Старец претепан до смрт оти ја фалел Катица Јанева?

Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.775
Поени од реакции
82.794
http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=22516859484&id=9&prilog=0&setIzdanie=23694

@Acid i @Beric Dondarrion

Ako e vistina deka nemalo vrska so politika moze treba da se smeni naslovot na temata pa i da se zatvori. Ova veke nema smsila.

PS. Pod cija kontorla se sega mediumite? Cela nedela anti vladina propaganda za na kraj da ispadne deka nemalo vrska. Sega pak ke bide salili smo se, pu pu nevazi...
Ако Телма ви е соросиден медиум, тогаш сигурно Нова Македонија ви е куртонски медиум.
Треба претпазливо да се чита све што пишуваат.
Толку верувам, што ќе напишат. Колку и на Инфоплус.
 
Z

zlaki

Гостин
белким има сега починатиот старец некој син,внук па да му се наебе на убиецот или ако тој не е достапен на некој близок да му скрши глава му ебам стоката затвореничка,сигурно е еден од оние што ги помилуваат овие денешните лажни патриоти што се кажуваат дека се вмро..око за око-заб за заб..глава за глава
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.775
Поени од реакции
82.794
белким има сега починатиот старец некој син,внук па да му се наебе на убиецот или ако тој не е достапен на некој близок да му скрши глава му ебам стоката затвореничка,сигурно е еден од оние што ги помилуваат овие денешните лажни патриоти што се кажуваат дека се вмро..око за око-заб за заб..глава за глава
ако стварно бил член на ВМРО, тешко дека ќе му се наебе
До сега така беше (да не вадам примери).
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.078
Поени од реакции
24.097
Ако Телма ви е соросиден медиум, тогаш сигурно Нова Македонија ви е куртонски медиум.
Треба претпазливо да се чита све што пишуваат.
Толку верувам, што ќе напишат. Колку и на Инфоплус.

Jasno mi e deka tebe kur te boli i za drzava i za dpmne, vas vi e samo za vlast. Vnukata na starecot jasno kaza a i selanite. Ic ne e bitno sto Nova makedonija misli/pisuva ama valjda drugite tamu jasno objasnija.

Kako sakas, ova e uste eden primer zosto na zaev i opozicijata ne smee da im se dozvoli da upravuvaat so mediumite.
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
424
Вие од УМС на дпмне немате проблем со Заев и СДСМ,туку со целата меѓународна заедница.
Свестите се :tapp:
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
... целата меѓународна заедница..
Целта ми е оваа фраза... „меѓународна заедница“. Мислам дека многу погрешно се користи. Ако се вклучени САД, Франција, Британија... и уште неколку од ЕУ, се кажува „меѓународна заедница“. Па, белки во таа заедница, важни фактори се и Кина, Русија, па и некои други. Интересно, ако во некоја група има неколку политичари од на пример, Чешка, Словачка и Бугарија.. тогаш тоа не важи.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.775
Поени од реакции
82.794
Целта ми е оваа фраза... „меѓународна заедница“. Мислам дека многу погрешно се користи. Ако се вклучени САД, Франција, Британија... и уште неколку од ЕУ, се кажува „меѓународна заедница“. Па, белки во таа заедница, важни фактори се и Кина, Русија, па и некои други. Интересно, ако во некоја група има неколку политичари од на пример, Чешка, Словачка и Бугарија.. тогаш тоа не важи.
Така е. Затоа Груевски ги испади и не ги признава овие посредници, претставници на "меѓународната" заедница.
Убаво им рече: - Aj мрш и да не ве видам све дур стварно не бидете меѓународна заедница. Вие немате никаков легимитет да се претставувате како меѓународна заедница и ја не ве признавам.

Него како, нема трте мрте
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.955
Поени од реакции
18.681
Целта ми е оваа фраза... „меѓународна заедница“. Мислам дека многу погрешно се користи. Ако се вклучени САД, Франција, Британија... и уште неколку од ЕУ, се кажува „меѓународна заедница“. Па, белки во таа заедница, важни фактори се и Кина, Русија, па и некои други. Интересно, ако во некоја група има неколку политичари од на пример, Чешка, Словачка и Бугарија.. тогаш тоа не важи.
Глеам пастирот редовно на кафе си оди со Путин. Која Русија, која Кина ги замишљаш. Никој неќе да си има работа со бараби, највеќе што може е да искешира едно милион долара и да го снимат како се ракува со Хилари, и така и требаат сеа пари за кампања.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
нема трте мрте
Од сега има само трте.[DOUBLEPOST=1456497063][/DOUBLEPOST]
Глеам пастирот редовно на кафе си оди со Путин. Која Русија, која Кина ги замишљаш. Никој неќе да си има работа со бараби, највеќе што може е да искешира едно милион долара и да го снимат како се ракува со Хилари, и така и требаат сеа пари за кампања.
Не е битно тоа, муабетот ми е општ. Тоа важи и за другите држави.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.775
Поени од реакции
82.794
Глеам пастирот редовно на кафе си оди со Путин. Која Русија, која Кина ги замишљаш. Никој неќе да си има работа со бараби, највеќе што може е да искешира едно милион долара и да го снимат како се ракува со Хилари, и така и требаат сеа пари за кампања.
Гласавме за Косово и го признавме, му дадовме медаља на Буш, највише војници по глава на жител во Афганистан или Ирак беше, амбасада америчка тврѓава, декларативна осуда на инвазијата на Крим...

Дај нека намали малце со прорускава политика... ќе ни се наљути другава страна.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Тоа ти е опозиција, кога нема никој меѓу себе се расправаат:)
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
424
Целта ми е оваа фраза... „меѓународна заедница“. Мислам дека многу погрешно се користи. Ако се вклучени САД, Франција, Британија... и уште неколку од ЕУ, се кажува „меѓународна заедница“. Па, белки во таа заедница, важни фактори се и Кина, Русија, па и некои други. Интересно, ако во некоја група има неколку политичари од на пример, Чешка, Словачка и Бугарија.. тогаш тоа не важи.
Да тие ја креираат светската политика,ама тука би ја додал и Германија која пред 70 години воено ја потчини Европа а сега истото го прави со својата економија.
Инаку бараем да се фатеше за Шведска,Норвешка,Данска како посакувани фактори, кај со овие нашиве браќа по славјански род ги најде.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.082
Поени од реакции
16.191
белким има сега починатиот старец некој син,внук па да му се наебе на убиецот или ако тој не е достапен на некој близок да му скрши глава му ебам стоката затвореничка,сигурно е еден од оние што ги помилуваат овие денешните лажни патриоти што се кажуваат дека се вмро..око за око-заб за заб..глава за глава
ех затвореникот лежел и во Демир Хисар, а може да е помилуван од Бране, кој често помилуваше и затвореници да не биде дека само негови луѓе........ можно е синот на починатиот преку умоболниот насилник да вршел притисок да му се препише нему куќата ...ако ништо друго , можеби го го поел секојдневно со ж-та ? ...Но работа е на МВР да открие дали имало или не поврзаност на убиецот со некого.... како и да е тешка глупост беше да се бара политика кај 80г обчар и 53г криминалец и душевен пациент... срамота за Телма...
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Локални избори 2013 с. Маково, ВМРО-ДПМНЕ 29, СДСМ 6 гласови.
Според последните анкети во село Маково опаднала популарноста на владејачката партија во с. Маково за цели 15%. Од таму е и нервозата присутна меѓу членството на ВМРО-ДПМНЕ од село Маково која деновиве резултираше со убиство на 80-годишниот активист на СДСМ од истото село.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.239
Поени од реакции
26.094
Локални избори 2013 с. Маково, ВМРО-ДПМНЕ 29, СДСМ 6 гласови.
Според последните анкети во село Маково опаднала популарноста на владејачката партија во с. Маково за цели 15%. Од таму е и нервозата присутна меѓу членството на ВМРО-ДПМНЕ од село Маково која деновиве резултираше со убиство на 80-годишниот активист на СДСМ од истото село.
1 од 6 е повеќе од 15%. Вештачки оддржува (го анулира опаѓањето на неговата) популарност Груевски и мести избори!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom