se,dobar rezultat.

Refleksot na Bürki pri sutot na Vidal...:shook::vrtioci:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.317
Поени од реакции
26.244
Видал според мене најдобро одигра и тоа како поофанзивен сега одигра како плејмејкер за разлика со Јуве кога помагаше назад на Кимих и Алаба (а и тогаш беше за мене најдобар), тоа што го правеше Алонсо прееска.

Обамејанг еднаш само го претрча Кимих на почетокот оолу 10-та мин. кога имаше шанса инаку се на се и Кимих добро одигра. На крајот кога заврши натпреварот можеби забележавте кога Пеп се поздрави со Тухел и одма претрча кај Кимих и му објаснуваше нешто.

Pep on Kimmich: "He's played vs. big strikers in the UCL & vs. Aubameyang today. Please don't tell me he isn't a centreback."

[DOUBLEPOST=1457226351][/DOUBLEPOST]
Пеп е позитивно луд човек :cuc:, штета што си заминува.:(
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom