Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Го оставам тоа на личности со супериорен морал како тебе.
И како после очекуваш некој да те третира како нормален на форумот? Трошка заеднико тло во областа на етиката мора да се најде за да се има било каква комуникација настрана од навреди. Инаку си @bitushanec , букаке материјал.

Сега, ако целта ти е да тролаш, тогаш ОК, не е проблем.
 

Благоев

The Spartan General
Член од
8 јануари 2014
Мислења
1.357
Поени од реакции
2.087
Ooo did I touch a nerve there? Or stepped on your toes?
How many more posts you will write to prove that you are a humble human being with common decency, strong moral values, and well educated and intellectually sound impartial opinions about politics, creating policies, and decision making that actually affect human lives?

Why the sudden loss of the invincibility aura and calling upon the inner mea-culpa humility (which you think that you posses, although I beg to differ)?

What happened to you? Why the sudden urge to explain yourself to a total stranger that made a snide comment about your online personality?

In the end, dude these are all jokes, not dicks. Don't take them so hard. :icon_lol::icon_lol::icon_lol:

пс. Некој како мене те тренира во штабот на онлјан нинџите. Најозбилно. :)
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
И како после очекуваш некој да те третира како нормален на форумот? Трошка заеднико тло во областа на етиката мора да се најде за да се има било каква комуникација настрана од навреди. Инаку си @bitushanec , букаке материјал.

Сега, ако целта ти е да тролаш, тогаш ОК, не е проблем.
Какво тролање? Темата е СЈО и акцијата Титаник, а не моето мислење за моралот на Гордана Јанкуловска базиран на извадок од телефонски разговор.
P.S. не ме интересира како сум третиран од извесни членови. Си коментирам и тоа е тоа. Само барам да нема навреди затоа што тоа е против форумските правила. За жал тоа не се почитува а ти си прв што ги кршиш тие правила. [DOUBLEPOST=1455963182][/DOUBLEPOST]
Ooo did I touch a nerve there? Or stepped on your toes?
How many more posts you will write to prove that you are a humble human being with common decency, strong moral values, and well educated and intellectually sound impartial opinions about politics, creating policies, and decision making that actually affect human lives?

Why the sudden loss of the invincibility aura and calling upon the inner mea-culpa humility (which you think that you posses, although I beg to differ)?

What happened to you? Why the sudden urge to explain yourself to a total stranger that made a snide comment about your online personality?

In the end, dude these are all jokes, not dicks. Don't take them so hard. :icon_lol::icon_lol::icon_lol:

пс. Некој како мене те тренира во штабот на онлјан нинџите. Најозбилно. :)
Добро со ова само си потврди дека си Internet hero.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.873
Какво тролање? Темата е СЈО и акцијата Титаник, а не моето мислење за моралот на Гордана Јанкуловска базиран на извадок од телефонски разговор.[DOUBLEPOST=1455963182][/DOUBLEPOST]
Добро со ова само си потврди дека си Internet hero.
А ако отвориме таква тема, ветуваш ли дека ќе го пишеш своето мислење?
А можеш и тука, еве јас ветувам дека нема да те избришам.
 

Благоев

The Spartan General
Член од
8 јануари 2014
Мислења
1.357
Поени од реакции
2.087
Добро со ова само си потврди дека си Internet hero.
All heroes need a good villain. You ain't got the capacity to be one. :icon_lol:

Повикувањето на правната држава, или оф-он топикот во моментот кога нешто не оди по план е бесценет.
Инаку, секој маж со доволно самопочит, нема да дава искази или да се правда пред некој друг. Особено не на интернет. :icon_lol:
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
А ако отвориме таква тема, ветуваш ли дека ќе го пишеш своето мислење?
А можеш и тука, еве јас ветувам дека нема да те избришам.
Немој, ќе прочита Гордана, нема да може да спие. :(
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
А ако отвориме таква тема, ветуваш ли дека ќе го пишеш своето мислење?
А можеш и тука, еве јас ветувам дека нема да те избришам.
За дали биле прекршени некакви си етички правила па плус и патриотски заради нечија суета? Прекршени се етички правила, но не е за суета. Друго е во прашање. Тоа не е во ред и сум го кажал неколку пати.
Ќе ми простиш што не користам патетика и да викам ЧОВЕЧИЊА ги нарече кучката, а во исто време сум кажал милион пати полоши зборови за тие луѓе. Е тоа ти е лицемерие за кое обвинувате други.[DOUBLEPOST=1455964450][/DOUBLEPOST]
All heroes need a good villain. You ain't got the capacity to be one. :icon_lol:

Повикувањето на правната држава, или оф-он топикот во моментот кога нешто не оди по план е бесценет.
Инаку, секој маж со доволно самопочит, нема да дава искази или да се правда пред некој друг. Особено не на интернет. :icon_lol:
Друже ти може до сабајле да пишуваш, Јас ти одговорив на твојот коментар за Клинтон и ти наместо да речеш океј почна за википедија и нинџи да зборуваш и се разви непотребна дискусија. Тоа е тоа.
 
Последно уредено:

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Дечки дајте модератор нека провери дали на @bitushanec и @Brutus им стигаат известувањава за тагирање, гледам активни се по темава ама нема нешо одговор...
Емче, шо толку ни се нафрлаш мене и на @Brutus ? Не не' вадиш од уста. Да не сакаш да се омажиш во Скопје???
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.115
Поени од реакции
15.061
Дали сметаш дека е етички и во духот на демократсото општество за кое нели се залагаме да се носат сиромашни Македонци од Пустец, за некоја смешна сума да гласаат во Центар, и при тоа Гоца да ги нарекува човечиња? И дали е тоа акт на патриотска влада?
А колку го сметаш морален еден предходник на Гоца кога пред цел колегиум за албанциве викал на цел глас:``ќутете, ќутете, толку ги има што ако се измочаат ќе се удавиме во мочта``, а на пресовите пред истите тие луѓе се правеше јунаккао незнам што ќе им правел.

барем Гоца преку телефон нешто брблала, а не пред цел колегиум
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
А колку го сметаш морален еден предходник на Гоца кога пред цел колегиум за албанциве викал на цел глас:``ќутете, ќутете, толку ги има што ако се измочаат ќе се удавиме во мочта``, а на пресовите пред истите тие луѓе се правеше јунаккао незнам што ќе им правел.

барем Гоца преку телефон нешто брблала, а не пред цел колегиум
А зошто секогаш се споредува со минатото? Зошто моралноста секогаш се споредува со нечија друга? Гоца им се смееше на Македонците од Пустец како вештерка, се смееше на нивната мака. Мене ми е тоа доволно да и посакам да цркне, без да споредувам некој друг што правел пред тоа. Инаку, не знам за кој зборуваш претходно, но ние не смееме да ја губиме моќта да им судиме на тие луѓе, и да ги осудиме за таквиот однос.[DOUBLEPOST=1455968937][/DOUBLEPOST]
Немој, ќе прочита Гордана, нема да може да спие. :(
Не би можела да спие ако во оваа држава живеат нормални, не-сендвич луѓе, кои би и поминале до дома со вили и мотики да ја запрашаат кој е човече. Дали е човече тоа огавно женско створење су мустаки, изрешетано од сите можни полови фрустрации, или тие другите.

Но за жал, СДСМ преку очајната транзиција ги донесе луѓето во ситуација да бидат поткупувани со сендвич, а фрустрирани вештерки да бидат над нив. Во оваа држава се е толку испревртено, што станува неподносливо.
 
Последно уредено:
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Не би можела да спие ако во оваа држава живеат нормални, не-сендвич луѓе, кои би и поминале до дома со вили и мотики да ја запрашаат кој е човече. Дали е човече тоа огавно женско створење су мустаки, изрешетано од сите можни полови фрустрации, или тие другите.

Но за жал, СДСМ преку очајната транзиција ги донесе луѓето во ситуација да бидат поткупувани со сендвич, а фрустрирани вештерки да бидат над нив. Во оваа држава се е толку изпревртено, што станува неподносливо.
Па, не дека се криеше кога им идеа пред врата. http://fokus.mk/galerija-gordana-jankuloska-komanduva-so-politsijata-pred-vratata-na-vladata/

И дома да и дојдат пред врата, сигурен сум дека нема да се крие, од било кого.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Да знам, јунак е Гоца, зад полициски кордон.
Полицискиот кордон брои 400-500 џандари, од другата страна имаше најмалку 5000 луѓе. Тоа е смешно оправдување. Не е проблем полицискиот кордон, фејкерите од спроти се проблемот.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Полицискиот кордон брои 400-500 џандари, од другата страна имаше најмалку 5000 луѓе. Тоа е смешно оправдување. Не е проблем полицискиот кордон, фејкерите од спроти се проблемот.
5000 ненеаоружани луѓе спрема 500 души наоуражан полициски кордон и не е некоја сила, ама муабетот ќе замине во глуп правец.

Тебе не те фаќа одвратност кога Гоца ги нарекува човечиња луѓето од Пустец? Би преферирал едноставен одговор, не врзан со приказната дека ВМРО му ја крши кичмата на СДСМ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom