Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Noviot zakon utre ke se glasa !!!
Каде виде дека ќе се усвои кога денес е национален празник и имаат споено денови. Парламентот не работи и целата администрација
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
107
Поени од реакции
107
Каде виде дека ќе се усвои кога денес е национален празник и имаат споено денови. Парламентот не работи и целата администрација
Taka mi kaza posrednikot so koj sorabotuvam od Bugarija
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Taka mi kaza posrednikot so koj sorabotuvam od Bugarija
Без увреда но твојот посредник толку знае. Денес е празник ослободување на Бугарија од османлиите, па ги споија деновиве. Првата седница на собрание е закажана за 10.03
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
107
Поени од реакции
107
Без увреда но твојот посредник толку знае. Денес е празник ослободување на Бугарија од османлиите, па ги споија деновиве. Првата седница на собрание е закажана за 10.03
Mozda e taka ne se bunam!
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
него постирав но читав изјава од министер во БГ. медиум кој кажува дека интервју закажуваат после 10 месеци од моментот на подавање и тоа останува засега така СЕ БУНАТ други да го променат тоа но засега ке е така,но белки да пуштат да знаеш дека ке добиеш..[DOUBLEPOST=1456968204][/DOUBLEPOST]
кога бесе за во ресторанот на 20 ти кој бил таму слушнал РЕКЛЕ дека ке го изгласаат за скоро време па да видиме брзо ке дојде тој период.
Licno go prasav Pretsedatelot na komisija za b'lgari v cuzbina. Covekot najprvin moram da kazam deka bese mnogu kulturen, mnogu ljubezen, i, me informirase deka najdocna, do sredinata na ovaa godina, zakonot ce bide izglasan. Ova moze da se prevede i deka e mozno glasanjeo da bide i porano, no sepak se zavisi od aktuelnosta na politickata potreba vo daden moment za koe se odlucuva da raboti NS.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Посредниците ви кажуваат работи што знаат дека сакате да ги слушнете, за да купат време и да не отидете кај друг посредник кој ќе ви кажува порозови приказни и ќе ве лаже подобро. Исто и Вангелов, тој ви кажува работи со кои ќе ве откачи барем на некој месец, од него и од неговата агенција не зависи гласањето. Повеќе од една година го прават тоа, пораснете и сфатете дека ви останува само да чекате, да се надевате и повремено да ја проверувате активноста на Бугарското Собрание. Ниту еден посредник, приватно лице или гаталец што познавате не може да ви даде точен одговор на прашањето кога ќе се гласа законот.
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
23
Поени од реакции
24
Decki na koj mail mozam da prasam dali imaat primeni dopolnitelni dokumenti od mene bidejki mu gi dadov na posrednikot pa da se uveram deka se podadeni?[DOUBLEPOST=1456996141][/DOUBLEPOST]Inace sum 15.../2013 so dopolnitelni od tetka
Vo dopolnitelna MP
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
43
Поени од реакции
118
HONKONK - Зборува реално и трезно, слабоста на човекот многу мина ја користат ( мислам на посредници ), слабоста во не знаење и желба за нешто што многу ви стана важно во овој дел на вашиот живот , а тоа е - што побргу да го добиете БПасош.
Постои еден убав афоризам:
Еден маж и да оплоди истовремено 1000 жени , ни една од тие жени нема да се породи порано од рокот на 9-месеци, си има час кога треба тоа да се случи и све ви е само губење на нерви и време кое го губите на верување дека чудо ќе се случи.....
Што си е ваше , само ќе си дојде....
Искористете време на поважни моменти на вашиот живот !!!
 
Член од
31 мај 2012
Мислења
41
Поени од реакции
6
Decki na koj mail mozam da prasam dali imaat primeni dopolnitelni dokumenti od mene bidejki mu gi dadov na posrednikot pa da se uveram deka se podadeni?[DOUBLEPOST=1456996141][/DOUBLEPOST]Inace sum 15.../2013 so dopolnitelni od tetka
Vo dopolnitelna MP
I jas bi sakal da znam ili ako ima nekoj broj da se javime za da prasame
 
Член од
17 септември 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
nekoj da mi dade kontakt od makedonsko-bugarskoto zdruzenie vo Bitola?
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Честит национален празник на всички б'лгари, и на всички, които обичат Б'лгарија !
Честит нека ни е големиот ден, и голема штета е што ние Бугарите од Македонија, сме отфрлени од нашата родина- мајка Блгарија, ние сме како кутри сирачиња што чекаат нивниот биолошки родител да ги признае, со голема љубов во срцата, спрема родината си и татковината, но за голема несреќа, самата таа не отфрла и не не сака и не не признава.

Но сепак ќе продолжиме да се бориме и да навиваме за Блгарија, затоа што сепак крвта не е вода и ние ја сакаме Бугарија и ја сметаме за наша татковина, па останува надежта дека еден ден таа љубов ќе ни биде возвратена.

Уште еднаш Честит празник на всички Блгари!
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Посредниците ви кажуваат работи што знаат дека сакате да ги слушнете, за да купат време и да не отидете кај друг посредник кој ќе ви кажува порозови приказни и ќе ве лаже подобро. Исто и Вангелов, тој ви кажува работи со кои ќе ве откачи барем на некој месец, од него и од неговата агенција не зависи гласањето. Повеќе од една година го прават тоа, пораснете и сфатете дека ви останува само да чекате, да се надевате и повремено да ја проверувате активноста на Бугарското Собрание. Ниту еден посредник, приватно лице или гаталец што познавате не може да ви даде точен одговор на прашањето кога ќе се гласа законот.
Sto treba uste da napravat?

Ludje pocnaa da dobivaat drzavjanstvo po osnov na prv, vtor bratuced, tatka, vujko, cicko, a pred edna nedela imase i slucaj i po osnov podnesena samo bk deklaracija. Dali toa e dovolno jasno i ukazuva i veli deka zakonot funkcionira a uste zvanicno ne e izglasan ?

So koja logika sporeduvas ludje so takva vaznost i na takva funkcija so ludje koi sto rabotat posrednistvo? I idi prosetaj po google za da se informiras za imeto na pretsedatelot na komisijata.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom