Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 март 2009
Мислења
19.957
Поени од реакции
15.973
по закон друго министерство дава МБ.
ааха, само една. И како тие чауши ги убацуваат тие лк во системот? Ти моеш дома и 50 да си отпечатиш...
тоа е колку годишно се раѓаат, сега ако не ти е мака види колку умираат. Имаше една бројка 1.9...
тогаш можеби се сеќаваш за излезеноста за Трајковски. И пак не ми е јасно зошто е проблем да се ажурира списокот со споредба од повеќе извори и од терен.
па не ги убацуваат во системот...прават фалсификат..имаше случка, ја постирав порано, измамник во Хрватска го хакирал избирачкиот систем што е на интернет, од таму си земал матични броеви и податоци и направил фалц исправи, па нарачувал дузини ајфони, море и кредити подигал во банка..нормално го откриле кога на луѓето им дошле рати и сметки...
Не е проблем да се ажурират списковите од сите установи, сега запнало треба да се усогласат фонтовите а новинарот напишал фондовите :D
..усогласувањето и ажурирање на избирачкиот список треба да биде перманентно се до денот кога ќе се печатат избирачки спискови за избори ../
Е да се вратиме на ЛК, постои една можност лице да има 2, теоретски и повеќе, лични карти, ако пријави загубена лк и извади нова, а изгубената ја има тој или друг... Но во системот постои само ЕДНА лична карта, еден идентитет..таа што си ја изгубил ја огласуваш за неважечка, новата има друг број на ЛК
Секој што ќе употреби неважечка исправа одговара по закон.. било за каква цел, има луѓе што криеле починат родител да ја земаат пензијата...патем теоретски незаконска е употреба и на туѓа банкарска картичка без полномошно, а се користи во секојдневен живот на банкомати...
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.734
Поени од реакции
12.165
па не ги убацуваат во системот...прават фалсификат..имаше случка, ја постирав порано, измамник во Хрватска...
остај ја Хрватска. Тој измамник користел веќе постоечки податоци...
постои една можност лице да има 2, теоретски и повеќе, лични карти, ако пријави загубена лк и извади нова, а изгубената ја има тој или друг...
ЕМБГ е еден и единствен за цел живот без разлика колку живеалишта ќе пријавиш (нешто кое исто е казниво по закон). Ако веќе знаете и наведовте дека постојат вакви случаи, зашто е проблем или зошто сте против да се расчистат дилемите.
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2009
Мислења
19.957
Поени од реакции
15.973
остај ја Хрватска. Тој измамник користел веќе постоечки податоци. Чудото е надворешно лице да внесе икс броеви на лк и ембг во системот, во институциите.
ЕМБГ е еден и единствен за цел живот без разлика колку живеалишта ќе пријавиш (нешто кое исто е казниво по закон). Ако веќе знаете и наведовте дека постојат вакви случаи, зашто е проблем или зошто сте против да се расчистат дилемите.
Па не може да пријавиш друго живеалиште ако не се одјавиш од предходното !! Во Охрид комшиите , жената се пријави во Охрид а тој си остана во Скопје. После кога го продадоа станот во Охрид, таа и да не се јавила во МВР, пак има само едно живеалиште по документи, дури и да не е вистинско...За да се пријави пак во Скопје мора да се одјави од Охрид и нова исправа да извади..
 

Благоев

The Spartan General
Член од
8 јануари 2014
Мислења
1.357
Поени од реакции
2.087
Легално е тоа со Пустец. Неферски е, ама е легално. За жал.

Да беа паметни и организирани Македонците, досега ќе имаа и пратеници во Бугарскиот парламент. :icon_lol:


Него мене ме интересира нешто друго. Првообвинетите никако да зуцнат барем два три збора. Писмо до јавност, ово оно, официјална изјава, дрн дрн.
Пред да се случат срањава секој втор ден беа на медиуми даваа што службени, што приватни изјави. Сега барем официјално да си кажат, невин сум, тоа се лаги и измами. Јас сум чесен и достоинствен граѓанин на РМ.


А не нинџите по интернетот да зборуваат во нивно лице. :(
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Легално е тоа со Пустец. Неферски е, ама е легално. За жал.

Да беа паметни и организирани Македонците, досега ќе имаа и пратеници во Бугарскиот парламент. :icon_lol:


Него мене ме интересира нешто друго. Првообвинетите никако да зуцнат барем два три збора. Писмо до јавност, ово оно, официјална изјава, дрн дрн.
Пред да се случат срањава секој втор ден беа на медиуми даваа што службени, што приватни изјави. Сега барем официјално да си кажат, невин сум, тоа се лаги и измами. Јас сум чесен и достоинствен граѓанин на РМ.


А не нинџите по интернетот да зборуваат во нивно лице. :(
Некој ПР експерт советувал дека е подобро вака:)
 

Благоев

The Spartan General
Член од
8 јануари 2014
Мислења
1.357
Поени од реакции
2.087
Некој ПР експерт советувал дека е подобро вака:)
Абе претседателот на САД ја опна Левински, па излезе пред цела нација да признае. :icon_lol::icon_lol:

Или сакаш да кажеш овие невини се, па од толку многу невиност си ќутат и оставаат нинџа како тебе да зборува во нивно име. :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

Благоев

The Spartan General
Член од
8 јануари 2014
Мислења
1.357
Поени од реакции
2.087
нинџи ги викаш
really?
Па никој не знае што работат, никој не знае како изгледаат, никој не знае каде живеат, никој не знае кога се будни, а кога спијат, и се кријат зад организација. Секогаш се активни, добро подготвени и истренирани, напаѓаат неочекувано со убиствени удари под крстот, и секогаш пробуваат да имаат аура на супериорност. Исто како нинџите.
Бидејќи контекстот е интернет пространството, и од таму доаѓа и епитетот: Интернет нинџа.

За жал, ова е Македонија, и сите овие работи се проткаени со нота на класична балканска будала/битанга.


:icon_lol:
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Абе претседателот на САД ја опна Левински, па излезе пред цела нација да признае. :icon_lol::icon_lol:

Или сакаш да кажеш овие невини се, па од толку многу невиност си ќутат и оставаат нинџа како тебе да зборува во нивно име. :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
Излезе да признае кога извадија ДНА докази:) Претходно не коментираше, па почна да негира и на крај со еден куп докази си призна. И сега лапа доларчиња за говоранции а жена му се спрема за претседател. Ај сеа!?
 

Благоев

The Spartan General
Член од
8 јануари 2014
Мислења
1.357
Поени од реакции
2.087
Колку добро и брзо ја читаш Википедија значи алал вера. Нинџа.
Кликаш десен клик translate to Macedonian или автентично ја толкуваш статијата? :icon_lol::icon_lol:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Излезе да признае кога извадија ДНА докази:) Претходно не коментираше, па почна да негира и на крај со еден куп докази си призна. И сега лапа доларчиња за говоранции а жена му се спрема за претседател. Ај сеа!?
Дали сметаш дека е етички и во духот на демократсото општество за кое нели се залагаме да се носат сиромашни Македонци од Пустец, за некоја смешна сума да гласаат во Центар, и при тоа Гоца да ги нарекува човечиња? И дали е тоа акт на патриотска влада?
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Колку добро и брзо ја читаш Википедија значи алал вера. Нинџа.
Кликаш десен клик translate to Macedonian или автентично ја толкуваш статијата? :icon_lol::icon_lol:
Wikipedia WTF? Се сеќавам на случајот и затоа ти пишав. Кога користам википедија ја цитирам. Немам потреба да глумам паметњакович како многу луѓе тука. Инаку англискиот го владеам одлично и не користам превод на македонски. [DOUBLEPOST=1455961908][/DOUBLEPOST]
Дали сметаш дека е етички и во духот на демократсото општество за кое нели се залагаме да се носат сиромашни Македонци од Пустец, за некоја смешна сума да гласаат во Центар, и при тоа Гоца да ги нарекува човечиња? И дали е тоа акт на патриотска влада?
Не е.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Wikipedia WTF?[DOUBLEPOST=1455961908][/DOUBLEPOST]
Не е.
Па ако не е, зошто не го кротикуваш тоа? Зошто не кажеш, срамота е ова луѓе, заради суетата на Грујо ги прекршивме сите етички и патриотски кодекси?
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Па ако не, зошто не го кротикуваш тоа? Зошто не кажеш, срамота е ова луѓе, заради суетата на Грујо ги прекршивме сите етички и патриотски кодекси?
Го оставам тоа на личности со супериорен морал како тебе.[DOUBLEPOST=1455962206][/DOUBLEPOST]
Колку добро и брзо ја читаш Википедија значи алал вера. Нинџа.
Кликаш десен клик translate to Macedonian или автентично ја толкуваш статијата? :icon_lol::icon_lol:
А инаку еве нешто за тебе. Кликни десен клик и транслејт. Ова е боље од нинџа, и те опишува тебе и тие што си стискате лајкови, многу добро.
Internet Hero
A person who spends most of their time on Internet message boards acting like they are the all-knowing and all-mighty. If someone disagrees with their opinion the person labels the person with whom they disagree with a "sheep", "sheeple" or called some sort of derogatory term. This person tends to have very few friends in the real world and makes most of their friends on the Internet with people who are similar to themselves.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom