Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 февруари 2016
Мислења
4
Поени од реакции
12
Не немам никакви документи да поднесам, а БККС не ми дава никаква потврда наводно не сум можел да добијам на никаков начин
 
D

dimitars

Гостин
Не немам никакви документи да поднесам, а БККС не ми дава никаква потврда наводно не сум можел да добијам на никаков начин
Обиди се и со другиот клуб бг.пријателство некој член спомна дека без проблем извадил од таму.

Sent from my Samsung Galaxy S6 Edge
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Не немам никакви документи да поднесам, а БККС не ми дава никаква потврда наводно не сум можел да добијам на никаков начин
Tvoite predci-rodnini se rodeni kako pravoslavni na teritorija na MK. Javi im se na deckite od B-klub Skopje ili zdruzenieto od Bitola. Vidi, razgovaraj, ne se otkazuvaj na necueno!!!

Sega citam, i @dimitars go deli istoto mislenje.
 
Член од
25 октомври 2015
Мислења
41
Поени од реакции
33
Dali nekoj znae zosto tolku mnogu kasni diplomatskata posta?imam dobieno proishod noemvri 2015 i koga da se javam vo ambasada,mi vikaat javise po 1 mesec.ako nekoj znae nesto,ve molam da pisete.
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Za site sto podnele za proizhod vo dekemvri 2015 godina se.ocekuva do krajot na mart da ima odgovor bidejki imalo mnogu guzva. Toa mi go kazaa pred malku od dabc
 
Член од
25 октомври 2015
Мислења
41
Поени од реакции
33
Za site sto podnele za proizhod vo dekemvri 2015 godina se.ocekuva do krajot na mart da ima odgovor bidejki imalo mnogu guzva. Toa mi go kazaa pred malku od dabc
A dali slucajno znaes ,ako odis preku ambasada,ako pojdis direkno vo DABC,dali ke ti go dadat proishodot ili ne?oti mi imaa kazano deka dgade ke odam ako sum preku ambasada,koga ke stigne -togas.
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
A dali slucajno znaes ,ako odis preku ambasada,ako pojdis direkno vo DABC,dali ke ti go dadat proishodot ili ne?oti mi imaa kazano deka dgade ke odam ako sum preku ambasada,koga ke stigne -togas.
Nema da mozes tamu da go zemes. Stom e preku ambasada moras od ambasada da go podignes. Javi se vo dabc prasaj sto e problemot. Vo ambasadite ne mozat da ti dadat informacija tocna samo mozat da te teraat da cekas posto ne zavisi nisto od niv
 
Член од
25 октомври 2015
Мислења
41
Поени од реакции
33
Nema da mozes tamu da go zemes. Stom e preku ambasada moras od ambasada da go podignes. Javi se vo dabc prasaj sto e problemot. Vo ambasadite ne mozat da ti dadat informacija tocna samo mozat da te teraat da cekas posto ne zavisi nisto od niv
A dali imas broj od dabc da se javam da prasam sto e rabotata?oti neznam kolku pati mu pisav,ama zaludno.ne mi vrakaat.i fala ti mnogu za ova.
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Decki kako stoi politickava situacija vo Bg, ne slusam ubavi raboti, socijalistive sakale da go butnat Bojko od vlast. Ako go napravat ova, e tek togas crno ni se pise na site.
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
Decki kako stoi politickava situacija vo Bg, ne slusam ubavi raboti, socijalistive sakale da go butnat Bojko od vlast. Ako go napravat ova, e tek togas crno ni se pise na site.
Од вакви ко тебе не ми се отвара форумов.
Дај пополнувај време со нешо друго, по позитивно. На друго место.

Вест 1
Вест 2
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
16
Поени од реакции
57
Decki kako stoi politickava situacija vo Bg, ne slusam ubavi raboti, socijalistive sakale da go butnat Bojko od vlast. Ako go napravat ova, e tek togas crno ni se pise na site.
tebe nekoj na ulica da te sretne i da ti dava 100.00 evra,izgleda nema da gi zemes.ke najdes nekoja negativna rabota-a zosto mi gi dava,pa ako kupam nova kola so parite moze sudar da napravam,ne ,poubavo ne gi zemam,taka li ke si reces? vo najdobriot period sme vo vrska so BG pasosite,vo poslednive 3-4 godini. daj malku pozitivo,ne negativo,negativo...[DOUBLEPOST=1456162492][/DOUBLEPOST]
tebe nekoj na ulica da te sretne i da ti dava 100.00 evra,izgleda nema da gi zemes.ke najdes nekoja negativna rabota-a zosto mi gi dava,pa ako kupam nova kola so parite moze sudar da napravam,ne ,poubavo ne gi zemam,taka li ke si reces? vo najdobriot period sme vo vrska so BG pasosite,vo poslednive 3-4 godini. daj malku pozitivo,ne negativo,negativo...
ne deka mene mi go odobrija ukazot,:jeeee:no stvarno e dobra rabotata. koja vlada i da dojde vo nea ke bide g-din Karakacanov,koj mnogu se zalaga za nas.(y)
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom