Кладилница (Генерална дискусија)

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Becker-Ram gi imam tajbrejk ama ovoj Becker ziv nependek ispadna vo vtoriot set.
Prv set brejk Ram odma na start,pa 1-4 gubese,na 2-4 imase dve brejk sansi i nisto.Da napravese tuka brejk,blisku ke bese tajbrejkot..
Vtor set,serviraat dobro i do 4-4 skoro bez problem.Ram mnogu slabo servirase vo toj gejm,ama koga imase Becker brejk sansa,a gi imase pet,servirase bombi.Site gi resi so servis vineri,as i lesen volej.Dobro e rekov se spasiv,koga Becker od nigde nikade 3 pati vo mreza 0-40,15-40 i pak vo aut.A prethodnite dva gejma na 0 gi zede.:lut:Tret set odma pravi brejk,i toa od 0-30.(n)



Ima nesto kosarkari za navecer ? :pipi:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
10400364_10205616257554495_6674883830859217290_n.jpg
Ја пуштив, ама не ми е јасно како можи некој наш да има дојава од француска 2ра лига еј, ај да речиш белгија 4та лига, холандија.... Ама Франција...? Ко' можи вака браво.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Локомотив Загреб - Хајдук гг3+ чисто ради традиција на последните 7 натпревари секогаш било гг3+
 
B

Blade Torch

Гостин
Јас не се преоптоварувам кој што пишал НБА ,мене лично постот индиректно ми беше наменет за членот Blade Tourch кој пред неколоку месеци имавме тука жестоки реплики во поглед на кошарката и дали вреди тој спорт да се игра,а тој се правеше паметен како тоа премногу пари направил од кошарка и бил најисплатлив спорт за него,за само неколку месеци подоцна тука да се жали и плачи секој втор ден како некој ѓупак не постигнал поен,како бил малер,како тоа Европската кошарка не била за играње....значи врти сучи пак си дојде на моето што го пишував уште тогаш..ама ако нека продолжи така ако му одговара
Имаш право. Фудбал си е фудбал. Шо ќе се замарам со 1.9 квоти пиши си ги тука отепаните италијански имиња Интер на 1.4 квота и пцуј заедно со неписмените пензионери што седат 24саата во кладилница и играат само на светиот спорт -ФУДБАЛ.

Не знам само зашто пишуваш ист муабет цело време. Ако не те бива за спортска не пишувај, ако си добитен стално ставај во добивка и не замарај. Ти ќе ни објасниш што да играме...
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Јас не се преоптоварувам кој што пишал НБА ,мене лично постот индиректно ми беше наменет за членот Blade Tourch кој пред неколоку месеци имавме тука жестоки реплики во поглед на кошарката и дали вреди тој спорт да се игра,а тој се правеше паметен како тоа премногу пари направил од кошарка и бил најисплатлив спорт за него,за само неколку месеци подоцна тука да се жали и плачи секој втор ден како некој ѓупак не постигнал поен,како бил малер,како тоа Европската кошарка не била за играње....значи врти сучи пак си дојде на моето што го пишував уште тогаш..ама ако нека продолжи така ако му одговара
Нема правило дека точно тој и тој спорт или наптреварување(со исклучоци) не вреди да се игра туку зависи од тоа колку пратиш,секој си има некој спорт што му е омилен и интересен да го следи и е во тек со настаните и по таа логика смета дека има највеќе шанси да биде добитен.
Истово што го мислиш ти за НБА некој го мисли за фудбалот или сосема трет спорт,
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
ПСЖ-Бешикташ. +62.5
Бешикташ и ОДБРАНА ,2 различни поими...:гик:
И Вардар треба да е плус 57.5,треба да има доста голови овде,освен ако не се избудалат Диви и Џамбо(со оглед дека Штербик РЕУМАТА го фати):icon_mrgr:...
Вардар треба да оди над 31.5,посебно ако изиграат како шо играат дома,без пардон,32 гола за боса одбрана како Шведската не се многу...
Киелце Т1-
Иако даваат голови како луди,сепак играат со најдобрата одбрана од Бундеслигата,не ми се верува да има многу голови овде,иако е можно Николај да оди со втора постава во Киелце,и да чува сили за Бундеслигата,како шо им се доближија Фленс и Кил сега ќе се чуваат за домашното првенство,сепак не ми се верува да примат многу голови....
Иако сркнаа доста лесно од Вардар 27 гола....
Фленсбург +28.5...
Овие ми фаќаат око,барем коеф држат и вреди да се пробаат....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom