Primera División - Liga BBVA 2015/2016

Кој ќе биде шампион ?


  • Вкупно гласачи
    180
  • Гласањето е завршено на .

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.062
Поени од реакции
36.647
12 бода плус класико ги чека на Камп Ноу. И дефинитивно се отпишани од титулата мислам , сега Атлетико ќе гризе.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Абе вие што мислите, тимот така може да се опорави после Бенитез, крофнитез, сфињитез? Па ене ги Интер, 6 години поминаа, уште глава не можат да кренат.
Па и ливерпул исто и тоа не 6 туку 8 или 9 :D
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.062
Поени од реакции
36.647
За Валенсија муабет да не правиме. :pos:
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
Атлетико е единствената екипа што победила три последователни лигашки утакмици против Реал на Сантјаго Бернабеу
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ништо се нема сменето во Реал откако е Зидан тренер. Истата игра, истото незалагање...ама не, Рафа е крив, јер крофна, оваков, онаков. Разликата помеѓу двајцата е што Зидан не беше осуден на пропаст од новинари и цела јавност од старт и што ја има почитта од фудбалерите.
Чекам смешни коментари за Рафа сеа, ајде, полни сте инспирација вие, ве знам.
Атлетико е единствената екипа што победила три последователни лигашки утакмици против Реал на Сантјаго Бернабеу
Атлетико си го ремети Реал последниве години...ама од друга страна, најбитната утакмица меѓу нив ја изгубија, така да, џабе им е се.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Ништо се нема сменето во Реал откако е Зидан тренер. Истата игра, истото незалагање...ама не, Рафа е крив, јер крофна, оваков, онаков. Разликата помеѓу двајцата е што Зидан не беше осуден на пропаст од новинари и цела јавност од старт и што ја има почитта од фудбалерите.

Атлетико си го ремети Реал последниве години...ама од друга страна, најбитната утакмица меѓу нив ја изгубија, така да, џабе им е се.
Па од таа утакмица наваму во Ла Лига победа немат против Атлетико.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.230
Поени од реакции
57.949
12 бода плус класико ги чека на Камп Ноу. И дефинитивно се отпишани од титулата мислам , сега Атлетико ќе гризе.
Сега Виљареал ќе гризе.


Битката за титула заврши пред неколку кола. Сега да видиме кој ќе победи во битката за трето место :)
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.531
Поени од реакции
7.640
El portugués explicó las causas de la derrota. "No quiero menospreciar a nadie, a ningún compañero, pero cuando no están los mejores es difícil ganar. A mí me gusta jugar con Pepe, con Karim, con Bale, con Marcelo...". "No quiero decir que Jese, Lucas, Kovacic no son buenos, son muy buenos, pero...", añadió.

Роналдо ја открил причината за поразот , не сакал да омаловажува никого , ама кога не се играло со најдобрите било тешко да се победи . Сакал да игра со Пепе , Карим , Бејл и Марсело . Не мислел дека Хесе , Васкез , Ковачиќ не биле добри ама ...

:pos:
На крај додал дека заслужиле победа ама фудбалот бил таков . :vozbud:

http://www.marca.com/futbol/real-madrid/2016/02/27/56d1e0caca4741027c8b4598.html
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.895
Поени од реакции
63.758
Ме интересира во кој премиерлигашки просек ќе игра Хамес од наредната сезона.:icon_lol:
У Манчестер. Само они можат да го искешираат. Па за пола сезона ке проплаче за Париз.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom