Кладилница (Генерална дискусија)

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Karaganda - Tver 2 @4,75.
Прва минута 0-1 глеам гол Иванов си реков е сеа нека се мислат домаќиниве потоп ќе следит. Гледам состави само Иванов и Корошун во прва постава и то Корошун е прв голман резерва беше :D 7-2 краен резултат.

Другиве лагано Маунтфилд 3-1 водит, дербито 6+ беше 1,9 коеф 2-4 е втора четвртина, Нижни Орск Балашика лесни победи, едино Перм киксна. Ги чекам уште германцине за добивка.
 
Последно уредено:
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Да ти ебам германците .. Овие Ст. Паули го тепаат Лајпциг прошло коло сега губат од овие идиотиве ФСВ Франкфурт 1-3 ебати местачите !
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Па нели растуравте на играчите од НБА, сега не ти се игра повеќе. Чудна работа.
Ако бе..нека продолжат да играат кошарка барем ќе има матријал тука за плачење како ги заебале за еден кош..јас па се трудев да му објаснам:kuracc:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Ако бе..нека продолжат да играат кошарка барем ќе има матријал тука за плачење како ги заебале за еден кош..јас па се трудев да му објаснам:kuracc:
Пак ќе ти пишам и нема да ми е целта да ти докажам дека НБА > фудбал.
Да ти беше толку лесно немаше секој викенд да пишуваш еј ова се дешава еднаш во 1000 утакмици.Како што тука плачат за еден кош така и ти сите други на темава сте плачеле како сте паднале за гол на утакмица 3+ а 1-1 било од 20та минута и тоа не еднаш туку 1000 пати.Кој сака нека си пишува НБА и мислам дека нема потреба да се повтараш секој пат кога некој ќе пише нешто за НБА.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Пак ќе ти пишам и нема да ми е целта да ти докажам дека НБА > фудбал.
Да ти беше толку лесно немаше секој викенд да пишуваш еј ова се дешава еднаш во 1000 утакмици.Како што тука плачат за еден кош така и ти сите други на темава сте плачеле како сте паднале за гол на утакмица 3+ а 1-1 било од 20та минута и тоа не еднаш туку 1000 пати.Кој сака нека си пишува НБА и мислам дека нема потреба да се повтараш секој пат кога некој ќе пише нешто за НБА.
Јас не се преоптоварувам кој што пишал НБА ,мене лично постот индиректно ми беше наменет за членот Blade Tourch кој пред неколоку месеци имавме тука жестоки реплики во поглед на кошарката и дали вреди тој спорт да се игра,а тој се правеше паметен како тоа премногу пари направил од кошарка и бил најисплатлив спорт за него,за само неколку месеци подоцна тука да се жали и плачи секој втор ден како некој ѓупак не постигнал поен,како бил малер,како тоа Европската кошарка не била за играње....значи врти сучи пак си дојде на моето што го пишував уште тогаш..ама ако нека продолжи така ако му одговара
 
Член од
26 ноември 2014
Мислења
834
Поени од реакции
1.368
Ај кажете некоја добра страна за информации, повредени играчи, суспензии и сл. Whoscored добра е?
 

Дејмон

Find Beautiful Girls from your town for night
Член од
17 мај 2011
Мислења
1.368
Поени од реакции
2.886
Ми се чини дека никогаш неам холандска ГГ3+ погодено.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
Јас не се преоптоварувам кој што пишал НБА ,мене лично постот индиректно ми беше наменет за членот Blade Tourch кој пред неколоку месеци имавме тука жестоки реплики во поглед на кошарката и дали вреди тој спорт да се игра,а тој се правеше паметен како тоа премногу пари направил од кошарка и бил најисплатлив спорт за него,за само неколку месеци подоцна тука да се жали и плачи секој втор ден како некој ѓупак не постигнал поен,како бил малер,како тоа Европската кошарка не била за играње....значи врти сучи пак си дојде на моето што го пишував уште тогаш..ама ако нека продолжи така ако му одговара
Абе а ти секогаш имаш ќар од фудбалот? Немаш месец кај што не ти влага ништо? Да ископам јас ливчиња од Јануари кај шо извадив за 6 месеци пари од НБА играчи на почеток на годината?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom